Felkészülés: izgalmas iksszel kezdett a Videoton Marbellában

2014.01.19. 18:21
Már a második percben ünnepelhetett a Videoton, végül ikszelt a Rijekával (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu/index.php?maid=4832#commentary" target="_blank">vidi.hu</a>)
A Videoton 2–2-es döntetlent játszott a horvát HNK Rijekával idei első felkészülési mérkőzésén Spanyolországban. A fehérváriak már a második percben vezetést szereztek, de az ellenfél kétszer is egyenlített.

José Gomes – a Videoton honlapjának tudósítása szerint – célja nem az volt a mérkőzés előtt, hogy a fehérváriak megnyerjék az első spanyolországi felkészülési meccset, hanem hogy viszontlássa az edzésen gyakoroltakat.

Ennek ellenére a Vidi már a második percben megszerezte a vezetést, amikor Zsótér Donát futotta be Mamadu labdáját, majd Nikolics Nemanjához került a labda, aki 17 méterről a bal alsóba lőtt. 1–0

A Rijeka a 35. percben azonban egyenlített, amikor Mamadu ellen büntetőt ítélt a játékvezető, és a tizenegyest Leon Benko értékesítette. 1–1

A szünetben szinte sorcserét hajtott végre José Gomes, és a második félidő is az elsőhöz hasonlóan indult. A mérkőzés elejétől a pályán lévő Kleinheisler László adott jó labdát Filipe Oliveirának, aki tíz méterről volt eredményes. 2–1

Az 56. percben Mateo Bertosa adott középre a bal oldalról a horvát csapatból, és a menteni igyekvő Paulo Viníciusról a saját kapujába került a labda. 2–2

A hajrában Kovács István kis híján győztes gólt szerzett, de a horvátok kapusa nagyot mentett, így döntetlennel indult a Videoton felkészülése a tavaszra.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Benahavís

Videoton–HNK Rijeka (horvát) 2–2 (1–1)
Videoton, I. félidő: Calatayud – Brachi, Caneira, Stopira, Mamadu – Vítor Gomes, Haraszti – Gyurcsó, Kleinheisler, Zsótér – Nikolics. II. félidő: Tujvel – Szolnoki, Papp, Vinícius, Nildo – Tóth, Sándor Gy. – Lupeta, Kovács I., Oliveira – Kleinheisler (Gyurcsó, 66.).
G: Nikolics (2.), Oliveira (49.), ill. Benko (35.), Vinícius (56. – öngól)
Forrás: vidi.hu