Ködbe vesztek a kisvárdai győzelmi remények

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2018.11.10. 16:50
Hiába vezetett a Kisvárda az Újpest ellen odahaza, Novothny Soma vezérletével négy góllal válaszoltak a vendégek a labdarúgó NB I 14. fordulójában rendezett mérkőzésén (1–4).

Nagyon közel kellett menni a pályához egy ilyen éles képért... (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Kisvárda–Újpest 1–4 (Lucas 31., ill. Novothny 41., 73., 86., Izing 50. – öngól)
Kisvárda,
Várkerti Sporttelep, 2280 néző. Vezette: Németh Ádám

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Emlékszel, Peti? Fehérváron Balajcza Szabi a kispadtól kérdezte, hogy berúgtad-e a tizenegyest.”

„Ja, és az Újpest-tábor vagy két perc múlva kezdett örülni.”

A Kisvárdán kialakult ködhelyzet nosztalgiázásra adott okot, és Víg Péter újpesti másodedző, valamint Kabát Péter korábbi közönségkedvenc csatár párbeszéde arra utalt, hogy cudarabb időben is rendeztek már meccset. Németh Ádám játékvezető az eredeti kezdési időpontban negyedórás várakozási időt rendelt el az ország észak-keleti csücskét fogságban tartó köd miatt, majd miután kicsit javult a helyzet, és a csapatok is játszani akartak, negyvenperces csúszással útjára indult a labda.

Azt nem állítanánk, hogy mindent látni lehetett a lelátóról, sőt gyakorlatilag alig valamit. Mi magunk is annyit változtattuk a helyünket, mint egy szorgos középpályás, hogy a lehető legtöbbet vissza tudjunk adni a pályán történtekből. A sajtóhelyről indulva a két kispad között próbálkoztunk, aztán a VIP-lelátón kötöttünk ki – még talán onnan lehetett a legjobban kivenni a történteket.

A ködbe vesző meccsen a Kisvárda szerzett vezetést, de szünetig nem tudta megőrizni az előnyét. Onnan tudtuk, hogy Novothny Soma egyenlített, hogy ő futott oda a kispadhoz, és állítólag azzal szédítette az azon ülőket, hogy ollózta a gólt. Aztán kisvárdai részről elterjedt, hogy Vári Barnabás lábáról perdült a hálóba a labda, de végül az újpesti csatárnak adtuk a gólt.

A pálya körüli futóreklámot a hazaiak a szünetben megállították azon a ponton, ahol fehér fényt árasztott ki magából, így a második félidőben már a túloldalon történtekből is látni lehetett valamit. Novothny Soma azonban középről szerezte az újabb két gólját, amelyek előtt Izing Martin is besegített az Újpestnek egy öngóllal. 1–4

A végére szétesett a Kisvárda, az Újpest tartotta a labdát – és a köd leple alatt elvitte a három pontot.