Koszta és Molnár összehozta, a Fradi után kikapott a Vidi is

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2018.11.11. 15:20
A remekül védő Szappanos Péter (pirosban) kapott gól nélkül lehozta a bajnok elleni 90 percet (Fotó: Török Attila)
Koszta Márk szép találatával a Mezőkövesd legyőzte odahaza a címvédő Mol Vidi FC-t a labdarúgó NB I 14. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I
14. FORDULÓ
Mezőkövesd–Mol Vidi 1–0 (Koszta 66.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2456 néző. V: Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Váratlan „ajándékkal” kedveskedett szombaton a Ferencváros a Mol Vidinek. A listavezető a sereghajtó szombathelyiek otthonában botlott (0–1), veresége felzárkózási lehetőséget kínált a fehérvári csapatnak. Igaz azonban, hogy a Vidi csütörtökön fontos találkozón lépett pályára, ám az Európa-ligában a görög PAOK ismételt legyőzése (1–0) növelhette az elszántságát és az önbizalmát: esetleges mezőkövesdi sikerével öt pontra csökkenthette volna hátrányát a Ferencváros mögött.

A vendégeket sikerre éhes Mezőkövesd fogadta, Kuttor Attila vezetőedző elszánt labdarúgókat küldött pályára, óvatosságra intette őket azonban, hogy a Vidi idegenben eredményesebb, mint Felcsúton (tizennégy pontot szerzett nyolccal szemben). Azt sem feledték viszont, hogy Marko Nikolics együttese többnyire közvetlenül a nemzetközi kupameccsek után szórt el pontokat.

A fehérváriak rögtön a kezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést, öt perc leforgása alatt több veszélyes helyzetet is teremtettek a Mezőkövesd kapuja előtt, a védők csupán üggyel-bajjal tudtak menteni. A 12. percben mégis majdnem a hazaiak jutottak vezetéshez: Molnár Gábor remekül indította a középen kiugró Koszta Márkot, aki egyedül törhetett kapura, ám jobbal, 14 méterről fölé lőtt.

Negyedóra elteltével leült a találkozó, egyre több lett a hiba, rossz beadások és kaput el sem találó lövések követték egymást. A nézők csendesen követték az eseményeket – helyesebben fogalmazva az eseménytelenséget, mert Vajda Sándor lövésén kívül nem lehetett mást feljegyezni. A Vidi megelégedett a kényelmes tempóval, s azzal, hogy többet birtokolta a labdát. Adva volt a kérdés: csakugyan ilyen sokat kivett-e a fehérváriakból a csütörtöki El-meccs?

Választ a második félidő kínált, amikor átvette a kezdeményezést a bajnoki címvédő. Marko Scsepovics a 60. percben került ígéretes helyzetbe, de ő is hibázott, miként nem sokkal később Stopira. Ekkor mintha a Vidi játékosai felismerték volna, hogy az addig mutatott teljesítményük kevés lesz a győzelemhez. Igyekeztek felpörgetni a játékot, csakhogy a játékrész derekán sikert hozott a hazaiak szokásos koreográfiája: Molnár Gábor egy csellel tisztára játszotta magát, aztán pazar átadással indította a balösszekötő helyén kiugró Koszta Márkot, aki ezúttal jól célzott. 1–0

A mezőkövesdiek feladták a leckét a fehérváriaknak, változtatásra volt szükség. Marko Nikolics pályára vezényelte Juhász Rolandot, akit nem a védelem tengelyébe, hanem előre, a csatársorba állított. Ám ez is hiábavaló volt. A lelkes és önfeláldozó hazai együttes jól rombolt, nem ismert elveszett labdát, s rászolgált a bravúros győzelemre. Egyúttal megmaradt a Ferencváros és a Vidi közötti nyolcpontos különbség.