Újabb hazai bukás, nyert Fehérváron a Diósgyőr is

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2019.02.09. 16:46
Nagy csatában nyert a Diósgyőr (Fotó: Micheller Szilvia)
Nagy meglepetésre a múlt heti, Puskás Akadémia elleni vereség után a Mol Vidi ismét kikapott odahaza, ráadásul most a kiesés elől menekülő Diósgyőr vitte el a három pontot a gyönyörű Mol Aréna Sóstóból.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

Mol Vidi–Diósgyőr 1–2 (M. Scsepovics 3., ill. B. Mihajlovics 28., Karan 33.)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2540 néző.V: Pintér Cs.

A futballban a statisztikai adatok nem döntenek el mérkőzéseket, olykor mégis érdemes foglalkozni velük. A Diósgyőr úgy érkezett a bajnok Vidi otthonába, hogy az NB I-ben a leghosszabb, hat mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetett – ám arra egyáltalán nem lehetett büszke, hogy még így is kieső helyről vágott neki ennek az összecsapásnak. Nyilván a borsodiak célja az volt, hogy tovább nyújtsák a sorozatukat, ám alig telt el három perc, máris egy másik sorozat folytatódott: a DVTK egymás után a tizenhetedik idegenbeli bajnokiját sem tudta megúszni kapott gól nélkül (legutóbb 2017 decemberében, Mezőkövesden maradt érintetlen a hálója...).

Statisztika ide, adatok oda, a fehérváriakat egy friss élmény miatt az foglalkoztatta, a múlt héten a Puskás Akadémiától elszenvedett vereség (0–3) után tud-e javítani a csapatuk, így aztán számítani lehetett arra, hogy a Mol Vidi agresszívan, gólra törően kezd, s a hazaiak első akciója azonnal sikeresnek is bizonyult. A Diósgyőr az első huszonöt percben nemigen tudta megközelíteni a fehérváriak kapuját, ha pedig mégis eljutott oda, meghökkentő technikai hibák miatt képtelen volt gólt ígérő helyzetet kialakítani.

Stopira és Anel Hadzic összjátéka – különösen az utóbbi sarokkal továbbított labdája – minőségi labdarúgó-jelenet volt, más kérdés, hogy a védő lövése után Bukrán Erik akadályozta meg, hogy növelje előnyét a hazai csapat. Futball helyett rövid színházi előadással folytatódott az összecsapás, amikor Armin Hodzic csuklott össze látványosan a tizenhatoson belül, de a következő pillanatban, amikor felé repült a labda, a világ leggyorsabban gyógyuló sérülését láthattuk: a légiós felpattant és sprintelni kezdett.

Branko Mihajlovics bezzeg a labdával foglalkozott, s miután Juhász Roland szorításában át tudta venni, meg is szerezte az egyenlítő gólt. Már nyoma sem volt a hazaiak nyugalmának, feszülten, idegesen, görcsösen futballozott a bajnoki címvédő, és ez ritkán vezet jóra: a Diósgyőr még az első félidőben átvette a vezetést, amikor Dejan Karan közelről a kapuba lőtt.

Az egyenlítéshez egyértelműen Huszti Szabolcs járt a legközelebb: az első félidő végén kétszer is közelről próbálkozhatott, ám egyik alkalommal sem találta el a kaput, majd rögtön a második félidő elején büntető végezhetett el, de a kapufa kisegítette a vendégeket.

A Mol Vidi teljesen a kapu elé szegezte ellenfelét, egyre-másra érkeztek a beadások a DVTK kapuja elé, ha pedig a vendégek labdát szereztek, jelentős terület állt előttük kontratámadásokkal zavarba hozni a házigazdát, azonban bár több veszélyes ellenakcióra is lehetőségük nyílt, gólt nem tudtak szerezni ezekből.

Bármivel próbálkozott a bajnok, semmi sem vezetett eredményre, így idei második hazai meccsét is elvesztette – a kiesés elől menekülő Diósgyőr bravúros idegenbeli győzelmet ünnepelhetett.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!