A Puskás Akadémia továbbra is nyeretlen a Loki ellen

2018.03.03. 16:55
Nem bírt egymással Felcsúton a Puskás Akadémia és a Debrecen a labdarúgó NB I 21. fordulójában, a mérkőzésen nem született gól.

Ezekiel Henty fedezi a labdát (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA–DVSC 0–0
Felcsút, Pancho Aréna, 300 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Válogatottunk szövetségi kapitánya, a belga Georges Leekens is jelen volt a felcsúti mérkőzésen, amelyen mindkét vezetőedző igyekezett meglepni az ellenfelet: a Puskás Akadémiától 4–1–4–1-es, a Debrecentől 4–4–2-es felállás volt várható, ehhez képest Pintér Attila két csatárt (Ulysee Diallót és Ezekiel Hentyt) küldött harcba, míg Herczeg András csupán Könyves Norbertet játszatta centerként, a középpályán pedig öt futballistát hagyott.

Utóbbi nem bizonyult rossz ötletnek, mert az első félidő elején rendre létszámfölényes szituációkat tudott kialakítani a Loki, és ebből adódtak időnként gondjai a hazaiaknak. Például a 8. percben, amikor Könyves szép lefordulása után 18 méterről rúghatott szabadrúgást a DVSC (Bódi Ádám lövését Hegedüs Lajos védte), majd a 12. percben, amikor Sós Bence egyedül mehetett el a bal oldalon, és megint Hegedüs vetődésére volt szükség. Két perccel később következett a felcsútiak első helyzete, szöglet után Diallo fejelt az ötösről a jobb alsó sarok felé, ám Nagy Sándor vetődve védett.

Próbálta kevergetni a lapokat Pintér Attila, a két szélen Josip Knezevic és Antonio Perosevic helyet cserélt, Henty pedig hol középen, hol a bal oldalon tűnt fel. Talán ennek volt köszönhető, hogy a félidő második fele inkább a PAFC-é volt, és Knezevic kétszer is betalálhatott volna.

A második játékrész elején sorjáztak a felcsúti helyzetek. Az 50. percben Perosevic lőtt 16 méterről, Nagy Sándor ujjheggyel tolta a kapu fölé a labdát, egy perccel később pedig Diallo ollózott, és gól is lett volna, ha a jobb kapufánál Bódi nem ment szögletre.

Ezután kiegyenlítődött a játék, és bár az edzők próbálták cserékkel lendületbe hozni a héten kupameccset is játszó, talán nem a legfrissebb csapatukat, érezhetően nem volt benne a gól a játékban. Még akkor sem, ha a 88. percben Diallo lövésénél Ferenczi János kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem vette ezt észre, így elmaradt a büntető.

Az egy-egy ponttal egyik gárda sem lehet elégedetlen, más kérdés, hogy a két együttes eddigi két-két tavaszi bajnoki mérkőzésén egyetlen gólt sem szerzett, így a helyzetkihasználáson mindenképpen javítani kell.