MK: Kövesd: 13! Vasas: 7! Vidi, Honvéd: 6! Kiesett a Paks a Magyar Kupából

2016.10.26. 15:22
A fiatal Tömösvári 1–4 után két góllal állította be a végeredményt az RKSK–Honvéd meccsen (Fotó: Veres Viktor)
Huszonkilenc mérkőzést rendeznek szerda kora délután a labdarúgó Magyar Kupában. Folyamatosan frissülő cikkünkben a legújabb eredményekről számolunk be. Az NB I-es csapatok többsége sima, sokgólos győzelmet aratott – „rekorder” a Mezőkövesd, amely 13-ig jutott, a Vasas pedig hetet, míg a Videoton és a Honvéd hatot-hatot vágott. A Paks viszont elbukott: a tolnaiakat az NB II-es Balmazújváros búcsúztatta a kupaküzdelmektől. A Nyíregyházát a Kozármisleny győzte le.

A Koroncó–Ferencváros mérkőzésről bővebben itt, míg a többi NB I-es csapat találkozójáról alább olvashatnak.

Az NB I-es csapatok közül egyedüliként a Paks számára jelentette a 2. forduló a végállomást, Csertői Aurél együttese 3–2-es vereséget szenvedett Balmazújvárosban. A paksiak az első félidőben összeszedett kétgólos hátrányból még fel tudtak állni, de a korábban öngólt vétő Bakos Bence hajrábeli találatára már nem volt válaszuk.

Egy kis rákosmenti füst (Fotó: Veres Viktor)

A Rákosmente–Honvéd mérkőzés a nem éppen nézőbarát kezdési időpont (hétköznap, munkaidőben) ellenére egész jó hangulatban, mintegy ötszáz néző előtt vette kezdetét. Volt „hivatalos” kezdőrúgás (a hazaiak játékos-edzőjének, az ezúttal csak a kispadról dirigáló Szűcs Lajosnak a fia végezte el), a hangosbemondóból már a meccs előtt szólt a Nélküled, a mintegy harmincfős hazai tábor pedig lelkesen énekelte a válogatott meccseken megszokott dallamokat, mint például az „Éjjel soha nem érhet véget” című slágert, de előadták az Eb-n az izlandiak előadásában megcsodált tapsos koreográfiát is.

Az azonban hamar látszott, hogy a Magyar Kupa-utazás ezen a mérkőzésen véget ér a profi pályafutását a Honvédban kezdő Bárányos Zsolt és társai számára. A vendég kispestiek ugyanis komolyan vették a találkozót, a kispadra ültetett Botka Endrét és Davide Lanzafamét leszámítva a lehető legjobb csapatukkal léptek pályára (a múlt héten az NB I-ben a Fradi ellen kezdő tizenegyből Gróf Dávid hiányzott még, őt nem is nevezték), és már a 21. percben 2–0-ra vezettek. Előbb Prosser Dániel jobb oldali beadásából Hidi Patrik fejelt a Rákosmente kapujába, majd Patrick Ikenne-King ugyancsak jobb oldali centerezését Holender Filip váltotta gólra.

A 2. félidőben annak ellenére folytatta a gólgyártást a vendéggárda, hogy nem játszott igazán jól. A hazaiak ugyan szépíteni tudtak, de a kispestiek így is 6–1-re győztek. Betalált a kongói „Dark” Kadima Kabangu is, aki betegsége után első tétmeccsét játszotta a Honvéd első csapatában. A meccs végén a Fradi ellen debütáló, saját nevelésű Tömösvári Bálint duplázott.

A DVTK gyakorlatilag az első perctől kezdve mezőnyfölényben futballozott a Salgótarján ellen az északkeleti presztízsmérkőzésen. A sok helyzetből azonban csak egyet sikerült kihasználnia Oláh Bálint révén. A Diósgyőr a játék képe alapján megérdemelten jutott tovább.

A Mosonmagyaróvár–Gyirmót megyei rangadón a vendégek szerzetek vezetést a 22. percben, de a hazaiak kisebb meglepetésre negyedóra alatt fordítottak. A félidő végé az NB I-es csapaté volt, amely három perc alatt visszavette a vezetést. A második játékrészben óriási lehetőséget puskázott el a Mosonmagyaróvár, és mivel már több lehetősége nem volt, a Gyirmót nyert 3–2-re.

Az NB I-es listavezető Vasas Csornára látogatott, és a hazaiak csak 14 percig tudták tartani a 0–0-t, ekkor Korcsmár Zsolt bólintott a kapuba. A félidő végén Hangya Szilveszter és Vaskó Tamás is beköszönt, így az angyalföldiek magabiztosan kézben tartották a mérkőzést. A második félidőre aztán a Vasas támadói is belelendültek: Ferenczi István és Mahir Saglik is duplázott, a csornaiak a szépítő gólokkal vigasztalódhattak. Az utolsó szó Folmer Krisztiáné volt, a vége 2–7.

A bajnoki második Videotonnak sem okozott gondot a Makó képezte akadály: a fehérváriak 13 perc alatt két góllal ragadták magukhoz a kezdeményezést, szünetre már négynél tartottak – Feczesin Róbert duplázott, Bódi Ádám és Kovács István is beköszönt, igaz, a házigazdák is betaláltak egyszer. A folytatásban az 1999-es születésű Bévárdi Zsombor növelte a Vidi előnyét, az 1–6-os végeredményt Pölöskei Zsolt állította be.

Az Újpest a tokaji borvidékre látogatott, és elég sokáig nem tudta feltörni a Mád FC védelmét – végül Windecker József fejese juttatta vezetéshez a lilákat. A folytatás Mihailo Perovicsról szólt, a montenegrói légiós mesterhármast ért el, a mádiak szépíteni nem tudtak, ám tisztes „mínusz néggyel” zárták a találkozót.

A Mezőkövesd kíméletlen volt Marcaliban: Pintér Attila csapata tizenhármat rámolt be a hazaiak hálójába, a góllavinából Tóth Bence három, Stipe Bacelic-Grgic, Jan Vosahlík és Patrick Mevoungou két-két találattal vette ki a részét.

Az MTK-nak a megyei első osztályú Balassagyarmat jutott, és a fővárosi csapat Darko Nikacs duplájával, valamint Varga Szabolcs találatával már 3–0-ra vezetett, a hazaiak a legvégén egy megpattanó lövésből csak szépíteni tudtak.

A Haladás már a második percben betalált a Vác ellen, ez pedig meghatározta a meccs további alakulását. Hiába kezdte jobban a másodosztályú csapat a második félidőt, Sjoerd Ars duplával tette biztossá a szombathelyiek továbbjutását.

MAGYAR KUPA
2. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

MARCALI VFC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–13 (0–4)
Marcali
450 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Georgiou Theodoros, Iványi István)
MARCALI: Jagadics – Orbán R., Czimondor, Kőrösi (Kassai, a szünetben), Tóth N., Kovács B. – Maros (Gyovai, 75.), Horváth E., Németh M., Garai – Zsiga (Zsámbók, 85.). Játékos-edző: Kőrösi András
MEZŐKÖVESD: Tujvel – Pauljevics, Szeles (Mevoungou, a szünetben), Devecseri, Sós B. – Hegedűs D., Tóth B. – Kink (Molnár G., a szünetben), Bacelic-Grgic, Nicorec (Baracskai, 54.) – Vosahlík. Vezetőedző: Pintér Atiila
Gólszerző: Bacelic-Grgic (0–1) a 30., Tóth B. (0–2) a 34., Kink (0–3) a 35., Tóth B. (0–4) a 45., Vosahlík (0–5) a 49.,Tóth (0–6) az 50., Mevoungou (0–7) az 55., Baracskai (0–8) az 58., Molnár G. (0–9) a 67., Mevoungou (0–10) a 75., Sós B. (0–11) a 81., Vosahlík (0–12) a 86., Bacelic-Grgic (0–13) a 89. percben
Kőrősi András: –
Örülök, hogy megtelt a lelátó, s újra futballhangulat volt Marcaliban. Fél óráig tartottuk a lépést az ellenféllel, utána érvényesült a papírforma. A vendégek nem vették fél vállról a mérkőzést, mi pedig jövőre is azon dolgozunk, hogy hasonló sikereket érjünk el a kupában.
Pintér Attila: – Erejéhez mérten próbálta tartani magát a marcali csapat, láttunk már nagy együtteseket kiesni, örülök, hogy mi nem tartozunk közéjük. Örömteli, hogy sok gólt szereztünk, mivel eddig problémáink voltak a helyzetkihasználással. Megpróbálunk minél tovább menetelni a kupában.

CSORNAI SE–VASAS 2–7 (0–3)
Csorna, 600 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Kóbor Péter)
CSORNA: Sánta – Kelemen M., Litresics, Császár (Kantó, 72.), Nagy Sz. – Dávid, Kerékgyártó – Csikós (Folmer, 61.), Czanik (Simon A., 54.), Füredi – Serfőző. Edző: Hannich Péter
VASAS: Póser – Burmeister, Vaskó, Risztevszki – Osváth, Korcsmár (James, 59.), Berecz, Hangya (Remili, 59.) – Kulcsár T. (Saglik, 59.), Ferenczi I., Király B. Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerző: Korcsmár (0–1) a 16., Hangya (0–2) a 35., Vaskó (0–3) a 40., Ferenczi (11–esből, 0–4) az 50., Saglik (0–5) a 61., Kerékgyártó (1–5) a 71., Ferenczi (1–6) a 73., Saglik (1–7) a 76., Folmer (2–7) a 90. percben
Hannich Péter: – Néhány gólhoz hozzásegítettük ellenfelünket, amely időnként ízelítőt adott a korszerű futballból. Kevés csapat szerez két gólt az NB I listavezetője ellen, nekünk sikerült.
Michael Oenning: – Nehezebb mérkőzésre számítottam, a gyorsan elért vezetés után azonban koncentrált játékkal megnyugtató előnyhöz jutottunk. Összességében elégedett lehetek, a szünet után sok helyzet kialakításával értük el góljainkat.

VÁC FC–HALADÁS 0–3 (0–1)
Dunaújváros,
50 néző. Vezette: Bogár Gergő (Erős Gábor, Szalai Dániel)
VÁC: Halasi – Rása, Tóth F., Görgényi, Hegedűs Cs. – Tóth B., Tóth G. – Kákonyi (Gábriel, a szünetben), Nagy R., Majoros (Mátyás, 61.) – Balajti (Rusvay, a szünetben). Vezetőedző: Nagy Tibor
HALADÁS: Rózsa – Angyal, Schimmer, Jagodics, Hidvégi – Overgoor, Kovács L. (Gaál B., 59.) – Dombi, Tóth Máté (Kiss B., 74.), Rácz B. (Szőke, a szünetben) – Ars. Vezetőedző: Mészöly Géza.
Gólszerző: Tóth Máté (0–1) a 2., Ars (0–2) a 67., Ars (0–3) a 80. percben
Nagy Tibor: –
A szombathelyiek minden megingásunkat kihasználták, és bár kétgólos hátrányban szorossá tehettük volna a mérkőzést, büntetőből sem sikerült betalálni.
Mészöly Géza: – Nagyon komolyan vettük a mérkőzés elejét, és a korai gól megadta az alaphangot. Végül jó helyzetkihasználásunknak köszönhetően magabiztosan nyertünk.

MAKÓ FC–VIDEOTON 1–6 (1–4)
Makó, 400 néző. Vezette: Oláh Gábor (Pápai Zoltán, Bornemissza Norbert)
MAKÓ: Garamvölgyi – Rakonczai, Kalász, Hacker (Palotás, 66.), Sirokmán – Széll, Horváth K., Varga R., Szil (Bartucz, 61.), Galló (Vajna, 61.) – Gémes. Edző: Méhes Tibor
VIDEOTON: Horváth T. – Nego, Vinícius (Lénárt, a szünetben), Fejes A., Stopira (Varga B., a szünetben) – Oliveira, Kovács S., Kovács I., Pölöskei Zs. – Feczesin (Bévárdi, szünetben), Bódi. Vezetőedző: Henning Berg
Gólszerző: Feczesin (0–1) az 5., Bódi (0–2) a 13., Széll (1–2) a 26., Feczesin (1–3) a 37., Kovács I. (1–4) a 42., Bévárdi (1–5) az 57., Pölöskei Zs. (1–6) a 63. percben
Méhes Tibor: –
Dicséret illeti csapatomat, mert idei ötödik Magyar Kupa-mérkőzésén az ország egyik legjobb csapatától szenvedett vereséget. Megilletődötten kezdtünk, de a szépítő gólunk után oldódott játékosaink feszültsége. Minden tiszteletem a Videotoné, mert nem becsült le bennünket, végig alázatosan küzdött.
Henning Berg: – Elégedett vagyok, hogy a korábban kevés lehetőséget kapó játékosok és a fiatalok is jó teljesítményt nyújtottak. A kupameccs jól szolgálta felkészülésünket a következő hetek, hónapok feladataira. Az elvárás a továbbjutás volt, célunkat elértük.

BALMAZÚJVÁROS–PAKSI FC 3–2 (1–0)
Balmazújváros, 700 néző. Vezette: Lovas László (Medovarszki János, Csatári Tibor)
BALMAZÚJVÁROS: Szécsi – Vachtler, Kiss L. (Rus, 34.), Bakos B., Balogh K. – Vajda S., Hadházi, Sigér, Zsiga (Farkas B., 77.) – Belényesi – Máté J. (Vólent, 69.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
PAKS: Székely – Szalai A., Kovács G. (Bertus, 75.), Zachar, Szabó J. – Koltai (Kulcsár D., 89.), Kesztyűs, Kecskés T., Szakály D., Vernes – Jelena (Hahn, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Belényesi (1–0) a 6., Máté J. (11-esből, 2–0) a 48., Bakos B. (öngól, 2–1) az 57., Kovács G. (2–2) a 65., Bakos B. (3–2) a 84. percben
Feczkó Tamás: –
Sikerült jó ütemben szereznünk a gólokat ezen az őrült kupamérkőzésen. A Paks erős ellenfél volt, de szerencsére kettő kettő után megszereztük a győztes gólt.
Csertői Aurél: – Nehéz talajú pályán próbáltuk megvalósítani rövidpasszos játékunkat, de az utolsó átadások rendre rosszul sikerültek. A védekezésünk sem volt tökéletes, s ennek következtében kiestünk a kupából.

MOSONMAGYARÓVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 2–3 (2–3)
Mosonmagyaróvár,
500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Régely, Baranyai N., Zsirai (Koszó, 60.), Németh M. – Kószás – Bohner (Fekete T., 60.), Mayer, Szabó B. (Horváth M., 71.), Balázs R. – Jasarevic. Vezetőedző: Király József
GYIRMÓT: Rusák – Szegi, Lázár P., Madarász (Tóth N., 90.), Nagy S. – Szabó B. – Vass P. (Paku, a szünetben; Filkor, 59.), Nagy O., Lengyel D. – Simon Attila, Burján. Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerző: Simon Attila (0–1) a 21., Baranyai N. (1–1) a 28., Balázs R. (11-esből, 2–1) a 38., Szegi (2–2) a 40., Vass P. (2–3) a 43. percben
Király József: –
Méltó ellenfele voltunk az NB I-es Gyirmótnak, kettő egyes vezetésünknél még el is hittük, talán győzhetünk, de gyorsan fordítottak a vendégek. A Gyirmót megérdemelten jutott tovább.
Urbányi István: – Küzdelmes, jó mérkőzést játszottunk, a hétvégén mindegyikünknek nehéz bajnokija lesz, s ez meglátszott a játékunkon.

BALASSAGYARMAT–MTK BUDAPEST 1–3 (0–2)
Balassagyarmat,
Kövi Pál Sportközpont, 1100 néző. Vezette: Takács János (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
BALASSAGYARMAT: Földi – Illés T., Gaál B., Mboussi, Szandai – Varga T., Szalánszki – Mátyás (Tóth B., a szünetben), Bonivárt (Molnár E., 57.), Bódis (Klinger, 80.) – Magos. Edző: Lenkey Gábor
MTK: Groppioni – Okuka (Szatmári I., 57.), Baki, Grgic, Vadnai (Szerencsi, 52.) – Vass Á. (Vogyicska, 63.), Katona M. – Takács R., Szatmári L., Varga Sz. – Nikacs. Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz
Gólszerző: Nikacs (0–1) a 19., Varga Sz. (0–2) a 23., Nikacs (0–3) a 49., Szalánszki (1–3) a 91. percben
Lenkey Gábor: –
A megyei első osztály tempójához szokott játékosainknak idegen a magasabb szintű játék, s ez olykor görcsösségben is megmutatkozott. Ennek ellenére büszkék lehetünk, mert helytálltuk egy élvonalbeli csapat ellen.
Teodoru Vaszilisz: – Örülök, hogy fiataljaink rendkívül kulturált környezetben, s kulturáltan futballozó ellenféllel szemben játszhattak, ráadásul nagyszámú szurkolótábor előtt.

STC SALGÓTARJÁN–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)
Salgótarján, Szojka Ferenc Stadion, 700 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Kovács II Gábor, Máyer Gábor)
SALGÓTARJÁN: Fildan – Debreceni D. (Yannick, 70.), Híves, Benkő-Bíró, Kerényi (Csóka, a szünetben) – Lupták, Köböl – Obot, Szőllősi (Romhányi, 55.), Major M. – Lukács R. Vezetőedző: Vágó Attila
DIÓSGYŐR: Antal – Lázár P., Lipták, Jagodinskis – Vela, Dausvili, Oláh B., Németh M. – Nikházi (Szabó II B., 92.), Bognár I. (Nono, 70.) – Bacsa (Makrai, 57.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Oláh B. (0–1) a 45. percben
Vágó Attila: –
Ilyen teljesítménnyel, szoros csatában el lehet veszíteni egy mérkőzést a magasabb osztályban játszó csapat ellen. Küzdöttek, harcoltak játékosaim, némi szerencsével döntetlen is lehetett volna az eredmény rendes játékidőben.
Horváth Ferenc: – Több góllal is nyerhettünk volna, de sok helyzetet kihagytunk. Érezhető volt, hogy a hétvégi, Ferencváros elleni mérkőzésünk előtt minden játékosom óvatos, senki sem szeretett volna megsérülni.

RÁKOSMENTI KSK–BP. HONVÉD 1–6 (0–2)
Pesti út, Rojik-pálya, 600 néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
RÁKOSMENTE: Markek – Simita, Vattai, Balaskó Cs., Szala – Farkas Z. (Fitos, a szünetben), Dóczi – Bárányos – Sóron, Kokenszky, Törőcsik B. (Lucz, 61.). Megbízott edző: Szűcs Lajos
HONVÉD: Horváth A. – Ikenne-King, Lovric, Baráth, Hajdú Á. (Palmes, 66.) – Hidi – Nagy G., Vasziljevics – Prosser (Kabangu, 56.), Balázs Zs., Holender (Tömösvári, 71.). Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Hidi (0–1) a 8., Holender (0–2) a 22., Kabangu (0–3) a 64., Hidi (0–4) a 66., Kokenszky (1–4) a 76., Tömösvári (11-esből, 1–5) a 85., Tömösvári (1–6) a 92. percben
Szűcs Lajos: – A Honvéd gyorsabban és eredményesebben játszott, s azokat a hibákat, amelyeket az NB III-ban meg lehet úszni kapott gól nélkül, egy első osztályú csapat könyörtelenül kihasználja. Azt hittem, szorosabb meccset játszunk.
Marco Rossi: – Komolyan vettük a mérkőzést, de a koncentráció a mérkőzés végéig fontos. Örülünk a továbbjutásnak, jó munkát végeztünk, de figyelnünk kell a most észrevett hibákra, hogy a jövőben ne fordulhasson elő hasonló.

MÁD FC–ÚJPEST 0–4 (0–2)
Mád,
1000 néző. Vezette: Ducsai József (Kelemen Attila, Varga II Gábor)
MÁD: Mata – Balog B., Janikó, Gáll, Szűcs Á. – Vajda Á., Szász (Godzsák, a szünetben) – Bakos Zs., Bohus (Lukács I., 72.), Bodnár M. (Hisák, 60.) – Demeter. Csapatvezető: Szűcs Ádám
ÚJPEST: Kovács Z. – Nagy T., Kecskés Á. (Balázs B., 75.), Pávkovics, Mohl (Balogh B., 63.) – Nagy I G., Windecker (Cseke, 63.), Diarra – Angelov, Andrics, Perovics. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Windecker (0–1) a 29., Perovics (0–2) a 36., Perovics (0–3) a 62., Perovics (0–4) a 73. percben
Szűcs Ádám: – Megszeppent kisfiúként játszottunk, többet kellett volna tennünk egy szoros eredmény elérése érdekében. Dicséretet érdemel minden mádi sportszerető ember, aki az utóbbi hetekben rengeteget dolgozott annak érdekében, hogy a kupamérkőzés igazi futballünnep legyen.
Nebojsa Vignjevics: – Teljesítettük a tervünket, vagyis továbbjutottunk a kupában. Ezúttal jobbára azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik eddig kevesebbet léptek pályára. Köszönjük a helyieknek a szívélyes vendéglátást.

Baktalórántháza (megyei I)–Gyula (NB III) 1–1 (Lakatos I. 14., ill. Erdős 90.) – 11-esekkel 4–3
FC Hatvan (NB III)–Jászberény (NB III) 3–2 (Ács 17., Szabó R., Mundi 60., ill. Hamar Á. 27., Prasler 82.)
Budafoki MTE (NB III)–Szeged 2011-GA (NB II) 2–1 (Kovács D. 34., 72., ill. Ivancsics 84.)
Kozármisleny (NB II)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 3–2 (Wittrédi 41., Nagy M. 60., Lantos 89., ill. Tisza 8., Harsányi 72.)
Érdi VSE (NB III)–Budaörs (NB II) 3–3 (Bozsoki 39., 115., Palásthy N. 90+3., ill. Stieber A. 1., Horváth P. 74., Deli 120.) – 11-esekkel 4–1
Mór (megyei I)–Puskás Akadémia FC (NB II) 0–3 (Tischler 55., 75., Tóth K. 62.)
Bácsalmás (megyei I)–Celldömölk (megyei I) 1–2 (Popovic 57., ill. Győrvári 66., Enyingi 83.)
Tiszasziget SE (megyei I)–Kaposvár (NB III) 0–1
Hódmezővásárhely (NB III)–Dorog (NB II) 0–4 (Bor 49., 55., Csák 63., Szedlár 85.)
Körmend (megyei I)–Szentlőrinc SE (NB III) 2–5 (Balikó 15., Makai 57., ill. Füredi 6., Horváth P. 67., 75., 87., Királyházi 81.)
Bicske (megyei I)–Szigetszentmiklósi TK (NB III) 2–1 (Rigó 78., 82., ill. Májer 44.)
Tállya (NB III)–Cegléd (NB II) 1–3 (Mihálszki 78., ill. Tóth L. M. 72., 88., 93.)
Király SZE (megyei I)–REAC (NB III) 0–4 (Pataki 56., Kollár 60., Kiss T. 69., Papp Gy. 85.)
Tura (megyei I)–Putnok (NB III) 1–2 (Surányi 47., ill. Dávid F. 21., Fábián 41.)
Kecskeméti LC (megyei I)–Dunaharaszti (NB III) 5–0 (Hajnal G. 32., Farkas I. 52., Salami 66., 93., Toricska 70.)
SZEOL SC (NB II)–Soproni VSE (NB II) 1–3 (Makszimovics 18., ill. Gyürki 6., Fazakas 26., Garda 93.)
Duna Aszfalt Tiszakécske (megyei I)–ZTE FC (NB II) 0–1 (Bailo 6.)
ETO FC Győr (NB III)–Komárom VSE (NB III) 7–1 (Nagy J. 4., Kabát 6., 33., 83., Kulcsár K. 17., Vörösbaranyi 78., 89., ill. Csonka 92.)

KORÁBBAN
Ménfőcsanak (megyei I)–Soroksár (NB II) 0–1 (Lorentz 42.)
Dunaújváros (NB III)–Szolnoki MÁV (NB II) 2–3 (Ablonczy 14., Csehi 92., ill. Kenderes 55., 71., Olasz 90.)
Csákvár (NB II)–Békéscsaba (NB II) 1–1 (Oldal 7., ill. Gránitz 52.) – 11-esekkel 6–5