Hiába küzdött, kikapott a Haladástól a Pápa

2013.05.17. 16:55
A szünet után ellenállhatatlanul támadó Haladás fordítani tudott (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 28. fordulójának nyitó mérkőzésén a Haladás a Lombard Pápát fogadta. A vendégek César Quintero szép góljával viszonylag hamar vezetést szereztek, de a szünet után jóval agresszívebben futballozó hazaiak fordítani tudtak, Dlusztus András öngóljával és Radó András tizenegyesével. A Pápa veresége miatt még nem lehet biztos abban, hogy nem esik ki az idény végén az élvonalból.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Lombard Pápa azzal az elhatározással utazott el a Haladáshoz, hogy egy sikerrel bebiztosítsa bennmaradását, ezzel az NB II-be lökve a Siófokot, és minden idők egyik legsikeresebb beugró és kapusedzőjévé téve Kovács Lászlót. A hazaiaknál több alapember (Fehér Zoltán, Halmosi Péter, Rózsa Dániel) is hiányzott sérülés miatt, de a klubnál edzőként 101. tétmérkőzését vívó Artner Tamás már csak azért is győzelemre készítette fel fiait, mert az őszi pápai kudarc után felajánlotta lemondását – azonban vezetői ma is tartó bizalmat szavaztak neki.

Mindkét mester három pontot várt övéitől a bajnoki előtt, de egy dolog volt csak biztos: sokat fog „bírózni" az ezerfejű a lelátókon, lévén a szombathelyiek 2002 és 2004 között Lombard FC Haladás néven szerepeltek, majd a klubtulajdonos Bíró Péter Pápára tette át székhelyét. Azóta finoman szólva nem rajonganak érte Szombathelyen, egy nem különösebben kedves szurkolói dalt is címeztek számára.

Pont nélkül maradt a Pápa,
nem tudta bebiztosítani élvonalbeli tagságát
Pont nélkül maradt a Pápa, nem tudta bebiztosítani élvonalbeli tagságát

Bőséges tavaszi zápor áztatta a gyepet a mérkőzés előtt, majd a kezdő sípszó elhangzásakor ismét eleredt a májusban aranyat érő. A kellemetlen körülmények között a vendégek kezdtek agresszívebben, Szabó Ottó és Georges Griffiths veszélyeztette Gőcze Gergő kapuját, majd Tóth Gábor könyöke Tóth Péter orrát. Minkét Tóth megúszta (a hazai a csonttörést, a vendég a pirosat), nem úgy a Hali: a 21. percben César Quintero egy kontra során a csúszós füvet is kihasználva megszerezte a vezetést csapatának. 0–1.

A megszeppent szombathelyiek mellett Dlusztus András kis híján megduplázta a pápai előnyt, majd felébredt a hazai csapat, de a szünetig csak egy veszélyes fejest tudott felmutatni a mezőnyfölény mellett.

Artner a szünetben beküldte a pályára Ugrai Rolandot, és áttért a kétcsatáros játékra a Hali – Ugrai egy fél perc alatt szupercserévé válhatott volna, de elhibázta ziccerét. Tulajdonképpen elhibázta a maga helyzetét Kalász Milán is pár perc múlva, de a kapus előtt álló Dlusztus András segítségére sietett, és saját kapujába sodorta a labdát. Öngól, 1–1!

Nem sokra rá Kalász „tényleg" kihagyott egy ajtó-ablak helyzetet, majd átadta helyét Iszlai Bencének, miközben a másik félnél a többször is remekül mentő, de túlpörgött Griffiths helyére Király Bence, a „láthatatlan" Lazar Arszicséra pedig Maróti Béla állt be. Jót tett a változtatás a Pápának, amely stabilizálta sorait, de így is szükség volt egy hatalmas Szűcs Lajos-védésre Radó közeli lövésénél.

A fiatal szombathelyi védő túlcselezett egy helyzetet, majd sárgát kapott műesésért (egyébként is röpködtek ezen a délutánon a sárgák). A két mester a hajrára becserélt egy-egy csatárt, Andorka Péter, illetve Tino Lagator személyében, azaz egyikük sem elégedett meg az egy ponttal.

Nem is lett döntetlen a vége: nem sok volt már hátra, amikor Dlusztus végképpen tragikus hőssé vált, mert öngólja után összehozott egy büntetőt és kapott egy piros lapot (a két csapat legutóbbi hét mérkőzésén így már a hatodikon lett kiállítás). A 11-eshez Radó András áll oda, aki nem hibázott.

Győzött tehát a Haladás 2–1-re, továbbra is reménykedhet a bennmaradásban a Siófok.

EDZŐI NYILATKOZATOK A SPORT TV-BEN

ARTNER TAMÁS (a Haladás vezetőedzője): – Az első negyedóra rendben volt, jól kezdtünk, aztán a kapott gól után összeestünk, hiányzott egy vezér a középpályáról. Hála istennek a Pápa nem tudott újabb gólt rúgni. A második félidőt úgy kezdtük, ahogyan (a meccset is) kellett volna, villámgyorsan eldönthettük volna a meccset, ziccereink voltak. Aztán kollégám nagyon-nagyon jól cserélt, úgy nyúlt bele a meccsbe, hogy megfogott minket, erre nekünk is reagálni kellett. Összességében a helyzetek és a játék képe alapján egy góllal megérdemelten nyertünk. Az első félidőben a gyors Radó Andris és a középpálya között nem volt meg az összeköttetés, ezért állítottuk be Ugrai Rolandot, úgy érzem, ez a húzás rendbe tette a csapatot, dinamikusabbak, gyorsabbak lettünk.

KOVÁCS LÁSZLÓ (a Lombard megbízott edzője): – Úgy gondolom, az első félidőben jól ment a csapatnak, és a másodikban sem ment rosszul. Akkor a Haladás mindent feltett egy lapra, támadott. Úgy vélem, nézhető mérkőzés volt, azért jöttünk ide, hogy fotballoztunk, fotballoztunk is, a Haladás is, ők jöttek ki győztesen belőle, gratulálok nekik. Sohasem foglalkozom a játékvezetővel, most sem teszem, de arra azért kíváncsi vagyok, hogy Marótinak az a faultja, az fault volt-e vagy nem. Azt meg fogom nézni.

NB I
28. FORDULÓ

HALADÁS–LOMBARD PÁPA 2–1 (Dlusztus 54. – öngól, Radó 89. – 11-esből, ill. Quintero 21.)