Kecskés Tamás a végén jóvátette gólt eredményező hibáját

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (közvetítés)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (közvetítés)
2018.09.29. 16:46
A Paks fordított a Haladás ellen (Fotó: Unger Tamás)
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Paks az edzőváltáson átesett Haladás otthonában egy alacsony színvonalú, gól nélküli első félidő után 2–1-re győzött, ezzel megszakítva a szombathelyiek szakvezetőjeként most debütáló Horváth Ferenc jó sorozatát, hiszen először szenvedett vereséget bemutatkozásként egy új csapat kispadján.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

Haladás–Paks 1–2 (Priskin 51., ill. Simon A. 62., Kecskés T. 89.)
Szombathely, Haladás Stadion, 2846 néző. Vezette: Solymosi

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

Ismét új időszámítás vette kezdetét a Haladásnál.

A Paksi FC elleni bajnokin már nem Michal Hipp, hanem Horváth Ferenc irányította vezetőedzőként a szombathelyi együttest – igaz, a 45 esztendős szakember az előző idényből „áthozott” eltiltása miatt csak a lelátón foglalhatott helyet.

A távozó szlovák szakvezetőnek 26 bajnoki jutott a vasi klub kispadján. Michal Hipp az előző idényben, a 15. fordulót követően, kieső helyen vette át a Haladást, és habár a bemutatkozó meccsén 2–1-es vereséget szenvedett az éppen Horváth Ferenc vezette Balmazújváros vendégeként, utolsó három tavaszi bajnokiján a Ferencvárost (2–1), a Puskás Akadémiát (3–1) és a Videotont (1–0) is legyőzte, megalapozva ezzel a bentmaradást.

1–2

Az utolsó körig izgulnia kellett, hogy megkapaszkodik-e az NB I-ben a csapat, de a szakember megoldotta a feladatot, hogy aztán jelentősen átalakuló kerettel vágjon neki a jelenlegi bajnokságnak, melyben a gyenge kezdés után (nyolc meccsen csak öt pont) elköszönjenek tőle.

Utódja, Horváth Ferenc szerdán még a Balmazújvárost irányította a BSS Monor elleni győztes NB II-es találkozón (1–0), csütörtökön már edzést tartott a szombathelyi labdarúgóknak, szombaton, a Paks ellen azonban segítője, Szamosi Tamás irányított helyette, mivel most kellett letöltenie az előző bajnokságból áthozott, egy élvonalbeli bajnokira szóló eltiltását.

Horváth Ferenc azonnal „belenyúlt” a Haladás összeállításába: az idényben először lehetett a kezdő tizenegy tagja Halmosi Péter, valamint az első perctől a pályán volt Jurij Habovda és Tamás László is, akik Balmazújvárosban alapembernek számítottak a szakembernél.

„Nem akarunk enbékettőt, hej-hej!” – énekelte a hazai B-közép, amikor a 15. perc tájékán elfoglalta a helyét a lelátón (addig távolmaradásával tüntetett a gyenge szereplés miatt), arra azonban jó ideig nem volt esély, hogy olyan támadást lásson, amely valós gólveszélyt jelent – bármelyik kapura.

Sajnos sok hibával futballoztak a csapatok, a rengeteg rossz passz, technikai hiba gátat szabott az építkezésnek. Legfeljebb reménykedni lehetett, hogy nem gól nélküli kilencven percet látnak, Szombathelyen ugyanis a felek még sohasem játszottak döntetlent.

Ahhoz a bizonyos gólhoz kevés volt, hogy Jurij Habovda révén a 35. percben láttuk az első olyan beadást, amelyben már „mocorgott” valami. A játékrész hajrájában aztán Remili Mohamed megszerezhette volna a vezetést csapatának, ám éles szögből leadott lövését Király Gábor bravúrral védte.

Rosszul indult a Haladásnak a második félidő, rögtön középkezdés után ugyanis Németh Milán megsérült – senki sem volt körülötte, valószínűleg rosszul lépett –, így Schimmer Szabolcsnak kellett beállnia. Kecskés Tamás labdaeladásából indult az a hazai akció, amelynek végén Priskin Tamás kilőtte a jobb alsó sarkot, megszerezve ezzel a vezetést a hazaiaknak, 1–0.

A 63-szoros válogatott támadó akár duplázhatott is volna, ám Karol Mészáros rosszul passzolt, így odalett a lehetőség. Szinte azonnal jött a büntetés: a nem sokkal korábban beálló Simon András egyenlített (1–1), s amikor már úgy nézett ki, döntetlen lesz a végeredmény, Kecskés Tamás jóvátéve a hibáját, megszerezte a paksiaknak a győztes gólt, 1–2.

A Haladáson egyelőre nem segített az edzőváltás, Horváth Ferencre rendkívül nehéz munka vár a folytatásban. A szombathelyi szurkolók pedig a mérkőzést követően azt kiabálták: „Hol a csapatunk? Hol a csapatunk...?”

12. Szombathelyi Haladás 9 1 2 6 11–19 –8 5

A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.