Győzelemmel búcsúzott a tartalékos ETO

2013.06.01. 13:55
Az ETO fiataljai legyőzték az Egert (Fotó: Fuszek Gábor)
A labdarúgó NB I 30., azaz utolsó fordulójában izgalmas mérkőzésen a már korábban bajnoki címet szerző, ezúttal erősen tartalékos Győri ETO 3–2-re legyőzte az idény végére széteső, az NB III-ban folytató Egert.

Igazi örömfocit vártunk a Vácon rendezett Egri FC–Győri ETO bajnokitól, hiszen a kora délutáni napfényben az első keret nagy részének pihenőt adó bajnok ETO a már kieső, szintén erősen tartalékos egriekkel találkozott. A pár száz nézőnek nem is kellett csalódnia, mert a kezdés utáni percekben máris gólt láthatott: Farkas Ádám szögletét Németh Norbert ügyesen berobbanva fejelte a léc alá.

A hét közben új edzőhöz, új tulajdonoshoz, némi jövőképhez és fizetéshez is jutott az Eger, két legjobbjának köszönhetően pedig vezetéshez is – azonban úgy jártak az előnnyel is a hevesiek, mint az NB I-es szerepléssel, mert ez sem tartott sokáig, és kevés örömük telt benne. A 17. percben ugyanis már az ETO vezetett, köszönhetően két szép találatnak: az 18 éves tehetség, Kalmár Zsolt szép csel után lőtt a kapuba, Linas Pilibaitis pedig egy szögletet fejelt a jobb felsőbe tanítani való módon.

Ám mintha megelégedtek volna ennyi futballal a felek, mert a félidőig már csak méla unalomban peregtek a percek. A fordulás után két helyzettel kezdett a Győr, de a játékra jellemző módon Pintér Attila többet mozgott a kispad előtt, mint kissé beljebb néhány mezőnyjátékos. Közben Pintér újabb újoncot avatott, Varga Tamást Novák Csanád váltotta, aki pár másodperc múlva első labdaérintésére vadászva fejbe rúgta az egriek kapusát, Darko Brljakot, és le is kellett cserélni a sértettet. Marko Dinjar sem parádézott, mert a horvát előbb eldönthette volna a mérkőzést, de eltoporogta ziccerét, nem sokra rá pedig összehozott teljesen fölöslegesen egy büntetőt az Egernek, amelyet Farkas Ádám higgadtan váltott gólra.

A hajrában ismét betalált az ETO, újra egy szöglet után: Pátkai Máté fejelt két egri közül a kapuba, beállítva a győri szempontból 3–2-es végeredményt.

Ha nem is pontrekorddal, de győzelemmel zárta az idényt a Pintér-művek, az Egernek pedig, mint általában, most sem kell szégyenkeznie teljesítménye miatt, de ennyivel csak kiesni lehet. Várták ezt, számítottak erre a hevesiek, az biztos – azt viszont a legpesszimistábbak sem vélték volna, hogy egyből az NB III-ig süllyed a klub, és még ennek is örülhetnek, mert ez azt is jelenti, hogy létezni fog...

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK
Vojtekovszki Csaba (az Egri FC megbízott vezetőedzője):
– Hogy mi motiválta a játékosokat? Az, hogy NB I-es meccsen játszhatnak. Néhányan először léphettek pályára az első osztályban, nagy élmény volt számukra, hogy a magyar bajnok ellen játszhattak. Elégedett vagyok a látottakkal, kis szerencsével döntetlenre végezhettünk volna, de gratulálok a Győrnek a győzelemhez.
Pintér Attila (a Győri ETO vezetőedzője):
– A játékosok becsülettel tették a dolgukat, egygólos hátrányban is ugyanúgy hittek a győzelemben, próbáltak futballozni. Voltak hiányzóink, de akik ma lehetőséget kaptak, azok előtt meg kell emelnünk a kalapunkat. Akik ma nem játszottak, háromhetes nyári szabadságot kapnak, míg akik ma pályára léptek, két hetet pihenhetnek.

NB I
30., UTOLSÓ FORDULÓ

Egri FC–Győri ETO 2–3 (Németh N. 4., Farkas Á. 72. – 11-esből, ill. Kalmár 11., Pilibaitis 17., Pátkai 83.)

16. Egri FC 30 3 6 21 25–67 –42 15

A bajnok Győri ETO FC a Bajnokok Ligája selejtezőjéban, az ezüstérmes Videoton, a bronzérmes Bp. Honvéd és a kupagyőztes Debreceni VSC-Teva az Európa-liga selejtezőjében indul. Az Egri FC kiesett az NB I-ből, vasárnap délután eldől, hogy a Siófok vagy a Lombard Pápa lesz a másik kieső.