Csak kapufáig jutottak: a Ferencváros ikszelt a medgyesiekkel

2019.01.15. 15:00
A Fradi a második felkészülési mérkőzésén döntetlent játszott (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Ferencváros labdarúgócsapata a második törökországi felkészülési mérkőzésén 0–0-s döntetlent játszott a romániai Gaz Metan Mediassal (Medgyes).

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–GAZ METAN MEDIAS (Medgyes; román) 0–0
Törökország, Belek.
Ferencváros: Holczer – Csernik, Botka, Frimpong, Heister – Csonka A., Haratin – Szerető, Lanzafame, Petrjak – Szihnyevics. 2. félidő: Varga Á. – Lovrencsics G., Blazic, Takács Zs., Leandro – Gorriarán, Sigér – Varga R., Wilmots, Moutari – Böde. Vezetőedző: Szerhij Rebrov

A Viitorul elleni 2–1-es vereség után egy nappal ismét egy román élvonalbeli csapattal, a Gaz Metan Mediassal mérte össze az erejét a Ferencváros a törökországi Belekben. Az FTC kezdőcsapatában három téli szerzemény is helyet kapott: Ihor Haratin és Mikalaj Szihnyevics a második, Szerető Krisztofer pedig az első mérkőzését játszotta zöld-fehér szerelésben.

Az első félidő egyértelműen a medgyesiek szája íze szerint alakult, a Ferencváros elvétve jutott csak el ellenfele kapujáig, míg az erdélyi alakulat többször is helyzetbe került. Igaz, Holczer Ádám állta a sarat, amikor pedig már ő sem tudott közbeavatkozni, Sebastian Mailat távoli lövése után a léc segítette ki a zöld-fehéreket.

A második félidőre teljes sort cserélt Szerhij Rebrov, a Fradi pedig átvette az irányítást. A magyar csapatban Varga Roland bizonyult a legveszélyesebbnek, első lövésénél azonban a kapus, míg a másodiknál a kapufa mentett, így nem született gól a találkozón. 0–0

„Mindkét fél nagyon akarta a győzelmet, és ha agilis egy csapat, az mindig megnehezíti a másik dolgát – értékelt Szerhij Rebrov a fradi.hu-nak. – Az első félidőben kevésbé tudtuk azt mutatni, amit szeretnénk, de a legfontosabb dolog ilyenkor, hogy tapasztalatokat szerezhetünk. Azt nézem, hogy negyvenöt percen keresztül mit mutat az együttes, ezért is játszott most is, meg az előző mérkőzésen is két teljesen más csapat az első és a második félidőben. Minél több percet kell a pályán töltenünk, hiszen így fejlődhetünk. A meccsel elégedett vagyok, megkeressük a hibákat, és a kijavításukon fogunk dolgozni. A legtöbbet az jelenti nekem, hogy látom a játékosokon a vágyat arra, hogy magasabb szintre lépjenek, ebben az időszakban ez számít a legjobban.”

A Ferencváros legközelebb január 19-én, a svájci Sion ellen lép pályára Törökországban.

2. FÉLIDŐ

90. perc: Véget ért a mérkőzés.

85. perc: A medgyesiek kapusának kirúgását a szél visszafújta, így Böde kerülhetett volna helyzetbe, ám a csatárt végül szabályosan szerelték.

82. perc: Varga szögletét a kapus kipaskolta, majd a támadó által visszalőtt labda mindenki előtt elsuhant.

81. perc: Egymás után két beadást sikerült hatástalanítani a ferencvárosi védelemnek.

78. perc: KAPUFA! Varga Roland a tizenhatos bal felső sarkának közeléből küldött kapura egy szabadrúgást, a labda azonban a jobb oldali kapufáról kipattant.

71. perc: Varga szabadrúgása után a medgyesiek kapusa ütötte el a labdát a tizenhatoson belülről.

63. perc: Varga Roland egy próbálta a kapuba tekerni a labdát, a medgyesiek kapusa azonban hárított.

61. perc: Gorriarán passzolt Bödének, aki átvette, majd megtolta a labdát, végül a kapu mellé lőtt.

59. perc: Sigér szerzett labdát, majd passzolt Gorriaránhoz, aki jóval a kapu fölé lőtt.

54. perc: Fortes lőtt 17 méterről, Varga Ádám azonban biztosan megfogta a labdát.

51. perc: Gorriarán ugratta volna ki Vargát, de a védők lefülelték a labdát.

Szerhij Rebrov teljes sort cserélt, így kezdte a második félidőt az FTC: Varga Á. – Lovrencsics G., Blazic, Takács Zs., Leandro – Gorriarán, Sigér – Varga R., Wilmots, Moutari – Böde.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a Ferencváros indította útjára a labdát.

1. FÉLIDŐ

45. perc: Véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen.

43. perc: VÉDÉS! Ismét Mailat próbálkozott egy lövéssel, de a jobb alsó sarokba tartó labdát Holczer szögletre nyomta egy nagy vetődéssel.

40. perc: KAPUFA! Mailat kísérletezett nagyjából 15 méterről, a labda pedig a lécről kifelé pattant.

38. perc: Cretu lövését blokkolták a zöld-fehérek.

29. perc: Mailatot próbálták meg kiugratni, de Holczer jól lépett ki a kapujából, és felszedte előle a labdát.

27. perc: Cristea ezúttal fejjel veszélyeztetett, de az öt és feles sarkáról nem találta el a kaput.

25. perc: Lanzafame kiugratása után Szihnyevics Petrjakot hozta volna kihagyhatatlan helyzetbe, az ukrán támadó elől azonban tisztázott egy védő.

23. perc: Ezúttal távolról kísérleteztek a románok, de a labda elsuhant Holczer kapuja mellett.

17. perc: Nagy mentés! Egy bal oldali szögletet követő próbálkozás után Frimpong tisztázott a gólvonalról.

15. perc: Lehetőség a medgyesiek előtt: Cristea éles szögből, 10 méterről a kapu mellé durrantott.

11. perc: Heister bal oldali beadása pontatlan volt.

9. perc: Szerető tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, a beadása után azonban kivágták a labdát a medgyesiek.

4. perc: Lanzafame 16 méterről elvégzett szabadrúgása után a kapu fölött szállt el a labda.

Az FTC zöld-fehér, a Gaz Metan Medias piros szerelésben lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a medgyesiek indították útjára a labdát.

A mérkőzést a zöld-fehérek hivatalos honlapja, afradi.husegítségével közvetítjük.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Ferencváros–Gaz Metan Medias felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:
január 8., kedd
Edzőtábor:január 11-től Belek (Törökország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 14.:FTC–FC Viitorul (román) 1–2 (Lanzafame)
Január 15.:FTC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román) 0–0
Január 19.:FTC–FC Sion (svájci)
Január 20., 13.00:FTC–Korona Kielce (lengyel)
Január 25., 9.00:FTC–CS Universitatea Craiova „B” (román)
Január 25., 15.00:FTC–CS Universitatea Craiova „A” (román)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:Ihor Haratin
(ukrán, Zorja Luhanszk – Ukrajna),Szerető Krisztofer(Stoke City – Anglia),Mikalaj Szihnyevics(fehérorosz, BATE – Fehéroroszország, szabadon igazolhatóként),Marten Wilmots(belga, szabadon igazolható, legutóbb Avellino – Olaszország)
Kölcsönbe érkezők:

Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:Lasa Dvali(grúz, Pogon Szczecin – Lengyelország),Martin Kostál(szlovák, Wisla Kraków – Lengyelország)
Távozók:Kjartan Finnbogason(izlandi, szabadon igazolható),Matías Ezequiel Rodríguez(argentin, Universidad Católica – Ecuador)
Kölcsönbe távozók:
Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Dejan Georgijevics(szerb),Julian Koch(német),Rui Pedro Couto Ramalho(portugál, érdeklődnek iránta: Haladás)