A Diósgyőr nyerte az északkeleti rangadót

2014.11.09. 18:25
A piros-fehér mezes diósgyőriek fogcsikorgató küzdelemre kényszerültek nagy riválisuk ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizennegyedik fordulójának záró mérkőzésén a Diósgyőri VTK hazai pályán 2–1-re megverte a nagy rivális Nyíregyházát.

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA 2–1 (Griffiths 60., Marjanovics 75., ill. Pákolicz 18.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A mai magyar labdarúgás helyzetében nagyon meg kell becsülni az ilyen rangadókat, mint a Diósgyőr–Nyíregyháza, és nagyon meg kell becsülni azokat az elkötelezett szurkolókat is, akik frenetikus hangulatot teremtettek a DVTK stadionjában. Először a vendégtábor tombolhatott tiszta szívből, ugyanis a 18. percben Nagy Zoltán és Pákolicz Dávid könnyedén kijátszotta a hazai védelmet, és vezetést szerzett a Szpari. 0–1!

Igaz, tomboltak a piros-fehér sálerdő alatti ultrák gólöröm híján is, ugyanis többször is szabadrúgást, 11-est és piros lapot kértek számon Kassai Viktoron – akinek egy kivételével mindig igaza volt; igaz, éppen akkor az „egykor" sérült meg a Nagy által felborított Bacsa Patrik. A szünetig csak egy helyzete akadt a vendégcsapatnak, de Pákolicz meglepő módon nem a kapu felé futott Nenad Husic ajándéklabdájával, és hiába lőtt többször is kapura a DVTK, Szokol Zsolték rendre blokkolták ezeket a próbálkozásokat.

Szivics: Mindig vérezni kell a három pontért

A fordulás után Nagy Zoltán gyorsan begyűjtötte második sárgáját egy teljesen fölösleges kezezéssel, és nem is hagyta veszni a lehetőséget a DVTK, bár az egyenlítéshez kellett a Drazsen Okuka beadására borzalmasan kimozduló Balogh János is, Georges Henri Griffiths ugyanis így az üres kapuba fejelhetett. 1–1! A légiós hős lehetett volna, ugyanis két ziccert is kihagyott a következő negyedórában, a másik oldalon a csereember Molnár Marcell mehetett volna mennybe, ha nem bukik meg csúnyán labdakezelésből.

Balogh néhány bravúrral kompenzálta gól előtti hibáját, de Lazar Marjanovics megpattant lövését már nem foghatta: 2–1! Innen már nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából a Diósgyőr, amely nagy csatában megnyerte végül az északkeleti rangadót.

Hat tétmérkőzés után tudott újra nyerni a Diósgyőr, a Szpari elveszítette legutóbbi öt idegenbeli bajnokiját.

„Az ilyen meccsekkel Magyarországon mindenki boldog lesz – értékelt Tomiszlav Szivics, a DVTK vezetőedzője a Sport Tv-nek. – Jó mérkőzés volt, de ehhez kellett a Nyíregyháza kiváló játéka is. A szezonban eddig olyan nyolcvanszázalékos teljesítményt nyújtottunk, ez visszaköszönt ezen az összecsapáson is. A játékosoknak nagy gratuláció jár, mert szívüket, lelküket beletették. A Nyíregyháza megnehezítette a dolgunkat. Sok sikert kívánok a játékosainak, mert jó csapatot alkotnak."

„Vereség után nem szokott ilyet mondani az ember, de most nem vagyok túlságosan szomorú – mondta Mátyus János, a Nyíregyháza vezetőedzője. – A vereség nyilvánvalóan fájó, mert közel kerültünk a csodához. Nagyszerűen küzdöttünk, keményen, agresszíven futballoztunk. A DVTK előrébb jár, de mi is jó úton haladunk. Összességében nem érdemtelenül nyert a Diósgyőr.”

1. Videoton FC 14 12 1 1 31–5 +26 37
2. MTK Budapest 14 11 3 21–11 +10 33
3. MVM Paks 14 7 5 2 23–10 +13 26
4. Diósgyőri VTK 14 7 5 2 23–17 +6 26
5. Újpest FC 14 6 7 1 14–8 +6 25
6. Ferencvárosi TC 14 7 3 4 21–14 +7 24
7. DVSC-Teva 14 6 4 4 18–11 +7 22
8. Győri ETO FC 14 5 4 5 21–18 +3 19