A PMFC elleni sikerrel még él a siófoki remény

2013.05.18. 16:04
A Siófok kiharcolta a győzelmet a Pécs ellen (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a tizenötödik helyen álló Siófok a tizenharmadik Pécsi MFC csapatát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a Siófok Windecker József találatával kiharcolta a győzelmet. Ez azt jelenti, hogy a Balaton-partiaknak matematikailag még mindig van esélyük a bennmaradásra.

Ahhoz képest, hogy a hazaiak számára létkérdés lett volna a győzelem a bennmaradáshoz – döntetlen vagy vereség esetén matematikai esélyük sem marad az élvonalbeli tagsághoz –, igencsak álmosan kezdtek, sőt kezdetben inkább a vendégek voltak aktívabbak, s az első kapura lövés is az ő nevükhöz fűződött. Igaz, ehhez Kurucz Péter kapus hibája kellett, aki nem tudott rendesen kirúgni egy hazaadást, így a labda Márkvárt Dávidhoz került, aki azonban nyolc méterről nem találta el a kaput.

Az első védésre már a túloldalon került sor, amikor Kecskés Tamás 18 méteres lövését kellett Dibusz Dénesnek kitornáznia a léc alól. A félidő végén még volt egy-egy lehetőség mindkét kapu előtt, de Melczer Vilmos lövését a védők blokkolták, míg a túloldalon Nagy Olivér beadása után Kurucz mentett bravúrral azt követően, hogy éppen saját csapattársa, Menyhárt Attila juttatta kis híján a kapuba a labdát.

A játék képe a második félidőre sem változott jelentősen, igaz, a hazaiak ekkor már egyértelműen domináltak. Ezt igazolta, hogy az 52. percben Fejes András fejesét Simon Attila mentette a gólvonalon, a 61. percben meg Máté János 16 méteres lövése a kapu fölé szállt. A 71. percben aztán megszületett a siófokiak vezető gólja is, miután Kiss Máté ívelt előre egy szabadrúgást, és az érkező Windecker József 4 méterről a kapu közepébe fejelt (1–0).

Ezután a pécsiek próbálkoztak az egyenlítő gól megszerzésével, de mindezt kevés sikerrel tették. A legveszélyesebb Simon Attila 10 méteres lövése volt, amelyet Kurucz védett. A siófokiak győzelme azt jelentette, hogy matematikailag még mindig van esélyük az élvonalban maradásra.