Az MTK megírta a házi feladatot, de megbukott

2013.06.01. 16:01
Kanta remekül irányította a társakat, ráadásul gólt is szerzett (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 30., azaz utolsó fordulójában a lendületes és kissé szerencsés MTK 3–1-re legyőzte odahaza a címvédő Debrecent, de a kék-fehérek így sem tudtak a harmadik helyen zárni, mert riválisuk, a Budapest Honvéd nem maradt pont nélkül Szombathelyen.

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS A MÉRKŐZÉSRŐL!

A várakozásoknak megfelelően bátran kezdett az MTK. Erős iram, mezőnyjáték, ellenben kevés helyzet jellemezte az első tíz percet. Csiki Norbert aztán jó huszonötről megkínálta Verpecz Istvánt, de az életerős löketet kibokszolta a vendégek kapusa.

REAKCIÓK
„Mi nyertünk, de a végjátékban ritkán szokott az összejönni, hogy mindkét eredmény jól alakul egy csapat számára – mondta a meccs lefújása után az összecsapást közvetítő SportM csatornának Garami József, az MTK vezetőedzője. – Ma is bebizonyosodott, hogy milyen sokat számít egy csatár, hiszen Csiki Norbert visszatérésével aktívabbak voltunk elöl, és ez hiányzott az utóbbi időben.”

„Az utolsó három-négy fordulóban számunkra mindig balszerencsésen alakultak az eredmények, ennek ellenére mégis szép évünk volt, a végére kialakult egy olyan csapat, amely szépen és jól játszott. A nyári változásokról még korai beszélni, remélem, hogy a csapat magja együtt marad. Gratulálok a játékosoknak a szezonbeli teljesítményükhöz, és köszönöm a szurkolóknak a támogatást!”

Kanta József, az MTK középpályása is elégedetten összegezte a szezont. „A csapat büszke lehet erre a teljesítményre, az évad elején szerintem senki nem számított erre. A hajrában sajnos két fontos meccset elrontottuk, ennek ellenére ismétlem, büszkék lehetünk az eredményre, le a kalappal a csapat előtt, hiszen minden tőlünk telhetőt megtettünk, és nálunk erősebb együttesekkel is felvettük a versenyt – mondta a csapatkapitány, akinek extra motivációt adott, hogy Egervári Sándor behívta a válogatottba. – Nem számítottam rá, így nagyon boldog voltam, amikor beszéltem a kapitánnyal, ez a mai meccsen is plusz töltetet adott, és az MTK sikerének is betudom, hiszen legutóbb kétezer-hétben szerepeltem a válogatottban.”

Kondás Elemér, a DVSC vezetőedzője az elhibázott helyzeteket okolta a vereségért. „A szerencséért tenni kell, de mi ma nem éltünk a lehetőségeinkkel. A második félidőben is támadtunk, de az ellenfélnek bejöttek a dolgai, és a félidő közepétől rosszul játszottunk. Egy ilyen mérkőzésen jobban kell sáfárkodni a helyzetekkel, és be kell lőni a ziccereket. A mai meccsben benne lehet a koncentrációhiány is, és a balszerencse is sújtott minket, de a szezon végén elkeserít ez a vereség. Nem tetszett ez a mai találkozó, mert nem szabad ennyi lehetőséget adni az ellenfélnek.”

Negyedóra elteltével igen élvezetessé vált az összecsapás, lüktetett a játék, és már a debrecenieknek is akadt lehetőségük: Rezes László azonban a tizenhatos előteréből jócskán a kapu fölé lőtt.

Eközben a Honvéd megszerezte a vezetést Szombathelyen, ami nem jött túl jól a Hungária körútiaknak. Nem sokkal később azonban az MTK is betalált.

Tischler Patrik végzett el szabadrúgást a 20. percben vagy jó harminc méterről. Az életerős lapos lövést Verpecz a kapu elé ütötte vissza, ahol a berobbanó Kálnoki Kis Dávidnak nem volt nehéz dolga hat méterről a kapuba helyeznie a labdát. 1–0

A Debrecen haloványabb bajnoki szereplésének egyik oka a gyenge idegenbeli mérleg. A Loki vendégként csupán három bajnokit nyert meg, négyszer ikszelt, hétszer kikapott. Csak a DVTK, a Lombard Pápa, a Siófok és az Egri FC szerzett látogatóként kevesebb pontot, mint Kondás Elemér együttese, amely ezúttal is hátrányba került.

Érzékelhető volt, hogy Kanta Józsefnek jót tett Egervári Sándor meghívója. A válogatott keretbe bekerülő MTK-s jól mozgatta az első 25 percben a társakat. Legutóbb pedig vagy négy ember között, a saját térfeléről tört előre, s csak az ellen tizenhatosánál adta fel a harcot a túlerővel szemben.

Eközben a Haladás egyenlített! Éledezett tehát az MTK reménye.

A 33. percben Rafa Wolfe adta el a labdát a saját térfelén, amiért majdnem nagy árat fizettek a hazaiak. Korhut Mihály éles szögből lőhetett – nem sokkal a hosszú sarok mellé. A 40. percben pedig még közelebb került az egyenlítéshez a DVSC: szép ellentámadás végén Bódi Ádám vette át remekül a lőtt passzt, majd futtából, 25-ről szétforgácsolta a felső kapufát.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Agilisan kezdte a második játékrészt is az MTK, aminek nagyon hamar meglett az eredménye. Wolfe húzott el a jobb oldalon az 52. percben, visszatett labdájátKanta futtából lőtte a DVSC kapujába. 2–0

Úgy nézett ki tehát, hogy a kék-fehérek teljesítik a saját feladatukat, így már csak a Haladásnak kellett volna legyőznie a kispestieket.

Persze a Loki sem akart vereséggel búcsúzni a bajnokságtól, de szerencséje sem volt a vendég együttesnek. Nem sokkal a gólt követően Szűcs István csúsztatása után a kapufán csattant a labda – ezen a mérkőzésen már másodszor.

Az eső pedig igencsak rázendített, de ez sem vetette vissza a lendületes hazaiakat.

A találkozó pedig végleg eldőlt a 71. percben, amikorVass Patrik gondolt egy merészet, s a tizenhatos jobb sarkától a hosszú felsőbe bombázta a labdát. Igaz, az egyik védő lábán megpattant a labda. 3–0

A hajrában szépített a Loki, a vendégek harmadik kapufája után már befelé pattant a labda. Bódi vállalkozott 25 méterről, a labda a kapu bal oldalában kötött ki. 3–1

Még tartott a találkozó a Hungária körúton, miközben a Honvéd meccsét (1–1) lefújták, így a hajrában már biztos volt, hogy az MTK nem indulhat az Európa-ligában.

„Szép volt fiúk, szép volt fiúk!” – búcsúzott ennek ellenére a hazai közönség a kedvencektől. És valóban, a kék-fehérek újoncként végül a negyedik helyen zártak. Megelőzve például a Ferencvárost és a Debrecent. Erre azért olyan sokan nem számítottak a szezon előtt.

NB I
30. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–DVSC-TEVA 3–1 (Kálnoki Kis 20., Kanta J. 52., Vass P. 71., ill. Bódi 85.)
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV
TABELLA

ELŐZMÉNYEK

„Bárhogyan is alakulnak az eredmények a további mérkőzéseken, mi szeretnénk magunkra koncentrálni, és hazai pályán szépen búcsúzni a közönségtől. Azt hiszem, a győzelem méltó zárása lenne a csapat éves teljesítményének, amely nagyon dicséretes. Sok jó emléket őrizhetünk ebből a szezonból, remélem, az utolsó összecsapás is ezek közé tartozik majd; de tudjuk, hogy a DVSC a bajnoki hajrára jó formába lendült, kiváló képességű játékosokkal rendelkezik, így nem lesz könnyű dolgunk” – mondta Garami József, az MTK szakmai igazgatója a mérkőzés előtt az mtkhungaria.hu-nak.

Az MTK-nak tehát győznie kell ahhoz, hogy esélye legyen az Európa-liga-indulásra. Kérdés, hogy a kupagyőzelemmel ezt már kiharcoló DVSC mennyire veszi komolyan a mai mérkőzést.

16. Egri FC 30 3 6 21 25–67 –42 15

A bajnok Győri ETO FC a Bajnokok Ligája selejtezőjéban, az ezüstérmes Videoton, a bronzérmes Bp. Honvéd és a kupagyőztes Debreceni VSC-Teva az Európa-liga selejtezőjében indul. Az Egri FC kiesett az NB I-ből, vasárnap délután eldől, hogy a Siófok vagy a Lombard Pápa lesz a másik kieső.