A Mezőkövesd nyerte meg a kiesőjelöltek csatáját

2013.11.30. 17:59
Egy gól döntött (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Mezőkövesd gól nélküli első félidőt követően 1–0-ra nyert a szintén kiesés elől menekülő MTK ellen. A mindent eldöntő hazai találatot Melczer Vilmos szerezte az 59. percben.

A kiesőhelyről való elkerülés volt a terv az MTK mezőkövesdi fellépésén, a vesztes csapat ugyanis biztosan a 15. pozícióból lesz kénytelen várni a következő fordulót. Bár a 2. percben Vaskó Tamás csúsztatása után a vendégek kapusának, Hegedüs Lajosnak akadt védeni valója, igazából úgy tűnt, hogy nem a győzelem, hanem inkább a vereség elkerülése mindkét csapat célja.

Gyakorlatilag eseménytelen mezőnyjáték zajlott a pályán, legfeljebb a néha megvillanó Csiki Norbert érdemelt dicséretet, de ő is csak az igyekezetéért, és nem a pontosságáért, mert egyszer fölé lőtt, egyszer pedig egy védőbe.

Bő fél óra elteltével kezdték jobban megtornáztatni a vendégek a hazaiak kapusát, Horváth Tamást, akinek kétszer Csiki, egyszer pedig Pölöskei Zsolt lövését kellett védenie. Ekkor gyakorlatilag egyedül ő tartotta a lelket csapatában, amely örülhetett, hogy gól nélküli állásnál vonulhatott pihenőre.

A második félidőben szerencsére valamelyest megélénkült a játék: előbb Kanta József szabadrúgását öklözte ki Horváth, majd Csiki és a mellé felnövő Pölöskei Zsolt lőtt mellé. Aztán hosszú idő után Hegedüs Lajosnak is akadt védeni valója, miután Kiss Máté lőtt a 16-os jobb oldali csücskétől.

Az 59. percben némileg váratlanul, de mintaszerű akcióból megszerezte a vezetést a hazai csapat: Bognár István emelt remekül a 16-osra betörő Melczer Vilmoshoz, aki átvette a labdát, és kissé balról, 6 méterről a kilépő kapus mellett a kapu bal alsó sarkába gurított (1–0).

Az MTK ettől kezdve egyértelmű mezőnyfölénybe került, de a mezőkövesdiek taktikusan beálltak védekezni, és már távolról sem engedték lőni a vendégeket. Ha kellett, a saját testi épségüket, illetve sárga lapot kockáztatva tördelték az MTK játékát. És tették mindezt eredményesen, mert a kék-fehérek nem tudták feltörni a védelmüket.

Amikor véletlenül mégis, akkor meg Horváth kapus védett óriási bravúrral, mint például Pölöskei és Kanta lövése és Csiki fejese után. A hazaiak győzelmükkel lépéselőnybe kerültek a kiesés ellen folyó harcban.