A Puskás Akadémia Josip Knezevic találatával legyőzte odahaza a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I 9. fordulójában.

Egy gól elég volt a felcsútiak sikeréhez (Fotó: Tumbász Hédi)

9. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 1–0 (Knezevic 17.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1786 néző. V: Berke

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

Alaposan felkészültek egymás játékából a csapatok, a vezetőedzők pedig addig keresték előzetesen az ellenfél semlegesítésének legjobb módját, míg a két együttes teljesen azonos hadrendben lépett pályára. Mind Benczés Miklós felcsúti, mind Supka Attila kispesti vezetőedző a 3–5–2-es felállás mellett tette le a voksát, természetesen abban a formában, hogy a két szélső középpályás védővé „vedlik át”, amikor az ellenfélnél van a labda, míg labdaszerzésnél egészen felzárkózik a csatárok mögé. A hazai oldalon Osváth Attila és Balogh Balázs, a vendégeknél pedig Heffler Tibor és Holender Filip töltötte be ezt a nagyon fontos és felelősségteljes pozíciót.

Ki is oltották egymás játékát a felek az első negyedórában. Inkább a Honvéd volt a kezdeményező, enyhe mezőnyfölényben játszott a fővárosi együttes, többet volt a labda a hazai térfélen, ám komolyan vehető helyzete csak egy akadt a tabella második helyezettjének: a 15. percben Gazdag Dániel ragyogó passza után kiugró Danilo tíz méterről leadott lapos lövését követően bravúrral védett Braniszlav Danilovics.

A lövészárkokból lövöldözgetés monotonitását azonban megtörte a 17. perc eseménye, amikor meseszépen vitt végig egy kispesti szögletből kiinduló kontratámadást a Puskás Akadémia, majd a ziccert higgadtan értékesítette az idénybeli harmadik gólját szerző Josip Knezevic, aki látványos pöcköléssel juttatta a kapuba a labdát.

Manapság igencsak ritka a kétcsatáros játék a futballban, de még jóval ritkább az, amivel a Honvéd próbálkozik, vagyis hogy Danilo és David N'Gog személyében két valódi erőcsatárt szerepeltet. Ezáltal tűnik logikus döntésnek Benczés Miklóstól, hogy ő is a három belső védős felálláshoz nyúlt (igaz, már legutóbb, a Mol Vidi elleni győzelem során is így tett), hiszen Spandler Csabáéknak folyamatosan kemény ütközeteket kellett vívniuk a labdáért, sokszor a levegőben.

Gyakran próbálta csatárpárosát hosszú indításokkal megjátszani a Honvéd, amely abban is reménykedhetett, hogy a folyamatos közelharcban előbb-utóbb fáradni kezd, vagy hibázik valaki a felcsúti védelem tengelyében.

A második félidőre szemmel láthatóan azzal a céllal jött ki a Honvéd, hogy gyorsan betalál, a játékrész első perceiben folyamatosan veszélyben forgott a hazai kapu, de a lövések és fejesek mind mellé vagy fölé mentek (a legveszélyesebb a Danilót váltó Tischler Patrik közeli fejese volt), a nyomás ellenére a felcsúti kapusnak nem kellett védenie. Szerkezetet is váltott Supka Attila, 4–3–3-ra állította át csapatát, amelyben Holender Filip lett a bal oldali csatár, N'Gog a jobb oldali, Tischler pedig a center. Így aztán Benczés Miklós sem merte feljebb küldeni Osváth Attilát és Balogh Balázst, és öt védővel inkább berendezkedett az ostromra.

Mezőnyfölénye ellenére nem tudott nagy helyzetet kialakítani a Honvéd (leginkább csak Gazdag Dániel fejese említhető, ami mellé ment), és a hajrában a villámléptű Bryan de Jesús révén egy kontrából majdnem a felcsúti együttes talált be, amely így is győzött, és az idei bajnok után a tavalyit is két vállra fektette.

12. Szombathelyi Haladás 9 1 2 6 11–19 –8 5

A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.