Tovább szárnyal a Videoton – a Honvéd sem jelentett gondot

2016.09.24. 17:50
Nagy csatában a fehérváriak szerezték meg a három pontot (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Videoton Juhász Roland és Géresi Krisztián góljával 2–1-re legyőzte idegenben a Budapest Honvédot.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

BP. HONVÉD–VIDEOTON 1–2 (Nego 45+2. – öngól, ill. Juhász R. 34., Géresi 52.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Két jó formában lévő együttes találkozott egymással a Bozsik-stadionban: a kispestiek a legutóbbi két mérkőzésük után egyaránt három pontot ünnepelhettek, míg a Videoton az elmúlt négy bajnokijából hármat megnyert és csak a címvédő FTC-vel játszott döntetlent.

Ennek megfelelően jó iramban kezdődött a találkozó, Gróf Dávid Fiola Attila fejesénél és Feczesin Róbert távoli lövésénél is nagyot védett, míg a Videoton védelme elsősorban Davide Lanzafame semlegesítésére volt kénytelen koncentrálni.

A helyzetek után a gólokra sem kellett sokat várnia a stadionba kilátogató 2051 nézőnek: Juhász Roland Danko Lazovics szögletét bólintotta hat méterről a kapuba a 34. percben (0–1), majd az első félidő hosszabbításában Davide Lanzafame közeli fejese ugyan kifelé pattant a kapufáról, a menteni igyekvő Loic Nego hátáról a gólvonal mögé vánszorgott a labda (1–1).

A második félidőre kicsit visszaesett a színvonal, a vendégek azonban hamar újra magukhoz ragadták a vezetést: Géresi Krisztián remekül forgatta meg Ivan Lovricot a tizenhatoson belül, majd a becsúszó Djordje Kamber mellett kilőtte a jobb felsőt (1–2).

A folytatásban Marco Rossi cserékkel próbált frissíteni csapatán, ám Balázs Zsolt és Zsótér Donát beállítása sem bizonyult nyerő húzásnak, így a Videoton 2–1-re legyőzte a Honvédot és sorozatban az ötödik meccsén maradt veretlen (négy győzelem, egy döntetlen).

1. Vasas FC 11 7 1 3 16–7 +9 22
2. Videoton FC 11 6 2 3 24–12 +12 20
3. Ferencvárosi TC 11 5 4 2 22–14 +8 19
4. Szombathelyi Haladás 11 5 3 3 14–12 +2 18
5. Budapest Honvéd 11 5 2 4 17–10 +7 17
6. Újpest FC 11 4 3 4 16–15 +1 15
7. Debreceni VSC 11 4 2 5 15–17 –2 14
8. MTK Budapest 11 3 4 4 5–11 –6 13