A Gyirmót 600 perc után maga vetett véget góltalansági sorozatának

2016.10.15. 15:27
Sokáig nem hozott gólt a két újonc összecsapása a labdarúgó NB I 12. fordulójában, de a ráadásban a házigazda Gyirmót góllal ajándékozta meg a Mezőkövesdet, és ez egy pontjába került.

A Mezőkövesd gyűjtötte be végül a három pontot (Fotó: Koncz György)

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

GYIRMÓT–MEZŐKÖVESD 0–1 (U. Diallo 91.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Rosszkor jött a bajnoki őszi szünet a Gyirmótnak, amely az utóbbi öt NB I-es mérkőzésén még csak gólt sem kapott, és három szerzett góllal is három győzelmet aratott – ellenben a másik élvonalbeli újoncnak, a zsinórban kétszer elbukó Mezőkövesdnek kapóra jött a pihenő.

Pintér Attila elmondta, főleg a támadójátékot csiszolgatták az elmúlt hetekben, ezért is lépett fel azonnal támadólag a Kövesd, a kisebb vendéghelyzetekre a hazaiak jóval veszélyesebb fejesekkel válaszoltak. A jó kezdés után sajnos sokat esett a színvonal, volt, hogy a hazaiak a 16-os elől kirúgták a stadionból a labdát, de a szó szoros értelmében, két veszélyes vendégakció között pedig tíz percek teltek el.

Nem dobta fel a játékosokat a szünetben tartott edzői elutasítás sem, mert futni futottak ugyan a labdarúgók, és próbálkoztak támadásokkal (főleg a vendégek, némileg meglepő módon), nem sikerül élvezhető mérkőzést „főzniük”.

Már farigcsáltuk az ilyenkor szokásos „egyik csapat sem érdemelt győzelmet, pedig volt bőven idejük rákészülni az erőpróbára” c. közhelyet, amikor a gyirmótiak elképesztő hibáját kihasználta a korábbi ferencvárosi Ulysse Diallo, hozzájuttatva csapatát az igen fontos három ponthoz (0–1).

Alighanem sokba kerül még ez a gyirmótiaknak.