Rózsa volt a Ferencváros végzete, Lanzafame 11-esét is kivédte

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2018.11.10. 19:22
Büntetőből szerzett góllal 1–0-ra legyőzte a Haladás a Ferencvárost a labdarúgó NB I 14. fordulójában, a szombathelyiek sorozatban harmadszor verték meg odahaza a fővárosi zöld-fehéreket.

Ezúttal Petrjak (jobbra) sem tudta megbolondítani a védőket (Fotó: Unger Tamás)

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Haladás–Ferencváros 1–0 (Gaál B. 52. – 11-esből)
Szombathely, Haladás Stadion, 8294 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ünnepi hangulatban kezdődött a Haladás szombat esti, Ferencvárosi elleni bajnokira. Az 1919-ben alapított egyesület szombaton az ezernyolcszázadik NB I-es mérkőzését játszotta, a műsorközlő felvezetése után zúgott a vastaps a tömött lelátókról, a hazai szurkolók pedig reménykedtek, hogy a hármas sípszó után is lesz minek örülniük.

Bár a listavezető feszült a sereghajtónak, a szombathelyiek az első félidőben állták a sarat, a fővárosiaktól csak meddő mezőnyfölényre futotta. A hazaiak kapuját őrző Rózsa Dánielnek – akire az Újpest elleni 2–0-ra elvesztett bajnokin elkövetett nagy hibája ellenére is a kezdőben számított Horváth Ferenc vezetőedző – az első félidőben Leandro szabadrúgását, valamint Marcel Heister távoli, kellemetlenül szitáló lövését kellett hárítania. A kiesés elől menekülő vasiak jól zárták le a széleket, a kötetlen szerepkörben mozgó Davide Lanzafamét is hatékonyan semlegesítették, Böde Dániel csak őrlődött a magas középső védők között, amikor pedig a vendégek mégis a védelem mögé kerültek, pontatlan beadás szállt a kapu elé.

S ha már a Fradi szélsőjátéka...

A jelek szerint Szerhij Rebrov vezetőedzőnél valóban mindenki tiszta lappal indult, Bőle Lukács pedig jobbszélsőként beverekedte magát a kezdőcsapatba, méghozzá a korábban alapembernek számító Varga Roland kárára. A 13-szoros válogatott szélső legutóbb a Puskás Akadémia elleni 1–0-ra elveszített bajnokin kezdett, az utána következő DVTK (4–1), valamint MTK (2–0) elleni találkozókon csereként szállt be a meccsbe, és a szombati bajnokin is csak a kispadról figyelte csapatának kapura veszélytelen játékát.

Az elmaradt Fradi-helyzetek a hazai csapat szervezett futballjának is betudhatóak, a szombathelyiek a megszerzett labdákkal a széleken meginduló Karol Mészárost és Reagy Ofosut keresték, utóbbi egyik középre passzolt labdáját Leandro a kapu torkából vágta ki az érkező Priskin Tamás elől. Ennél nagyobb helyzetbe azonban a Haladás sem került az első negyvenöt percben, így kollégájához hasonlóan Dibusz Dénesnek sem kellett nagy védést bemutatnia.

A második félidő elején megítélt tizenegyes hárítása bravúr lett volna, ám mivel Gaál Bálint túljárt az eszén, a Haladás került előnybe – a játék képe alapján némileg váratlanul, ugyanakkor Sztefan Szpirovszki valóban szabálytalankodott a tizenhatoson belül. Nem sok hiányzott, hogy néhány perccel később a másik kapunál a Ferencváros is büntetőhöz jusson, Tamás László a mezénél fogva húzta vissza a vendégek róla leforduló olasz támadóját, ám Farkas Ádám sípja néma maradt. Az ellentámadásnál az üresen hagyott, ám csúcsformáját egyelőre csak keresgélő Priskin Tamás fejelte a labdát méterekkel a bal sarok mellé.

A Fradi igyekezte fokozni a tempót és a nyomást, Böde Dániel kapáslövése a jobb sarok mellé szállt, csúsztatott fejesét Rózsa Dániel védte, aki aztán tíz perccel a lefújás előtt a meccs hősévé vált. Miután Tamás László szabálytalanságából a vendégek is tizenegyeshez jutottak, az előző forduló után a potyája miatt kritizált kapus a kapufára tolta Davide Lanzafame lövését. A nézők valósággal tomboltak a védés után – egy hét alatt a gólvonal előtti élet legkeserűbb és legszebb oldalát is megtapasztalta a 33 esztendős kapus. A kimaradt tizenegyes után még feszültebbé vált a meccs, több szabálytalanság után is dulakodás alakult ki, majd ismét a szombathelyi kapus védett bravúrral.

A végére Halmosi Péter becserélésével vált teljessé az ünnep, a szombathelyi klubikon a 400. NB I-es meccsén lépett pályára, a lefújás után pedig társaival együtt ünnepelhetett. A Haladás tavaly novembere után ismét legyőzte a Ferencvárost, Horváth Ferenc pedig első győzelmének örülhetett (1–0) – ha valami, akkor a listavezető legyőzése lendületet adhat a folytatásra.