Hiába vezetett, mégis kikapott a Mezőkövesd otthon az MTK-tól

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2019.02.09. 16:46
Az MTK 0–1-ről felállt és győzött Mezőkövesden (Fotó: Meder István)
Fordulatos, gólgazdag mérkőzésen az MTK 3–2-re nyert Mezőkövesden a labdarúgó NB I 20. fordulójában. Bár az első játékrészben a borsodiaknak volt több helyzetük, mégis döntetlennel tértek piheőre a csapatok. A Kövesd rögtön a szünet után újra előnybe került, ám a csereként beállt Kanta József egyenlített, majd Vass Patrik parádés lövésével a győzelmet is kiharcolták a fővárosi kék-fehérek.

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

Mezőkövesd–MTK Budapest 2–3 (Drazsics 28., Vajda S. 47., ill. Katona 32., Kanta 65., Vass P. 78.)
Mezőkövesd, 1380 néző. Vezette: Berke

Hetedszer mérte össze erejét a két csapat az élvonalban, és a mezőkövesdiek abból meríthettek erőt, hogy hazai pályán kétszer is felülmúlták már ellenfelüket. Kuttor Attila vezetőedző harcos játékot ígért és nagy odafigyelésre ösztönözte a labdarúgóit, eddig ugyanis hatszor fordult elő az idényben, hogy az utolsó pillanatokban, illetve a hosszabbításban kaptak gólt.

A hazaiak léptek fel támadólag, főleg a bal oldalon kísérleteztek, Vadnai Dániel erejéből több beadásra futotta, ám ezeket a középen érkezők nem tudták gólra váltani. A fővárosiak visszahúzódtak, átadták a kezdeményezést, semmi kockázatot nem vállaltak. Nem csoda, hogy húsz perc alatt egyetlen kapura lövést sem láthattunk. Cseri Tamás igyekezett némi színt vinni a játékba, ám pontatlanul futballozott. A vendégek elsősorban szabad- és szögletrúgásokkal próbáltak veszélyeztetni, Szappanos Péternek ugyanakkor nem kellett közbeavatkoznia.

Hajtott becsülettel a Mezőkövesd, a 23. percben tetszetős akció végén Molnár Gábor 12 méteres lövését Artem Kicsak bravúrral hárította. Sztefan Drazsics is kedvet kapott, lapos lövése azonban elkerülte a jobb alsó sarkot. A 28. percben aztán már jól célzott, s vezetéshez jutottak a hazaiak: Cseri Tamás remek passza után Sztefan Drazsics került ziccerbe, 15 méterről laposan lőtt, a labda pedig a jobb oldali kapufa tövéről a gólvonal mögé perdült.

A hátrányba került fővárosiaknak változtatniuk kellett a játékukon. Négy perc telt el, és erőfeszítéseik máris sikert hoztak. Szalai Attila a tizenhatoson belül röviden szabadított fel, labdája Katona Máté elé került, aki 17 méterről ballal a jobb felső sarokba bombázott. Érthető volt az óriási öröme, első gólját szerezte ugyanis az élvonalban. A gyors gólváltás igen jót tett a találkozónak, felpörögtek a csapatok, hevesebb lett a küzdelem. Az első félidő hajrájában Vadnai Dániel vezetéshez juttathatta volna a Kövesdet, 12 méterről, óriási helyzetből azonban az MTK kapujából kifutó kapusát találta el.

Alig jöttek ki a felek a folytatásra, szinte azonnal hideg zuhany érte a vendégeket. Két perc telt el, amikor Sztefan Drazsics beadását Vajda Sándor kapta, első lövését Artem Kicsak még ki tudta ütni, ám a csereként beállt játékos másodszorra már a léc alá bombázott. Ismét keményebb lett a játék, a fővárosiak jobban hajtottak, de kapura alig-alig jelentettek veszélyt. Jobbára a kék-fehérek kapuja előtt pattogott a labda. Így joggal lehetett kérdezni, hogy lesz ebből egyenlítés.

Nos, a 64. percben kiderült: Bognár István és Kanta József összjátéka végén a csereként pályára küldött Kanta József tíz méterről laposan talált a kapuba. De a csattanó még csak ezután következett: a 78. percben Katona Máté átadását Vass Patrik lőtte a léc alá, és a megszerzett előnyt szívós játékkal megőrizte a vendégalakulat. A hazaiak elszalasztottak egy pontszerzési lehetőséget, hiszen kétszer is vezettek, ám azt nem tudták megőrizni.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!