Felkészülés: volt válasza az Újpestnek Grozav bombagóljára

M. D.M. D.
2020.08.01. 17:07
Stieber Zoltán próbálja fedezni a labdát Márkvárt Dáviddal szemben (Fotó: Dömötör Csaba)
Az Újpest és a DVTK labdarúgócsapata 1–1-es döntetlent játszott egymással felkészülési mérkőzésen a Szusza Ferenc Stadionban szombat délután.

A nyári szerzemények közül az Újpest kezdőcsapatában négyen (Miroszlav Bjelos, Nikola Mitrovics, Stieber Zoltán, Junior Tallo) kaptak helyet, míg a DVTK-nál mind a három eddigi érkező, Hegedűs János, Sztefan Drazsics és Gheorghe Grozav is bekerült a kezdő tizenegybe – utóbbi játékos magyar pályákon nem minden hétvégén látható góllal vétette észre magát a 16. percben: egy leheletfinom csel után körülbelül 25 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

A lila-fehéreknek az első félidőben még nem, de a második elején sikerült egyenlíteniük, egy oldalsó szabadrúgás után Máté Zsolt közelről volt eredményes (1–1).

A hajrában az újpestiek másodszor is eltalálták a kapufát, de az eredmény már nem változott.

GROZAV GÓLJA

Grozav ugyanúgy beállt a sorba, mint a többi játékos – Feczkó

NB I-ES FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Újpest–DVTK 1–1 (0–1)
Újpest. 1. félidő:
Banai (Pajovics, a szünetben) – Pauljevics, Máté Zs., Risztevszki, Burekovic – Nwobodo, Bjelos – Simon K., Mitrovics, Stieber Z. (Onovo, a szünetben) – Tallo (Gigics, a szünetben). A 61. perctől: Pajovics – Kastrati, Sedlácek, Szakály P., Csongvai, Katona M., Onovo, Koszta M., Calcan, Bacsa, Gigics
DVTK: Antal (Danilovics, a szünetben) – Sesztakov (Vági, a szünetben), Polgár, Hegedűs J. (Szűcs K., 61.), Memolla (Farkas M., 79.) – Márkvárt, Iszlai (Kispál, 67.) – Hasani (Korbély, 61.), Molnár G. (Zsiga, 67.), Grozav (Cortés, 67.) – Drazsics (Ivanovszki, 61.)
Gólszerző: Máté Zs. (52.), ill. Grozav (16.)
Forrás: dvtk.eu