Fordulatos meccsen ikszelt az MTK a Mezőkövesddel

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2018.09.29. 16:50
Bognár István remek góljával szerezte meg a vezetést az MTK (Fotó: Koncz György)
Nem bírt egymással az MTK és a Mezőkövesd (2–2) a labdarúgó NB I 9. fordulójában. A házigazda fővárosi csapat jutott vezetéshez, majd fordítottak a vendégek, végül Kanta József büntetőből szerzett találatával mentett pontot az MTK.

Amíg három villamosmegállóval odébb már kora délután gyülekeztek a szurkolók, s a rendőrség is készülődött az esti derbire, addig a Hidegkuti-stadionnál az őszi napsütésben csendesen szállingóztak az érdeklődők. Aztán a csendet a megérkező száz vendégszurkoló törte meg. Még el sem foglalták helyeiket, amikor a 7. percben el is csendesedtek, mert az MTK vezetést szerzett. Bognár István már két perccel korábban próbálkozott, de 23 méteres lövése után Dombó Dávid lábbal szögletre mentett. Aztán a gólnál a középpályás megmutatta, mit is tud valójában, s mennyire jó lenne, ha állandósítaná a formáját.

Később kiderült, utóbbi nem sikerült, mindenesetre a 7. percben egy pimasz, finom csellel helyzetbe hozta magát, s már vezetett is az MTK. Pedig az idényt jól kezdő kék-fehérek az előző két fordulóban gólt sem szereztek, s bár maradtak a harmadik helyen, a rossz sorozat folytatása nem sok jót jelentett volna. Szóval, e tekintetben Bognár István gólja nyugtatóan hatott, mert az MTK további lendületes támadásokat vezetett.

Csakhogy a lendület húsz perc múlva megtört, mert a Mezőkövesd pontosabban, gyorsabban és veszélyesebben kezdett futballozni, ennek következtében a hazai játékosok – különösen a középpályán – egyre többször szabálytalankodtak. Igaz ugyanakkor, hogy a kövesdi szép futball helyzetekben és kapura lövésekben csak ritkán mutatkozott meg. Talán Vajda Sándor állt a legközelebb a gólszerzéshez – szabadrúgásból.

A szünetben a Mezőkövesd csapatkapitánya, Tóth Bence az öltözőben maradt, s némi átszervezés után a vendégek egyre jobban játszottak. Cseri Tamás a bal szélen, a pályára lépő Molnár Gábor a jobb szélen okozott zavart az MTK védelmében, míg Vajda Sándor kicsit visszahúzódva igyekezett lendületből a védőkre vezetni a labdát. A terv tíz perc elteltével majdnem be is vált, ám Vajda Sándor gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Aztán a 63. percben mégiscsak bejött Kuttor Attila vezetőedző elképzelése, Cseri Tamás ugyanis a bal oldalon nyargalt az alapvonalig, beadása és a labda jobb oldali kapufát érintése után Molnár Gábor egyenlített.

Sőt átvette az irányítást a vendégcsapat, s a 70. percben Sztefan Drazsics a vezetést is megszerezhette volna, ha Baki Ákos nem szabálytalankodik Az esethez tartozik, hogy a játékvezető jól döntött, amiért csak sárga lapot adott az MTK védőjének, mert a közelben tartózkodott még Balogh Béla is, vagyis nem beszélhettünk egyértelmű gólhelyzetről. Reklamálás helyett azonban a Mezőkövesd tette a dolgát, Koszta Márk lövését az MTK kapusa még védte, a 80. percben azonban Sztefan Drazsics fejesénél már tehetetlen volt.

Végül Kanta József tett arról, hogy a hazaiak ne lógó orral fejezzék be a mérkőzést. Az MTK kapitánya ugyanis értékesítette a csapatának megítélt tizenegyest, amelyet egyébként a hajrában pályára lépő Torghelle Sándor harcolt ki. Az első húsz perc játéka alapján bármennyire is furcsa, az MTK örülhetett az egy pontnak.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ

MTK–Mezőkövesd Zsóry 2–2 (Bognár 7., Kanta 89. – 11-esből, ill. Molnár G. 63., Drazsics 80.)

12. Szombathelyi Haladás 9 1 2 6 11–19 –8 5

A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.