Lanzafame most belőtte a tizenegyest, a Honvéd biztosan verte a Zetét

2020.02.08. 16:44
A csereként pályára lépő Kálnoki-Kis góljával jutott előnyhöz a Honvéd (Fotó: Török Attila)
Az első félidő közepén beálló Kálnoki-Kis Dávid, valamint Davide Lanzafame góljával 2–0-ra legyőzte a Bp. Honvéd  a vendég Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 20. fordulójában.

Azt tudtuk, hogy az olasz Giuseppe Sannino csapatának, a Honvédnak kiváló a védelme, de azt is, hogy az utóbbi időben igencsak elkerülték a győzelmek. Nyilvánvaló volt, hogy ha valamikor, akkor pályaválasztóként a kieső helyen álló újonc, a Zalaegerszeg ellen már muszáj jelentősen több kockázatot vállalniuk a kispestieknek. És így is tettek: míg a szerdai, Ferencváros elleni meccsen sokszor 5–3–2-es felállásban játszottak, ezúttal 3–4–3-as hadrendben kezdtek, amelyben a szokásos Davide Lanzafame, Amadou Moutari csatárkettős ezúttal Mayron George-dzsal bővült.

A Zalaegerszeg kezdőcsapata meglehetősen sok meglepetést tartogatott, a szinte minden meccsen pályára lépők közül kimaradt Radó András, Stieber Zoltán, Bobál Gergely és Bedi Bence is. Végh Gábor tulajdonos a napokban már azt kérte Dobos Barna vezetőedzőtől: ne nézze a neveket, aki nem megfelelően teljesít, azt tegye ki a keretből. Adva van a kérdés: talán már ennek a jegyében kerültek ki – ha nem is a keretből, de a kezdőből – Radó Andrásék?

Vehemensebben kezdte a mérkőzést a Honvéd, próbált mihamarabb betalálni, a megnyugtató gól azonban csak nem született meg, így – bár maradt a Hungária körúti albérletben szereplő hazaiak mezőnyfölénye – a zalaiak nyugtázhatták örömmel, hogy az első félidő első felét megúszták kapott gól nélkül. Sőt még csak nagyot sem kellett védenie Demjén Patriknak, ordító gólhelyzete nem alakult ki a Honvédnak sem. Ehhez az is kellett, hogy a center, Eduvie Ikoba minden szabad- és szögletrúgásnál hátrament, és szinte minden alkalommal ő tudta kifejelni a beadásokat. Írhatjuk: az ellenfél kapuja előtt nem sok vizet zavart, de a mezőnymunkája kiemelkedő volt.

A játékrész második felében már a ZTE FC-nek is voltak lehetőségei, de amikor már úgy tűnt, gól nélküli állásnál vonulnak szünetre a csapatok, váratlanul megszerezte a vezetést a fővárosi együttes. Hidi Patrik szöglete után ide-oda pattogott a labda, végül a Batik Bence korai sérülése miatt csereként beálló jobbhátvéd, Kálnoki-Kis Dávid pofozta be a labdát közelről a kapuba. A 28 esztendős játékosnak a Honvéd mezében ez volt az első bajnoki gólja.

A szünetben Dobos Barna zalaegerszegi vezetőedző Radó pályára küldésétől remélte csapata megújulását, és azt lehetett gondolni, hogy nem is hiába, mert a második félidő első öt percében Radó kétszer is jól mozgott be a védők mögé – ám ezekből sem alakult ki közvetlen gólveszély.

Próbálkozott a Zalaegerszeg becsülettel, ám feltűnően lassan futballozott.

A Honvéd az utolsó fél órára átállt a kétcsatáros játékra, a meglehetősen visszafogott Mayron George helyett Nagy Gergő állt be ötödik középpályásnak, hogy stabilizálja a csapatot. A meccs legszebb jelenete következett el néhány perc múlva, amikor épp Nagy lőtt 12 méterről, ballábas bombáját pedig bravúrral tolta ki a léc alól Demjén.

Radó után aztán Stieber és Bobál Gergely is beállt, de ők sem tudták új dimenzióba helyezni a zalaiak támadójátékát, akik összességében nagyon kevés veszélyt jelentettek Tomás Tujvel kapujára. A hajrában aztán a kitámadó ZTE-t lekontrázta a Honvéd, és a Moutari ellen elkövetett szabálytalanságért jogosan megítélt büntetőből Davide Lanzafame megduplázta a kispestiek előnyét, el is döntve a mérkőzést. 2–0

Győzelmével a Honvéd hatmeccses nyeretlenségi sorozatot zárt le, a Zalaegerszeg viszont a Kisvárda győzelme és saját veresége miatt egyre nagyobb bajban van, immár öt pontra áll a bennmaradást érő tizedik helytől.

Végső búcsú Tussinger Antaltól

Február 10-én, hétfőn 13.30 órától lesz Tussinger Antal temetése a Farkasréti temetőben. A december 25-én, 80 esztendős korában elhunyt korábbi labdarúgó teljes pályafutását a Honvédban töltötte, 1962 és 1970 között 137 első osztályú bajnoki mérkőzésen lépett pályára, hátvédként 19 gólt szerzett.