Nem bírt egymással a Ferencváros és a Wisla Kraków

2016.01.26. 13:50
Kedden a Wisla Kraków ellen lépett pályára az FTC (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A labdarúgó NB I éllovasa, a Ferencváros második beleki felkészülési mérkőzésén a Guzmics Richárdot is a soraiban tudó Wisla Krakówval csapott össze. A mérkőzésen a lengyelek szereztek vezetést, majd Varga Roland és Nagy Dominik góljával fordított az FTC, de a találkozó hajrájában egyenlített a krakkói együttes, kialakítva a 2–2-es végeredményt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–WISLA KRAKÓW (lengyel) 2–2
(1–1)
Belek
FTC:
Jova – Dilaver (Kárász, 64.), Pintér Á. (Ramírez, a szünetben), Nalepa, Leandro – Gera Z. (Busai, 62.), Trinks (Nagy Á., a szünetben) – Varga R. (Gera Dávid, 77.), Hajnal (Csukics, 77.), Radó (Nagy D., 62.) – Sesták (Lamah, a szünetben)
WISLA KRAKÓW: Cierzniak – Burliga (Bartosz, a szünetben), Guzmics, Glowacki, Sadlok – Malecki (Drzazga, a szünetben), Uryga, Pietrzak (Cywka, 57.), Popovic (Crivellaro, a szünetben), Balasov – Ondrasek (Boguski, 61.)
Gólszerző: Varga R. (39.), Nagy D. (72.), ill. Balasov (27.), Drzazga (81.)

Enyhe ferencvárosi mezőnyfölénnyel kezdődött a zöld-fehérek második törökországi, összességében negyedik felkészülési mérkőzése. Ennek ellenére a Wisla Kraków szerezte meg a vezetést a 27. percben. A lengyel csapatnál próbajátékon lévő – 2014-ben a Ferencvárosnál is próbázóVitalij Balasov betört a tizenhatos jobb oldalán, és éles szögből Jova Levente kapujába lőtt. 0–1

A lengyelek gólja után magasabb fokozatba kapcsolt a Fradi, aminek az első félidő hajrájában meg is lett az eredménye. A 39. percben a kezdőként először pályára lépő Florian Trinks precíz kiugratása után Varga Roland szép csellel leültette a védőjét, majd tíz méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1

A folytatásban is támadásban maradt az FTC, a ziccerek azonban elmaradtak. Thomas Doll cserékkel próbálta frissíteni a csapatát, ami jó ötletnek bizonyult, hiszen a 72. percben két csereember főszereplésével megszerezte a vezetést a Fradi. Hajnal Tamás szabadrúgása után Roland Lamah egy ívelt fejessel a felső lécre csúsztatott, ahonnét Nagy Dominik elé került a labda, a fiatal középpályás pedig kilenc méterről a hálóba lőtt. 2–1

A Ferencváros első beleki győzelmét egy gyors lengyel támadás hiúsította meg, amelynek végén a csereként beálló Krzysztof Drzazga Leandro lába között a jobb alsó sarokba lőtt, kialakítva a 2–2-es végeredményt.

„Hasonlóan erős csapat ellen játszottunk, mint néhány nappal ezelőtt – utalt a Paderborn elleni összecsapásra a fradi.hu-nak nyilatkozó Thomas Doll. – Az ilyen meccsekből nagyon sokat kell tanulnunk. Mi birtokoltuk többet a labdát, ám elöl nem voltunk eléggé erősek, így sok labdát is veszítettünk. Ezekből pedig számos problémánk keletkezett, többek között az első kapott gólunknál. Egy jobboldali labdavesztés után jött egy mély passz, mi pedig túlságosan nyitottak voltunk. Az első játékrész utolsó tíz percében, valamint a második játékrészben azért már jobban futballoztunk. Nem voltunk annyira hektikusak, kompaktabb lett a csapat. A felkészülési mérkőzés azért van, hogy tanuljunk a hibákból.”

A zöld-fehérek utolsó törökországi edzőmeccsükön a Hajduk Splittel csapnak össze január 29-én.

90. perc: Véget ért a mérkőzés. A végeredmény: 2–2.
89. perc:
Guzmics szabadított fel Busai elől.
86. perc:
Csukics indítása után Busai volt lesen.
81. perc:
Egy gyors támadás végén Krzysztof Drzazga lőtt Leandro lábai között a jobb alsó sarokba. 2–2
77. perc:
Újabb két FTC-csere: Varga Roland és Hajnal Tamás helyett Vladan Csukics és Gera Dávid lépett pályára.
75. perc:
Ramírez bal oldali beadása után Busai nem tudta irányítani a fejesét.
72. perc:
Hajnal szabadrúgása után Lamah egy ívelt fejessel a felső lécre csúsztatott, ahonnét Nagy Dominik elé került a labda, a fiatal középpályás pedig kilenc méterről nem hibázott, és a hálóba lőtt. 2–1
70. perc:
Nagy Ádám adta el a labdát a félpályánál, de Nalepa javította a fiatal középpályás hibáját egy szép szereléssel.
69. perc: Lamah
esett nagyot a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
67. perc: Nalepa egy csukafejessel mentett szögletre.
66. perc: Cywka lőtt huszonkét méterről, a labda azonban nem találta el a Ferencváros kapuját.
64. perc:
Emir Dilavert Kárász Krisztián váltotta.
62. perc:
Újabb két ferencvárosi csere: Radó András és Gera Zoltán helyét Nagy Dominik és Busai Attila vette át a pályán.
61. perc:
Radó sarkazása után Varga cselezte ki magát a kapu előteréből.
60. perc: Balasov tűzte rá tizenhat méterről, de Jova a helyén volt oldalra ütötte a labdát.
57. perc: Hajnal tüzelt harminc méterről, lövését azonban magabiztosan fogta a kapus.
55. perc: Varga jobb oldali beadása méterekkel a kapu mögé szállt.
54. perc: Hajnal szöglete után Leandro lőtt ballal, egy védő azonban blokkolta a próbálkozását.
53. perc: Ramírez bal oldali beadása után szögletre mentettek a védők.
50. perc:
Vargát szerelték könnyedén a lengyelek térfelének közepén.
46. perc:
a szünetben hármat cserélt Thomas Doll: Pintér Ádám, Florian Trinks és Stanislav Sesták helyett Roland Lamah, Christian Ramírez és Nagy Ádám állt be.
46. perc: Rövid szünet után folytatódik a találkozó.

45. perc: Véget ért az első félidő, az állás 1–1.
45. perc:
Hajnal lapos szöglete után Varga állítgatás nélkül lőtt a kapus kezébe.
43. perc:
Hajnal szögletét könnyedén lehúzta a lengyel kapus.
41. perc:
Varga tekert középre a jobb oldalról, majd Sesták fejelt öt méterről, de Cierzniak nagy vetődéssel szögletre tolta a labdát.
39. perc:
Trinks pontos kiugratása után Varga Roland egy remek csellel rázta le a védőjét, majd tíz méterről, a kapus mellett a bal alsóba lőtt. 1–1
35. perc: Trinks
lőtt tizenhat méterről, a labda azonban több méterrel elkerülte a kaput.
32. perc:
A gól óta többet birtokolja a labdát a Fradi, nyomást nem tud helyezni a lengyel védelemre.
27. perc:
Egy ukrán próbajátékos, Vitalij Balasov tört be a tizenhatos jobb oldalán, majd kiszorított helyzetből Jova kapujába lőtt. 0–1
26. perc: Gera egy jó ütemű becsúszással szerelte Maleckit a tizenhatos bal csücskénél.
24. perc: Gera előreívelt labdája lesen találta meg Varga Rolandot.
21. perc: Balasov kapott remek kiugratást, majd tizenöt méterről tüzelt, de Jova szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát.
20. perc:
Hajnal gyors bedobása után Varga húzta meg a jobb oldalon, beadása azonban nem talált ferencvárosit.
18. perc:
Gera kiugratása után Vargát szerelték szabályosan a tizenhatoson belül.
15. perc: Egy újabb jobb oldali Hajnal-szöglet után a játékvezető szabálytalanságot látott az ötösön belül.
12. perc:
Hajnal második szöglete után sem alakult ki veszély Cierzniak kapuja előtt.
9. perc: Varga próbálta kiugratni Trinkst, passza azonban túl hosszúra sikerült.
6. perc: egy jobb oldali beadás után Ondrasek előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de rosszul találta el a labdát.
5. perc: Malecki tört be a tizenhatoson belülre, majd öt méterről, kiszorított helyzetből lőtt, de Jova lábbal hárította a próbálkozását.
3. perc: Hajnal végezte el a mérkőzés első szögletét, de a Trinksszel való összjáték után nem alakult ki helyzet a lengyelek kapuja előtt.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros indította útjára a labdát.

A zöld-fehérek ellenfele a Wisla Kraków lesz, amely a tizenhat csapatos lengyel élvonal 13. helyén szerénykedik. A krakkói együttes alapemberének számít a magyar válogatott középhátvéd, Guzmics Richárd.

Az FTC második törökországi, összességében negyedik edzőmérkőzésén lép pályára kedden Belekben. Thomas Doll csapatának mérlege eddig két győzelem és egy vereség, hiszen a Népligetben legyőzte a Bonyhádot és a felvidéki Nagymihályt, majd 1–0-ra kikapott a német másodosztályú Paderborntól.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FERENCVÁROS–WISLA KRAKÓW FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDŐDIK A TALÁLKOZÓ!

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Florian Trinks (német, Greuther Fürth – Németország)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Holman Dávid (Lech Poznan – Lengyelország)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Kamil Bednarski (német, SC Wiedenbrück – Németország), Otigba Kenneth (magyar-nigériai, Heerenveen – Hollandia), Tomás Pekhart (cseh, Ingolstadt – Németország)
Távozók:Kurucz Péter (szabadon igazolható, érdeklődnek iránta: Kisvárda), Haraszti Zsolt (Videoton FC), Holman Dávid (DVSC)
Kölcsönbe távozók: Csilus Ádám (Soroksár), Haris Attila (Soroksár), Kunsági Roland (Soroksár)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk:Nagy Dominik (DVTK), Popov Patrik (Soroksár)

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 20–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 13.: FTC–Bonyhád 17–0 (Varga R., Sesták 3-3, Busai, Lamah, Dragóner F. 2-2, Gera, Hajnal, Leandro, Csukics, öngól)
Január 16.: FTC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Nagy D., Kárász)
Január 23., Belek: Paderborn (német II.)–FTC 1–0
Január 26., 14.00, Belek: Wisla Kraków (lengyel)–FTC 2–2
Január 29., 14.00, Belek: Hajduk Split (horvát)–FTC
Február 4., 14.00: FTC–DVSC