Fordítás három perc alatt: az FTC megfázott a DVTK vendégeként

SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (közvetítés)SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (közvetítés)
2018.03.03. 16:50
A ferencvárosi Fernando Gorriarán (jobbra) figyeli Szerhij Sesztakov mutatványát (Fotó: MTI)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában az éllovas Ferencváros hiába szerezte meg a vezetést Böde Dániel révén már a 9. percben, a DVTK a második félidőben három perc leforgása alatt fordított, így 2–1-re megnyerte a Debrecenben rendezett mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

DVTK–FERENCVÁROS 2–1 (Brkovics 56., Hasani 59., ill. Böde 9.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3652 néző. Vezette: Farkas Á.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem volt meglepő, hogy jelentősen átalakult a DVTK kezdőcsapata a múlt heti, Paks elleni gyenge teljesítményt követően. A védelemből Dejan Karan és Tamás Márk, középről Busai Attila, elölről Nikolaosz Joannidisz kezdte a padon a Ferencváros elleni meccset. A Honvéd ellen öt gólt szerző FTC-nek nem lett volna oka a változtatásra, ám a góllövőlistát vezető Varga Roland kisebb sérülés miatt kihagyta az összecsapást, viszont a következő fordulóban már bevethető lesz – jó hír ez a Fradi-szurkolóknak.

Nagyszerű hangulatban kezdődött a mérkőzés, mindkét tábor kieresztette a hangját – milyen légkör lesz majd az új DVTK-arénában, ha a két együttes hívei ilyen miliőt teremtettek Debrecenben! Ők az igazi szurkolók, hiszen az emberpróbáló hidegben is ott voltak a csapatuk mellett. A gyepet nem lehetett teljesen megszabadítani a hótól, bizony időnként a futballcipő és a labda is váratlanul megcsúszott a talajon, kiszámíthatatlanná téve a játék alakulását. Látszott, hogy a DVTK a múltkorihoz képest sokkal elszántabban, akaratosabban kezdte ezt az erőpróbát, az első nyolc percben az FTC át sem tudta lépni a felezővonalat, a diósgyőriek birtokolták a labdát. Úgy tűnt, a fővárosiak ismerkednek a körülményekkel és egy hibára várnak, s lőn: egy pontatlanul bedobott labda Sztefan Szpirovszkihoz került, s tőle Joseph Paintsilhoz, aki a rendezetlen védősor között könnyedén hozhatta helyzetbe Böde Dánielt – a csatárt pedig, jól tudjuk, tilos egyedül hagyni (0–1).

Böde góljával szerzett vezetést az FTC

Néhány percig úgy tűnt, hogy összeroppan a Diósgyőr, mintha nem találták volna a helyüket a pályán a piros mezesek, de aztán mindent egy lapra feltéve rohamozni kezdtek. Inkább a ferencvárosi térfélen zajlott a játék, ám mindenki tudta, veszélyes taktika ez, mert az FTC villámgyors szélsői csak arra vártak, mikor indulhatnak be az előttük megnyíló üres területekre – a szünetben a statisztika szerint a DVTK-nak hat, a Fradinak egy kapura lövési kísérlete volt…

Hatalmas elánnal, nagy lendülettel indította a második félidőt a DVTK. A Paks ellen gyengélkedő Ugrai Roland mintha csak meg akarta volna mutatni, hogy nem véletlenül került be a magyar válogatottba, elkezdett futballozni. Kétszer is három-négy cselből álló szlalomozást mutatott be, az egyikkel már a Fradi ötöséig jutott, majd az egyik okos indítása után szögletre tudtak menteni a fővárosiak, azonban a sarokrúgást követőn Dusan Brkovics szépen fejelte a labdát az FTC kapujába (1–1).

Brkovics egyenlítő találata

Néhány pillanattal később pedig már vezetett a Diósgyőr! A másik téli szerzemény, az ukrán Szerhij Sesztakov kígyózott át a ferencvárosi lábak között, az akciót pedig Florent Hasani fejezte be (2–1). Thomas Doll azonnal kettőt cserélt: beküldte a Lengyelországból visszatért Nagy Dominikot, és Amadou Moutari is pályára léphetett. Folytatódott a hatalmas csata, Böde Dániel egyenlíthetett volna, ám nagy helyzetben Antal Botondot találta el, viszont ez is jelezte, felébredt, magához tért az FTC, s óriási energiákat mozgósít az egyenlítés érdekében.

Hasani három pontot érő gólja

Kimondottan lüktető, nagy csata alakult ki ebből, a Ferencváros próbált rohamozni, míg a DVTK fegyelmezetten, zártan, időnként hősiesen védekezett. Ment előre becsülettel az FTC, de igazán nagy helyzetet már nem tudott kialakítani Antal Botond kapuja előtt, így a letámadásos játékát bátran alkalmazó, nagyszerűen küzdő Diósgyőr teljesen megérdemelt győzelmet aratott (2–1).

A kedélyek a lefújást követően fellángoltak, a játékosok dulakodni kezdtek, végül Dusan Brkovicsot kiállította a játékvezető. A Nemzeti Sport információja szerint azért, mert a szerb játékos az ellenfele (Gorriarán) felé köpött.