Az Újpest először nyert egymás után két bajnokit

2013.11.30. 15:54
A labdarúgó NB I 16. fordulójában az Újpest hátrányból 4–2-re nyert a Paks vendégeként. A szünetben még egy góllal ugyan vezetett a hazai csapat, de a második félidőben három gólt szerezve fordított a lila-fehér együttes, amely a szezonban először nyert meg két bajnokit egymás után.

Hatalmas volt a küzdelem, és gólokat is láthattak a nézők (Fotó: Grnák László)

Ha Paks és borongós őszi időjárás, akkor többnyire mély talajon rendezett, küzdelmes összecsapások juthatnak eszünkbe. S ha Paks, akkor az Újpestnek rossz emlékek jöhetnek elő a közelmúltból. A lilák ugyanis még nem nyertek bajnokit Pakson, öt hazai siker és három iksz a mérleg.

A pálya – akárcsak a Fradi ellen –, ezúttal is alaposan betett a lapos passzokkal operálni kívánóknak, és sokkal inkább kedvezett az ívelésekre építkezőknek. Ennek megfelelően a remek rajtot vevő paksiak már a kilencedik percben előnyhöz jutottak. Egy előreívelt labdával az exújpesti Nagy Olivér szépen jött befele balról, önzetlenül Simon Attilához passzolt, ő még Balajcza Szabolcsba lőtt, a kipattanót azonban Könyves Norbert az üres kapuba gurította. 1–0

Az egy hete a Pápa ellen még helyenként mutatós focival jelentkező Újpestre nem sok emlékeztetett Pakson, de az egyenlítés hamar összejött. A kényszerből balhátvédet játszó Balogh Balázs sokadig szöglete már eljutott az ötösig, ott Henri Eninful csúsztatott, a hosszú kapufánál pedig Bavon Tshibuabua bepofozta a labdát. 1–1

A félidő hátralévő része ismét a paksiaké volt, akik nem meglepően jobban alkalmazkodtak saját pályájuk állapotához.

Balajcza Könyves újabb lövését bravúrral védte, de Bartha László megpattanó lövésénél semmit sem tehetett. Érdekesség, Barthának ez volt a második találta az NB I mostani kiírásában, egy hete az FTC ellen szerezte az elsőt. 2–1

Az első tízbe vágyó Horváth Ferenc együttese a szünetig akár el is dönthette volna a meccset, ám Bartha és Szabó János sem tudott élni az adódó nagy lehetőséggel.

Nebojsa Vignjevics kettős cserével, Chema Antón és Asmir Suljic beküldésével gondolt javítani övéi játékán – de milyen jól gondolta! A második játékrész első nagy helyzete ugyan Fiola Attila nevéhez fűződött, az Újpest viszont rövid idő alatt fordítani tudott.

Előbb Tshibuabua lövése pont Loic Negóhoz pattant, aki nem hibázott az ötösről (2–2), majd egy újabb Balogh-szögletnél megint a hosszú felé csúsztatták a labdát, ott meg ezúttal Dusan Vasziljevics jött teljesen egyedül, hogy az üres kapuba lőjön. 2–3

Nem álltak le a lilák: a 65. percben Lázár Bence lőtt a tizenhatos előteréből, Csernyánszki Norbert érthetetlen módon nem vetődött, így a labda a bal alsóban kötött ki. 2–4

Horváth Ferenc próbált a padról erősítést beküldeni, beállt Kiss Tamás és Tököli Attila is, de a Paks nem tudott ismét felpörögni, így az Újpest megszerezte a három pontot.

Az Újpest a bajnokságban először tudott egymás után két meccset megnyerni, az előző héten a Lombardot is 4–2-re verte meg. A Paks sorozatban kilencedik bajnokiján maradt nyeretlen.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

Paks–Újpest2–4 (Könyves 7., Bartha 32., ill. Tshibuabua 22., Nego 56., Vasziljevics 60., Lázár B. 65.)