Két perc elég volt a Haladásnak a rossz széria megszakításához

2014.08.02. 20:24
Már a 2. percben örülhettek a szombathelyiek (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I szombat esti mérkőzésén a Szombathelyi Haladás Kecskeméten 1–0-ra legyőzte Nagy Olivér gyors találatával a KTE-t.

A bajnokságot vereséggel kezdő KTE és a meccs előtt szintén pont nélkül álló Haladás összecsapásán a statisztikákra tekintve a hazaiak voltak esélyesebbek, hiszen a Kecskemét 2010 ősze óta veretlen otthon a szombathelyi zöld-fehérek ellen.

Most azonban remekül kezdtek a vendégek, és már a 2. percben megszerezték a vezetést: gyors labdaszerzés után Halmosi tette le a tizenhatos jobb szélén helyezkedő Nagy Olivérnek a labdát, és a júliusban Paksról igazolt játékos higgadtan a kapu bal oldalába passzolt Tujvel mellett 8 méterről (0–1).

A gyors találat a lelátón helyet foglaló Tommaso Rocchinak is tetszett, aki a klub hivatalos tájékoztatása szerint még a hétvégén tárgyalóasztalhoz ül a szombathelyiek ügyvezető igazgatójával, Tóth Miklóssal, hogy az esetleges szerződése feltételeiről tárgyaljon.

A találkozó ezt követően ellaposodott, és bár Farkas Ádám megpróbálta kézben tartani az irányítást, rengeteg szabálytalanságot és sárga lapot láthattak a Széktói Stadionba kilátogatók az első félidő második felében.

A szünet után sem csillapodtak a kedélyek, sorra jöttek a kőkemény belépők. Persze azért néha a futballal is foglalkoztak a felek, érkeztek a lövések is, Polyák például az egyik főszereplőt, a játékvezetőt találta telibe egy szöglet utáni bombával.

A lelátón izgulta végig lehetséges új csapata meccsét Rocchi (Fotó: Grnák László)

Igazán nagy helyzet ezt követően azonban már nem volt, magabiztosan tartotta előnyét a Haladás, maradt a 0–1, ez pedig azt jelenti, hogy a szombathelyiek megszakították a rossz szériájukat Kecskeméten.

A VEZETŐEDZŐK ÉRTÉKELÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!