Lencse László büntette a Pápát

2013.11.30. 15:54
A Puskás Akadémia átlépett a Lombard Pápán (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Puskás Akadémia Lencse László büntetőjével 1–0-ra megverte a Pápát.

Bár az első percekben a hazaiak át sem tudták lépni a félpályát, a kezdeti megilletődöttség után azért átvették a játék irányítását. Az első lehetőségük a 9. percben adódott, amikor egy szöglet után Szekeres Adrián a kapu fölé lőtt, majd Czvitkovics lövését kellett Szűcs Lajosnak védenie.

Nem sokkal később Haraszti Zsolt bombája is a kapu fölé szállt, de aztán a 34. percben Lencse László beforgatta a 16-oson belül Rodenbücher Istvánt, aki buktatta a támadót, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, a vétkesnek pedig sárga lapot adott. A labda mögé a sértett állt, s a jobbra vetődő kapus mellett a bal alsó sarokba helyezett (1–0).

Ezek után a pápaiak is előrébb merészkedtek, előbb egy közeli Kenesei Krisztián-szabadrúgás okozott riadalmat, majd Georges Henri Griffiths ziccerét kellett hárítania Lubos Hajdúchnak. A félidőt végül Haraszti kapu fölé szálló kapáslövése zárta.

A második félidőben folytatódott a pápaiak előrenyomulása, amely elsőként Kenesei 18 méteres lövésében jelentkezett, de Hajdúch ezúttal is védeni tudott. A pápaiak ugyan valóban mezőnyfölényben játszottak, de azért tegyük azt is hozzá, hogy a kaput viszont csak ritkán veszélyeztették.

A hajrában Griffiths átcselezte magát a védőkön, középre adott, ahol a csereként beálló Király Botond érkezett, de ellőtte a labdát a kapu előtt. Ez volt a legnagyobb egyenlítési lehetőség a vendégek részéről, így végül maradt az egygólos felcsúti siker.