Emberhátrányban szerzett győztes gólt a Debrecen

2013.05.17. 19:00
A paksiak vezető gólját debreceni egyenlítés követte (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában hiába szerzett előnyt odahaza a Debrecen ellen a Paks, a címvédő fordítani tudott, így továbbra is veretlen idegenben a paksiak ellen.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Két olyan csapat találkozott a Paks–Debrecen bajnokin, amelyek közül a vendéglátó idegenben érzi magát igazán otthon, magyarán jobb mérleget tud felmutatni látogatóként, mint házigazdaként. Ennek megfelelően ősszel nyert a Paks Debrecenben, annak a Tököli Attilának a góljával, aki most sérülés miatt hosszabb időre kidőlt – a két csapat sérültjeiből egyébként csak azért nem lehetett volna egy kisebb kezdőt összeállítani, mert három kapus is található közöttük.

A pályán is akadt kapus, nekik pedig dolguk bőven: az exdebreceni Csernyánszki Norbert egy, a debreceni Verpecz István például két nagy bravúrt is bemutatott az első félidőben. Érdekes első 45 percet láthattunk, mert ugyan a színvonal nem verdeste éppen az eget, de láthattunk egy-egy kapufát, két-két nagy ziccert – no és egy szép gólt a paksi Bartha Lászlótól (1–0).

A szünetben Pölöskey Pétert Ibrahima Sidibe váltotta, és éppen ő készített le az 53. percben Korhut Mihálynak, aki a lábak sűrűje között a bal sarokba lőtt: 1–1.

Fellelkesült a DVSC, egymást követték a veszélyes hajdúsági támadások, Tomiszlav Szivics gyorsan be is küldött egy támadó, Lázok János helyett egy védőt, mégpedig Kovács Gábort. Jó csere volt, Kovács nem sokra rá fejjel blokkolta Adamo Coulibaly lövését, miközben nemcsak a paksi kapu, hanem Paks fölött is viharfelhők gyülekeztek.

A trópusi zápor közepette az utolsó negyedórára emberelőnybe került a zöld-fehér gárda, Korhut Mihály ugyanis gólja után összeszedett két sárga lapot.

A létszámkülönbséghez és a paksi gázlóhoz a vendégek alkalmazkodtak jobban: a 86. percben Csernyánszki csak kiütni tudta Czvitkovics Péter szabadrúgását, Mészáros Norbert pedig közelről a hálóba küldte a kipattanót. 1–2!

A Paks bajnokin otthon még nem tudta legyőzni a Debrecent, most sem tört meg ez a sorozat, és továbbra sem remekel otthon a Szivics-legénység.