Nem tudott nyerni a Honvéd, de így is bronzérmes lett

2013.06.01. 15:55
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Budapest Honvéd 1–1-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás vendégeként, így a harmadik helyen végzett a bajnokságban. Az első gólt a kispestiek szerezték Vernes Richárd révén a 14. percben, amire Simon Ádám válaszolt a harmincadik percben. A második játékrészben már nem született gól, így a Honvéd indulhat majd el az Európa-ligában.

Vernes Richárd (balra) góljával szerezte meg a vezetést a Honvéd (Fotó: Havran Zoltán)

A Honvéd nem szerette volna a véletlenre bízni a harmadik hely sorsát, és nagy nyomást helyezett a Haladás kapujára az első negyedórában, aminek a 14, percben meg is lett az eredménye. Souleymane Diaby ugratta ki Vernes Richárdot, aki előbb Tóth Pétert cselezte ki, majd Guzmics Richárd lába között a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát hat méterről. 0–1

A vendégek ezt követően visszavettek a saját maguk által diktált iramból, és átengedték a területet a hazaiaknak, akik éltek is a kínálkozó lehetőséggel, és szépen fokozatosan áttevődött a játék Kemenes Szabolcs kapuja elé. Az egyenlítő találat ennek ellenére kicsit váratlanul jött a harmincadik percben. Alekszandar Ignjatovics tisztázott a saját tizenhatosán belül, de a labda pont a lendületből érkező Simon Ádám elé került, aki teketóriázás nélkül lőtt a jobb alsó sarokba 15 méterről. 1–1

Az egyenlítő találatot követően is inkább a Haladás előtt adódtak helyzetek, ennek ellenére 1–1-es állásnál mehettek a negyedórás pihenőre a játékosok.

A második játékrészt is a Honvéd kezdte jobban, bár akkora fölényt nem tudott kialakítani, mint az első félidőben. Ebben szerepe lehetett annak is, hogy a vendégeknek tökéletesen megfelelt ez az eredmény.

A Haladás nem nagyon tudott mit kezdeni a labdával, ezt érezte Artner Tamás is, aki becserélte Halmosi Pétert, annak érdekében, hogy felfrissítse a támadójátékot, ám a cseréket követően sem tudta beszorítani ellenfelét a kapuja elé a szombathelyi együttes.

A mérkőzés hajrájára fordulva sem változott a játék képe: a Honvéd megelégedett a döntetlennel, és tartotta a labdát, miközben a Haladás nem tudott komoly veszélyt jelenteni Kemenes Szabolcs kapujára.

A hármas sípszót követően a vendég játékosok boldogan mehettek az öltözőbe, hiszen megszerezték a bronzérmet, ezzel együtt pedig a jogot arra, hogy elinduljanak az Európa-ligában.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
Szombathelyi Haladás–Budapest Honvéd 1–1 (Simon Á. 30., ill. Vernes 14.)
Artner Tamás: „Az első félidő elfogadható volt, a második játékrész viszont már kevésbé, akkor már lehetett látni, hogy a Honvéd megelégedett a döntetlennel, őrizte is az eredményt, nagyon nehéz volt ellene játszani. A csapatom a tavaszi szezonban most játszott a legtompábban, nehéz volt már felpörögni, ennek ellenére gratulálok a Honvédnak a harmadik helyhez, és gratulálok a csapatomnak a teljesítményéért, mert nagyon megérdemelte ezt a helyezést. Nem kezdtünk jól, a Honvéd ellen nagyon nehéz játszani, szervezetten, masszívan futballozik, jól presszingel. Aztán kiegyenlítettünk, az első félidőben volt két óriási helyzetünk, ha abból az egyiket berúgjuk, akkor a Honvédnak ki kellett volna jönnie. Valószínűleg megnyertük volna a mérkőzést, de igazságos döntetlen született.”
Marco Rossi: „Nagyon ideges voltam, mert éreztem, hogy a Debrecen nem fog nekünk segíteni, egész évben csak saját magunkra számíthattunk, az elemek, meg minden ellen küzdöttünk, de úgy néz ki, hogy a végén felülkerekedtünk, és meglett a siker. Ma nem úgy játszottunk, ahogy szoktunk, sajnos nem tudtuk a saját játékunkat játszani azáltal, hogy fiatal játékosaink kicsit idegesebbek voltak a kelleténél. Az év elején és talán még közben sem gondolta senki, hogy csak a Győr és a Videoton fog minket megelőzni, hatalmas köszönet a játékosoknak, hogy végig dolgozták ezt az évet, és megtették azt, amit meg kellett. Külön köszönet a szurkolóknak, akik egész évben biztattak minket, és hatalmas számban jöttek el erre a mérkőzésre is.”

16. Egri FC30362125–67–4215

A bajnok Győri ETO FC a Bajnokok Ligája selejtezőjéban, az ezüstérmes Videoton, a bronzérmes Bp. Honvéd és a kupagyőztes Debreceni VSC-Teva az Európa-liga selejtezőjében indul. Az Egri FC kiesett az NB I-ből, vasárnap délután eldől, hogy a Siófok vagy a Lombard Pápa lesz a másik kieső.