Egy négyessel küldte haza a Balmazújváros a Lokit

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.05.19. 16:52
Tomás Kosicky első NB I-es mérkőzésén négy gólt kapott (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 31. fordulójában a kiesés elől menekülő Balmazújváros hazai pályán fölényes sikert aratott a Debrecen felett. A gólgyártást Andrics kezdte a 36. percben szép tekeréssel, majd a második félidőben Vajda és Rus is betalált, így 65 perc után lényegében eldőlt a találkozó. A hajrában Arabuli is megrúgta a maga gólját, így kiütéses győzelemmel végződött a megyei derbi.

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–DEBRECENI VSC 4–0 (Andrics 36., Vajda 47., Rus 65., Arabuli 89.)

Balmazújváros, Városi Sportpálya, 1808 néző. Vezette: Kassai

Noha legutóbb október 28-án a Honvéd (0–3) ellen maradt pályaválasztóként pont nélkül a Balmazújváros, sereghajtóként futott neki a DVSC elleni mérkőzésnek. Horváth Ferenc együttese a tavasz idénynyitón idegenben 2–0-ra legyőzte riválisát, ezúttal viszont saját pályáján kellett volna győznie – ez tavasszal egyedül a Diósgyőr (2–1) ellen jött össze. A hazaiak szakmai stábjának korábban nemegyszer komoly problémát jelentett, hogy a keretben nem akadt bevethető támadó, és bár Rudolf Gergelyt eltiltás miatt ezúttal is nélkülözni kellett, Nemanja Andrics és Bacsana Arabuli egyaránt ott volt a kulcsfontosságú találkozón.

A vendégek vezetőedzője, Herczeg András a kapuban ezúttal Tomás Kosickynek szavazott bizalmat (a harminckét esztendős cseh kapusnak ez volt a bemutatkozó meccse az NB I-ben), és a tizennyolc esztendős Kusnyir Erik kezdett, neki ez volt a harmadik élvonalbeli találkozója. A Loki azonnal tudatta ellenfelével, hogy érvényesíteni akarja a papírformát, azaz csakis a három pont megszerzésében gondolkodik. Horváth Lászlónak már a negyedik percben bravúrt kellett bemutatnia Könyves Norbert lövésénél, majd egy perccel később Sós Bence tekerésénél kellett résen lennie. Ahogy az várható volt, mindkét csapat a biztonságra próbálta a hangsúlyt helyezni, ugyanakkor a labda „megbecsülése” azzal is járt, hogy túlzottan sok oldalpasszal épültek fel a támadások. Nem sokkal az első játékrész fele után jött az első hazai lehetőség, ám Tomás Kosicky Vajda Sándor lövésénél, majd Arabuli ismétlésénél is bravúrral védett – azt már csak halkan tesszük hozzá, nekünk úgy tűnt, hogy az újrázásnál Szatmári Csaba megrántotta a grúz támadót… A házigazda a szünet előtt mégis megszerezte a vezetést, Herczeg András joggal mérgelődött, hiszen a gólt megelőző támadás Joan Filip rossz keresztpasszából indult. 1–0

Alig másfél perce tartott a második félidő, Vajda Sándor egy jobb oldali támadás befejezéseként megduplázta csapata előnyét, ekkor már sejteni lehetett, az újonc életben tartja bennmaradási esélyeit. Herczeg azonnal reagált, Takács Tamás személyében vérbeli támadót cserélt be (ekkor már a sérüléséből felépülő Bódi Ádám is a pályán volt), a Lokiban azonban ezúttal nem volt annyi, amennyi egy bronzéremét küzdő csapattól elvárható lett volna. Ha volt is ekkor még olyan újvárosi szimpatizáns, aki féltette a csapatot az esetleges pontvesztéstől, az Rus Adrián találatánál végképp megnyugodhatott. A Balmazújváros labdarúgói nagyobb motivációval futballoztak esélyesebb ellenfelüknél (Bacsana Arabuli a hajrában még betalált), és nagy különbséggel (4–0) is megérdemelten nyerték meg a számukra tényleg létfontosságú meccset.