Kevés volt az iksz az FTC-vel, kiesett a Balmazújváros!

SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (tudósítás)SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (tudósítás)
2018.06.02. 18:47
A Balmazújváros óriásit küzdött, de nem sikerült kiharcolnia a bennmaradást (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 33., utolsó fordulójában a Balmazújváros 3–3-as döntetlent játszott a Ferencvárossal, ám mivel a DVTK legyőzte a Videotont, a tavaly feljutó hajdúságiak búcsúznak az élvonaltól.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ
Balmazújváros–Ferencváros 3–3 (Batarelo 19., Arabuli 28., Tamás L. 70., ill. Tamás L. 14. – öngól, Bőle 16., Uzoma 44. – öngól)
Balmazújváros, Városi Stadion, 2291 néző. V: Szőts

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

„Aki vállalja a közönség előtti szereplést, annak vállalnia kell a tapsot – és a füttyöt is. Nincs apelláta, ha a közönség kegyetlen is, ki kell szolgálni.”

A Császár, Albert Flórián idézetével fogadta a ferencvárosi tábor a meccsre kiballagó zöld-fehér csapatot. Nem kérdés, az ezüstérem csalódás a IX. kerületben, de a szurkolók az első perctől kezdve biztatták övéiket.

A hazai oldal csendben volt, pedig a Balmazújvárosnak volt nagyobb a tét. A mérkőzés előtt Horváth Ferenc, a házigazda jelenlegi edzője nem is titkolta, mennyire csalódott előző klubja, a Videoton miatt, amely mintegy „osztálykirándulásként” tekintett a miskolci bajnokira, a Balmazújváros ottani riválisának esélyeit növelve ezzel.

A Fradiban is voltak új arcok (Holczer Ádám a kapuban, Batik Bence hátul, Dejan Georgijevics elöl kevesebb lehetőséget kapott korábban, most viszont kezdett), de motiváció akadt a zöldeknél is: Varga Rolandot alighanem „spannolta” az elérhető közelségben lévő gólkirályi cím.

A találkozó szikrázóan indult: az agilisan kezdő Nagy Dominik ütközött Tamás Lászlóval, és ijesztő pillanatok voltak, mert a vendégek játékosa mozdulatlanul feküdt a földön hosszasan, végül hordágyon kellett levinni a pályáról. A helyére Hajnal Tamás ugrott be, és pillanatok alatt nehéz helyzetbe sodródott az újonc: előbb Leandro lövése után Horváth László paskolta Tamás Lászlóra a labdát, amelyet a játékvezető szerint a védő már csak a gólvonalon túlról tudott visszakanalazni (öngól, 0–1), majd a nagy reményekkel igazolt, de sérülése miatt nehéz szezont maga mögött hagyó Bőle Lukács mutatta meg, miért figyelhettek fel rá, hiszen látványos gólt lőtt a felső sarokba (0–2).

Tamás László öngólja

Bőle Lukács gólja

Mindez olyan gyorsan történt, hogy az eredményjelzőn még 0–0 állt, miközben a Fradi már két góllal vezetett. Ám mielőtt apátiába süllyedt volna a helyi közönség, szépített a Balmazújváros: Holczer Ádám hiába mentett elsőre, a kapufáról Ante Batarelo elé pattant a labda, ő pedig közelről nem hibázott (1–2).

Ante Batarelo gólja

Felpörgött a hazai csapat, miközben a Fradi próbálta tartani a labdát. Jó volt a ritmus, érezni lehetett, hogy a Balmazújváros minden erejét odaadja a sikerért, és még fél óra sem telt el, már a negyedik gólt láthattuk. A futball komikus szépsége, hogy Nemanja Andrics remek szólóval ment át a védelmen, ám a gólpasszához kellett egy jókora technikai hiba: amikor lőni akart, a labda helyett a levegőt találta el, de a „luft” cselnek is beillett: átverte Holczert, majd a passza után Bacsana Arabuli közelről betalált, így máris 2–2 állt a táblán.

Bacsana Arabuli gólja

Nem sokáig... És ha komikusnak neveztük Nemanja Andrics „lövőcselét”, mit mondhattunk Eke Uzoma mozdulatáról? A védő érthetetlen módon a labdát combbal továbbította a saját kapuja felé – Horváth László hiába vetődött a felső sarokba vágódó labda után (2–3).

Eke Uzoma öngólja

Az ügyetlenkedő légiós ekkor kieső helyre sodorta a csapatát.

A második félidőben a feszültség csak nőtt, a Honvéd góljának híre futótűzként terjedt a lelátón. Küzdelem, darálás jellemezte a mérkőzést, főleg a hazai együttes birtokolta a labdát.

Jött a hír, hogy a második gólját is megkapta a Vasas, azonban az örömöt keserűség váltotta, amikor a DVTK találatáról értesültek a balmazújvárosiak. Tamás László fejese után talpra ugrott minden hazai (3–3), alig egy perc múlva pedig gólt szerzett a Videoton – hasonló eufóriát váltott ki mind a két gól, pedig utóbbit itt senki nem látta.

Tamás László gólja

Óriási lelkesedéssel harcolt tovább az újonc, a Fradiba pedig hosszú sérülés után a hajrára visszatért Gera Zoltán. A mobiljukon az eredménykövető oldalakat böngészők aztán nagyon elszomorodtak: a második diósgyőri gól kieső helyre taszította a Balmazújvárost.

A DVTK meccse véget ért, de a Balmazújváros ekkor még kapott négypercnyi esélyt a hosszabbításban. Az egyik szöglet után Leandro a gólvonalról fejelte ki a labdát, majd Rudolf Gergely gólt szerzett, és tomboltak a hazaiak, mert nem látták Kóbor Péter zászlaját felemelkedni... Les volt, maradt a 3–3, ezzel pedig a Balmazújváros elbúcsúzott az élvonaltól.