Kaposváron folytatódott a Loki nyerő szériája

2013.11.30. 13:55
Rezes László és Földes Milán (jobbra) fejpárbaja <br />(Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a listavezető Debrecen 2–1-es győzelmet aratott a Kaposvár ellen, így zsinórban negyedik győzelmét aratta a bajnokságban.

A Kaposvár kezdte energikusabban a mérkőzést, többet birtokolta a labdát, mint a listavezető Debrecen, ám helyzeteket nem tudott kidolgozni. Eközben a vendégek tudatosan átengedték a területet a hazaiaknak, és Kulcsár Tamás révén az ő nevükhöz fűződött a mérkőzés első kapuralövési kísérlete.

Később sem változott a játék képe, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben, bár a Debrecen valamivel többet birtokolta már a labdát a félidő derekától. Aztán a 39. percben megtört a jég: Kulcsár indítását követően Rezes László készítette le a labdát sarokkal a lendületből érkező Ludánszki Bence elé, aki tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0–1

A Rákóczi előtt még adódott lehetőség a félidő lefújásáig, de egyenlíteni már nem tudott, így egygólos vendég vezetéssel mehettek pihenőre a játékosok.

A második félidő már sokkal élvezetesebb játékot hozott, a játékrész elején a Kaposvár előtt adódtak helyzetek, de vagy nem találtak a játékosok kaput, vagy blokkolták a kísérleteiket. Ezt követően azonban a Debrecen ragadta magához a kezdeményezést, egymás után dolgozta ki az ígéretesebbnél ígéretesebb lehetőségeket, de nem tudott betalálni, pedig egy ízben Rezes Lászlónak szinte csak az üres kapuba kellett volna lőnie...

A 69. percben váratlanul kiegyenlített a Rákóczi. A percekkel korábban csereként beálló Khaly Iyane Thian emelte középre a labdát, ahol Waltner Róbert maradt nagyon egyedül, ezt kihasználva négy méterről lőtt a jobb alsó sarokba. A vendégek lest reklamáltak, de a televíziós visszajátszások alapján a bíró teljesen jogosan adta meg a gólt. 1–1

A győzelmet azonban a Debrecen szerezte meg a 82. percben. A csereként beálló Dombi Tibor jobb oldali beadását követően Kulcsár fejen lőtt egy védőt, ezt követően azonban Selim Bouadla 17 méterről nem hibázott, és nagy erővel lőtt a kapu közepébe. 1–2

A Kaposvár mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, de újabb gólt már nem tudott elérni, így pont nélkül maradt, míg a Debrecen zsinórban a negyedik bajnoki sikerét aratta, és megerősítette a vezető helyét a tabella élén.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

NB I
16. FORDULÓ
Kaposvári Rákóczi–Debreceni VSC-Teva 1–2 (Waltner 69., ill. Ludánszki B. 37., Se. Bouadla 82.)

1. DVSC-Teva 16 11 3 2 39–17 +22 36
2. Videoton FC 15 10 2 3 30–11 +19 32
3. Diósgyőri VTK 15 7 6 2 26–17 +9 27
4. Haladás 15 7 5 3 25–18 +7 26
5. Pécsi MFC 16 7 3 6 26–26 0 24
6. Ferencváros 16 7 3 6 24–24 0 24
7. Győri ETO 15 6 6 3 23–17 +6 24
8. Budapest Honvéd 16 6 5 5 23–20 +3 23