Felkészülés: a Videoton kikapott az orosz bajnoktól

2014.02.17. 15:47
Nikolics betalált a CSZKA Moszkvának, de ez kevés volt a sikerhez (Fotó: Veres Viktor, archív)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton felkészülési mérkőzésen 2–1-es vereséget szenvedett a CSZKA Moszkvától. A magyar csapat az első félidőben Nikolics Nemanja góljával egyenlített, ám az orosz bajnok második találatára már nem volt felelet – még emberelőnyben sem.

Nem indult jól a spanyolországi Marbellában rendezett találkozó a Videoton számára, hiszen Marco Caneira a nyolcadik percben megsérült, le kellett cserélni, Paolo Vinícius állt a helyére – derült ki a vidi.hu szöveges tudósításából.

A mérkőzés első góljára a 33. percig kellett várni: ekkor Seydou Doumbia csapott le a Vinícius által eladott labdára és 15 méterről jobbal a bal felsőbe helyezett. Hét minutummal később jött a fehérváriak válasza: Nikolics Nemanját lökték a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amit a válogatott támadó magabiztosan vágott a kapu bal oldalába. (1–1)

A szünetben így döntetlen állt az eredményjelzőn, a CSZKA Moszkva pedig teljes sort cserélt. A 75. percben Ahmed Musa szerezte meg a vezetést ismét az orosz csapatnak, 17 méterről tekert a kapu bal oldalába. (1–2)

A 77. percben nagy lehetőséghez jutott a Videoton, amikor Zreljakot második sárgával kiállította a játékvezető. A fehérvári csapat azonban nem tudott élni az emberelőnnyel, így egygólos vereséget szenvedett a CSZKA Moszkvától.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: vidi.hu

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Videoton–CSZKA Moszkva (orosz) 1–2 (1–1)
G:
Nikolics (40. – 11-esből), ill. Doumbia (33.), Musa (75.)

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 11.
Edzőtábor: Spanyolország (Marbella), január 13–30.; Spanyolország (Marbella), február 7–23.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
01. 19., Benahavis: Videoton–Rijeka (horvát) 2–2 (Nikolics, Oliveira)
01. 22., Marbella: Videoton–Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 1–1 (Nikolics)
01. 25., Marbella: Videoton–Dnipro (ukrán) 0–4
01. 28., Algeciras: Videoton–Otelul Galati (román) 3–3 (Nikolics 2, Álvarez)
02. 09., Marbella: Videoton–Dinamo Moszkva (orosz) 0–0
02. 12., Benahavis: Videoton–Kuangcsou Evergrande (kínai) 5–1 (Vinícius, Nikolics, Papp, Álvarez, Zé Luis)
02. 17.: Marbella: Videoton–CSZKA Moszkva (orosz) 1–2 (Nikolics)
02. 20., 16.30, Sotogrande: Videoton–Strömsgodset (norvég)