Böde gyors gólja ellenére döntetlen a Craiova B ellen

2019.01.25. 08:48
Böde gólja ellenére sem nyert a Fradi (Fotó: Micheller Szilvia)
Ötödik felkészülési mérkőzését játszotta a Ferencváros a törökországi Belekben, és két döntetlen és két vereség után ezúttal sem sikerült nyernie, holott Böde már rögtön a meccs elején megszerezte a vezetést. A második félidőben egyszer a léc is kisegítette a Craiova B-t, és nem sokkal a vége előtt a román csapatnak az egyenlítés is összejött.

NB I-ES CSAPAT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
FERENCVÁROS–CRAIOVA B (ROMÁN) 1–1
Belek
FTC: Varga Á. – Csernik, Takács, Leandro, Vida – Csonka – Bőle, Wilmots, Moutari – Böde (Szerető 67.), Lovrencsics B.
Gólszerző: Böde (2.), ill. Buzan (81.)

Ötödik felkészülési mérkőzését játszotta a Ferencváros a törökországi Belekben, és két döntetlen és két vereség után ezúttal sem sikerült nyernie, holott a Kielce elleni vereség után Szerhij Rebrov nagyon vágyott volna már rá.

Mivel péntekre két meccset is lekötött a magyar csapat a Craiova ellen, a délelőtti találkozón elsősorban a cserék vették fel a küzdelmet a Craiova B ellen.

Jól indult a meccs, mert Böde Dániel mindjárt a 2. percben bevette a román csapat kapuját. Röviden szabadítottak fel a Craiova védői, Csonka fejjel hozta játékba Bödét, aki elemi erővel lőtt a hálóba. 1–0

A gól után is támadásban maradt a Ferencváros, de előbb Moutari, majd Csonka lövését blokkolták.

A Craiova rövid felvillanásai után ismét a magyar csapat vette át a játék irányítását, de igazán nagy helyzetet sokáig nem tudott felmutatni. Aztán megint Böde villant, aki a 37. percben fejelt közelről kapura, de a kapus védeni tudott. Az első félidő végén egygólos ferencvárosi vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok (1–0).

A második félidőben is több lehetőség adódott a Ferencváros előtt, és az 56. percben Bőle csavarása után akár növelhette is volna az előnyét, de a léc kisegítette a románokat.

A magyar csapat ukrán edzője ezúttal csak egyet cserélt, és nagyobb helyzetek nélkül csordogált a második félidő. Ezért aztán némileg váratlanul hatott, hogy a 81. percben egyenlített a Craiova B. Történt, hogy Lucian Buzan került helyzetbe a Fradi kapuja előtt, és nem hibázott. 1–1

A hátralévő időben már nem lehetett helyzetet feljegyezni, így a Ferencváros ezúttal sem tudott nyerni. A törökországi edzőtáborozás utolsó mérkőzése délután 15 órakor lesz a Craiova A ellen. Ezt a meccset élőben közvetítjük, majd szombaton hazaérkezik a bajnoki listavezető.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Vége a mérkőzésnek, ezúttal sem jött össze a győzelem a Ferencvárosnak. 1–1
85. perc: Wilmots
került helyzetbe, és elég éles szögből próbálkozhatott volna, ha nem érik utol és nem szerelik.
82. perc: Meza Colli
rúgott oda Vidának, villant a sárga.
81. perc: GÓL. Egyenlített a Craiova B. Zete
hozta játékba Buzant a ferencvárosi tizenhatoson belül, aki nem sokat teketóriázott, közelről lőtt a kapuba. 1–1
75. perc: Fedele
beadását Rocha kanalazta mellé 14 méterről.
73. perc: Moutari
került látszólag nagy helyzetbe, de kár volt a hűhóért, mert már lesen találta a labda.
67. perc:
Cserélt a Fradi, Böde helyett Szerető játszik.
66. perc: Martic csapott le a labdára a tizenhatoson belülről, éles szögből rátűzte,Varga Ádám védett.
64. perc: Baicu
16 méteres lövését védte Varga Ádám.
63. perc:
Megint Bőle került helyzetbe, de mielőtt lőtt volna, a kezét is érte a labda, ezért aztán szabadrúgással jöhetett az ellenfél.
56. perc: Akár meglehetett volna a második gól is! Csernik
passzolt Bőléhez, aki szinte a tizenhatos vonaláról csavart kapura, de a léc megmentette a Craiovát.
53. perc: Briceag
adott be balról, ez viszont nem jelentett gondot Varga Ádámnak, lehúzta a labdát.
48. perc: Fedele
lőhetett éles szögből, de fölé.
46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nincs.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Ezzel véget is ért az első félidő, vezet a Ferencváros. 1–0
44. perc: Martic
adott be jobbról, Rocha fejelt középről, csakhogy fölé.
42. perc: Bőle
előtt is adódott egy lehetőség szabadrúgásból a tizenhatos jobb sarkáról, de fölé lőtt.
40. perc: Fedele
gondolta azt, hogy 27 méterről akár gólt is szerezhetne szabadrúgásból, csakhogy ehhez legalább el kellett volna találnia a kaput. Nem sikerült neki.

Tegnap jelentette be a Ferencváros, hogy újabb játékossal bővült a kerete. A Juventusban nevelkedett szíriai Ammar Ramadan a szerzemény.

37. perc: HELYZET! Böde szerezhetett volna újabb gólt, mert Moutari balról érkező beadását közelről kapura is fejelte, de a kapus védeni tudott.
33. perc: Bic
lövése szállt messze fölé jó 25 méterről.
28. perc:
Támadásban maradt a Ferencváros, de nem sok eredménnyel, mert hiába harcoltak ki szögletet a zöld-fehérek, a védők kivágták a labdát.
26. perc:
Az ellentámadásból Bőle lehetett volna eredményes, ha a védők el nem rúgják előle a tizenhatoson belül Csernik beadása után.
25. perc: Meza Colli
bal oldalról elvégzett szögletét Rocha fejelhette kapura, Varga Ádámrésen volt.
19. perc: Lovrencsics Balázs
hiába futott, nem érte el Wilmots indítását, aztán Leandro kereste egy beadással Bödét, de ez sem jutott el a címzetthez.
16. perc:
Támadásban maradt a román csapat, és Kelic fejelhetett is. Elrontotta, így sikerült felszabadítani.
15. perc:
Megint balról jött a Craiova beadása, Meza Colli kapásból vállalkozott lövésre, de Leandróról lepattant a labda.
12. perc: Zete
érkezett egy bal oldali beadásra, de a fejese az égbe szállt.
10. perc:
Ezúttal is sikerült betörnie Moutarinak a tizenhatoson belülre, a lövéssel sem maradt adós, de egy közbelépő védő mentett. Nem szabadult fel a román kapu, Csonka lőtte rá a kipattanót, csakhogy ezt is mentették a védők.
6. perc:
Éledezett a Craiova is, de Sirbu 21 méterről leadott lövése elment a bal alsó mellett.

2. perc: GÓL. Vezet a Ferencváros. Ez gyors volt. A szöglet után röviden fejelték ki a labdát a Craiova védői, Csonka fejjel hozta játékba Bödét, aki elemi erővel lőtt a hálóba. 1–0
2. perc:
Szöglethez jutott a Fradi. Előtte Vida csúsztatott Amadouhoz, aki az alapvonal közelében tört be a tizenhatoson belülre, de szögletre mentettek előle.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, a fradi.hu segítségével közvetítjük.

ELŐZMÉNYEK

Az NB I február 2-i rajtjára készülő Ferencváros az ötödik felkészülési mérkőzését játssza a beleki edzőtáborban – az ellenfél előbb a román kupagyőztes Craiova B-csapata, majd délután az A-csapata lesz.

A Ferencváros és a Craiova legutóbb 2004-ben játszott egymással a nyári felkészülés egyik állomásaként. Akkor a román csapat nyert 1–0-ra, és a mai keretből Leandro is pályára lépett azon a találkozón – írja a fradi.hu.

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 8., kedd
Edzőtábor:január 11-től Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 14.: FTC–FC Viitorul (román) 1–2 (Lanzafame)
Január 15.: FTC–Gaz Metan Medias (Medgyes; romániai) 0–0
Január 19.: FTC–FC Sion (svájci) 2–2 (Maceiras – öngól, Petrjak)
Január 20.: FTC–Korona Kielce (lengyel) 2–3 (Moutari, Varga R.)
Január 25.: FTC–CS Universitatea Craiova „B” (román) 1–1 (Böde)
Január 25., 15.00: FTC–CS Universitatea Craiova „A” (román)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők: Lasa Dvali
(grúz, Pogon Szczecin – Lengyelország), Ihor Haratin (ukrán, Zorja Luhanszk – Ukrajna), Ammar Ramadan (szíriai, Juventus – Olaszország), Szerető Krisztofer (Stoke City – Anglia), Mikalaj Szihnyevics (fehérorosz, BATE – Fehéroroszország, szabadon igazolhatóként), Marten Wilmots (belga, szabadon igazolhatóként, legutóbb Avellino – Olaszország)
Kölcsönbe érkezők:

Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:Nyikita Korzun (fehérorosz, Dinamo Kijev – Ukrajna), Ziga Lipuscek (szlovén, ND Gorica – Szlovénia)
Távozók:Kjartan Finnbogason (izlandi, Vejle BK – Dánia, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe távozók: Matías Ezequiel Rodríguez (argentin, Universidad Católica – Ecuador), Dejan Georgijevics (szerb, Partizan Beograd – Szerbia), Rui Pedro Couto Ramalho (portugál, Haladás)