Fradi–Újpest: hatgólos derbi, ötcsillagos fordulatok

2016.09.24. 20:15
Balajcza Szabolcs tisztáz Marco Djuricin elől (Fotó: Hegedüs Gábor)
Ritka gólgazdag mérkőzést hozott a Ferencváros és az Újpest küzdelme, amely 3–3-ra végződött a labdarúgó NB I 11. fordulójában úgy, hogy a vezetést először a zöld-fehérek szerezték meg, de később kétgólos hátrányból kellett felállniuk.
LABDARÚGÓ NB I

11. FORDULÓ
FTC–ÚJPEST 3–3 (Djuricin 10., Leandro 60., Pávkovics 64. – öngól, ill. S. Diarra 20., Balogh B. 38., 53. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hamar vezetést szerzett a várva várt, de telt házat nem hozó derbin a Ferencváros, Marco Djuricin az első ziccerét azonnal értékesítette – igazi leventegól volt ez, ugyanis két újpesti védő is hatalmasat hibázott a találat előtt, valósággal szabad utat nyitottak a vendégek a légiósnak a kapu elé. 1–0!

Jobban, gyorsabban, veszélyesebben játszott ekkor a Fradi, az Újpestnek nem akadt értékelhető támadó jellegű akciója – erre elégedetten kissé hátra is dőltek a zöld-fehérek, ahogyan azt az elmúlt idényben megszokhatták, mert hagyták nekik megszokni az ellenfelek.

Hátradőlt, és most hátra is esett – előbb Souleymane Diarra egyenlített, szinte a semmiből (valójában egy jól eltalált középtávoli lövésből, 1–1), majd úgy megzavarta a hazaiakat a kapott gól, hogy még a szünet előtt kasszíroztak még egyet. Ritka dolog azért, hogy a beadásra berobbanó játékos egy lépésről fejelhet a kapuba, Balogh Balázs most megtehette: 1–2!

A szünetben Thomas Doll beküldte Radó Andrást, Nebojsa Vignjevics pedig Lázok Jánost, azaz mindkét mester elégedetlen volt a támadóival, és biztosan nagy fejmosást kap a dél-koreai Rju Szung Vu is, aki teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt az Újpestnek – Balogh Balázs köszönte szépen, és szétlőtte a bal felső sarkot. 1–3!

Szintén a bal felső sarokban kötött ki Leandro 27 méteres, nem túl erős szabadrúgása, amelyben társszerzővé lépett elő a labdát a kapuba beütő Balajcza Szabolcs – 2–3! Hogy a potya gólok miatt egy szava se legyen a Fradinak, arról az első találatnál is hibázó fiatal Pávkovics Bence tett, aki Djuricin beadása után mattolta a saját kapusát: 3–3!

A hajrában ismét a lila-fehérek voltak az aktívabbak, de újabb gól már nem született – nem unatkoztak a nézők, az szent igaz, találatokban, izgalmakban, fordulatokban gazdag derbit láthattunk, igazságosnak mondható végeredménnyel.

A harmadik gólunk után megváltozott a játék képe – mondta Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője az M4 Sportnak. – Megnyugodtunk, emiatt úgy játszottunk, ahogy addig nem volt jellemző. Ezután egyenlített a Fradi. Fontos megérteni, hogy ilyen helyzetekben nem lehet lazítani. Megmutattuk, hogy magas szinten tudunk futballozni, de ez a gondolkodásbeli probléma akár egy harmadik ligás csapatra is jellemző lehetne. Amennyiben ezt orvosoljuk, akkor az pontokban is megmutatkozhat.”

„Bíztam az egyenlítésben – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője. – Hatalmasat küzdöttek a fiúk. Csökkenteni kell a beszedett gólok számát. Tisztábban, pontosabban kell futballoznunk, és akkor még messzebbre juthatunk.”

Doll: Túl sok gólt kapunk ebben a szezonban

1. Vasas FC 11 7 1 3 16–7 +9 22
2. Videoton FC 11 6 2 3 24–12 +12 20
3. Ferencvárosi TC 11 5 4 2 22–14 +8 19
4. Szombathelyi Haladás 11 5 3 3 14–12 +2 18
5. Budapest Honvéd 11 5 2 4 17–10 +7 17
6. Újpest FC 11 4 3 4 16–15 +1 15
7. Debreceni VSC 11 4 2 5 15–17 –2 14