Ferenczi János remekelt, a DVSC hármat vágott az MTK-nak

BABJÁK BENCEBABJÁK BENCE
2019.04.06. 16:50
Torghelle Sándor (14) gólja nem ért pontot az MTK-nak Debrecenben (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Debreceni VSC a duplázó és egy gólpasszt is kiosztó Ferenczi János vezetésével 3–1-re legyőzte az MTK-t a Nagyerdei Stadionban.

A Debrecen előbb udvarias vendéglátóként fogadta az MTK-t, majd huszonkét perc alatt kis híján porrá zúzta a pontszerzésről szőtt vágyait. A fővárosi együttes már a mérkőzést megelőző napon útra kelt, péntek délutánra pedig a DVSC-től kért és kapott edzéslehetőséget a klub akadémiájának minden igényt kielégítő pallagi edzőcentrumában – udvariasságból jelesre vizsgáztak tehát a dobogóra hajtó hajdúságiak.

A meccset pedig úgy kezdték, ahogy a bronzéremre vágyó csapatnak kell, az első öt percben két gólt is szerezhettek volna, és bár Takács Tamás fejesét még védte Horváth László, az előrehúzódó Ferenczi János pontos lövésénél már nem volt ellenszere. 1–0

Ferenczi János első gólja

A nagy kedvvel és lendületesen futballozó hazaiak lendületben maradtak, a széleken többször megbontották az öt hátvéddel felálló kék-fehéreket. A tizenhatos előterében a gyors, rövid passzos játék lekövetése gyakran gondot okozott Lucsánszky Tamás együttesének. Nem számított meglepetésnek, hogy az első félidő feléhez közeledve a Loki a második gólt is megszerezte, az már inkább, hogy ezúttal is a balhátvéd Ferenczi János talált be – csatárokat megszégyenítő kapáslövéssel. 2–0

Ferenczi János második gólja

A hazaiak láthatóan élvezték a játékot, és nem csak a futballisták szórakoztatták a közönséget: a taps a kispad elé kiguruló labdát sarokkal visszaadó Herczeg Andrásnak is kijárt. A debreceniek vezetőedzője a lelátó felé fordulva köszönte meg az elismerést, ám néhány másodperccel később már alaposan leteremtette röviden passzoló játékosát. Vélhetően érezte, a kétgólos előny még kevés ahhoz, hogy lankadjon a figyelem. És milyen igaza volt! Az első félidő hajrájában az MTK szépített, Kanta József és Torghelle Sándor összjátéka után ismét nyílt lett az addig meglehetősen egyoldalú, ám jó iramú, szórakoztató mérkőzés. 2–1

Torghelle Sándor gólja

A szünet után mintha kicserélték volna a csapatokat, az MTK bátrabb, kezdeményezőbb futballal rukkolt ki, miközben a DVSC csak kereste önmagát. Ritkán látható jelenet volt, amikor három percen belül Bódi Ádám, Tőzsér Dániel, valamint Varga Kevin is könnyűnek látszó passzt rontott el, miközben a másik oldalon a fővárosiak szépítő góljának szerzője gondoskodott arról, hogy a második félidőre is jusson egy sarkazás: a rutinos csatár gyönyörű mozdulattal vette célba a kaput, ám Nagy Sándor leért a jobb alsó sarokra tartó labdára. A kiegyenlített játék jóval kevesebb helyzetet hozott, más kérdés, hogy a Debrecen az első ziccerét rögtön kihasználta a második félidőben, Bódi Ádám gólja pedig eldöntötte a meccset (3–1) – amelyet a DVSC saját magának nehezített meg.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

1. Ferencvárosi TC 27 19 4 4 59–19 +40 61
2. Mol Vidi FC 27 16 5 6 43–26 +17 53
3. Újpest FC 27 12 10 5 35–19 +16 46
4. Debreceni VSC 27 12 7 8 34–30 +4 43
5. Budapest Honvéd 27 11 6 10 32–28 +4 39
6. Mezőkövesd Zsóry FC 27 9 8 10 38–35 +3 35
7. MTK Budapest 27 10 4 13 39–44 –5 34
8. Paksi FC 27 7 10 10 29–40 –11 31