A Kecskeméttől is kikapott otthon a Paks

2013.05.31. 17:03
Kiegyenlített erők csatájában egy gól döntött (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a tizenkettedik MVM Paks a nyolcadik helyen álló KTE-Phoenix Mecano csapatát fogadta. A gólnélküli első félidőt követően a hazaiak kétszer is a kapufát találták el, ám gólt a 72. percben Bertus Lajos révén mégis a vendégek szereztek. Miután több találat már nem született, így a paksiak Diósgyőrbe távozó edzője Tomiszlav Szivics vereséggel búcsúzott a paksi kispadtól.

A forduló azon kevés meccse közé tartozott a két csapat összecsapása, amelyen a presztízsen kívül egyik csapat számára sem volt már tétje. A meccsre kilátogató 500 néző így bízhatott abban, hogy felszabadult örömfocit láthat majd a meccsen.

Nos, a csapatok próbálkoztak is, hajtottak becsülettel, de túlságosan nagy helyzetek nem alakultak ki az első félidőben. A vendégek kezdtek jobban, hiszen előbb Rafael Burgos törhetett egyedül kapura, de végül elügyetlenkedte a lehetőséget, majd Vladan Szavics szabadrúgása szállt kevéssel a kapu fölé, végül Forró Gyula beadása okozott komoly problémákat Csernyánszki Norbertnek.

A túloldalon ezalatt leginkább Heffler Norbert vétette magát észre, aki előbb a kapu mellé bombázott, majd szabadrúgását Antal Botondnak kellett védenie. A félidő közepén Nagy Patrik lövését hárította az önfeláldozóan a labda útjába vetődő Fiola Attila, a hajrában azonban aztán a paksiak percei következtek: előbb megint Heffler Norbert próbálkozott, akinek lövését nagy bravúrral védte Antal – ez volt az első félidő legnagyobb helyzete – majd Éger László 30 méteres bombája szállt kevéssel a kapu fölé.

A paksiak ott folytatták a szünet után, ahol az elsőben abbahagyták: Könyves Norbert révén azonnal egy kapufával nyitottak, majd újabb tíz perc elteltével Bori Gábor ravasz csavarása is a kapufán csattant. Ezek után derült égből a mennykőn érkezett a vendégek vezető gólja, miután Marko Vukaszovics bal oldali beadását a középen érkező Bertus Lajos ballal, 6 méterről lőtte a kapu közepébe (0–1).

A hazaiak ezt követően már nem tudtak újítani, csak az utolsó percben volt még egy veszélyes Kiss Tamás-szabadrúgás, ami azonban a kapu fölé szállt, így aztán először győztek a kecskemétiek a Paks ellen. A nyáron Diósgyőrbe távozó Tomiszlav Szivics pedig vereséggel búcsúzott a paksiaktól, akik a legutóbbi hét meccsből hatot elvesztettek. A bajnokságban ez volt a hetedik vereségük hazai pályán, emellett pedig mindössze háromszor győztek odahaza.

NB I
30. FORDULÓ

MVM Paks–KTE-Phoenix Mecano 0–1 (Bertus 72.)

ÉRDEKESSÉGEK

♦ A Paks négyes vereségszériában jár, a legutóbbi hat bajnokijából ötöt elveszített – a „kakukktojás” a bajnok Győri ETO 4–3-as legyőzése.

♦ NB I-es történelme során a Paks kétszer jegyezhetett fel ötös vagy hosszabb vereségszériát. A „rekorder”2007-ből egy hatos sorozat, 2010 tavaszán pedig öt zakó jött egymás után.

♦ A Kecskemét nyeretlen maradt az utóbbi három idegenbeli mérkőzésén, vendégként legutóbb április elején, Pápán győzött.

♦ A paksi stadiont ebben a szezonban jóindulattal sem nevezhetjük„oroszlánbarlangnak”, hiszen a tolnaiak pályaválasztóként roppant gyengén szerepeltek. 3–5–6-os mérlegüknél csak az„otthontalan” egriek hazai statisztikája rosszabb.

♦ A Kecskemétet alighanem a Pakssal ijesztgetik, mert valódi mumusa a zöld-fehér csapat: a KTE még sosem győzte le NB I-es bajnokin mostani ellenfelét.

♦ A legutóbbi hat forduló alapján csak a sereghajtó Eger mérlege rosszabb a Paksénál. A KTE korábbi remek formája is a múlté, az előző két bajnokijukat elvesztették a lila-fehérek, ráadásul a Videoton ellen beleszaladtak egy ötösbe.