Felkészülés: ikszelt a Vidi a Dzsudzsák nélküli Dinamóval

2014.02.09. 12:49
A spanyolországi Marbellában rendezett felkészülési mérkőzésen a labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton gól nélküli döntetlent játszott a Dinamo Moszkvával. A mérkőzést Dzsudzsák Balázs csak a lelátóról figyelhette.

Előzetesen délutáni kezdésben állapodtak meg a felek, ám az időjárási előrejelzések a nap folyamán erős szelet, vihart jósoltak, ezért hozták előrébb az összecsapást hat órával.

A szakadó esőben a Dinamo kezdett jobban, de az oroszok nem igazán találták a rést a székesfehérvári védők között, így az első percek a saját térfélen való passzolgatásról szóltak. A 13. percben aztán Kevin Kurányi került helyzetbe és lőhetett kétszer, azonban a német csatár próbálkozásait blokkolták Juhász Rolandék.

Az első félidő második felére kezdett magára találni a Videoton, ráadásul a 40. percben kis híján a vezetést is megszerezték a fehérváriak, ám Brachi szabadrúgását a lécre tudta tolni Roman Berezovszkij.

A fordulás után is akadtak lehetőségei a Videotonnak, de ahogy a Dinamo támadói, úgy Nikolicsék sem tudták kihasználni a helyzeteiket, így az eredmény maradt 0–0.

A fehérváriak legközelebb szerdán 16.30 órakor lépnek pályára Marbellában, a kínai Kuangcsou Evergrande elleni felkészülési mérkőzésen.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

VIDEOTON–DINAMO MOSZKVA (orosz) 0–0
Marbella.
VIDEOTON:
Calatayud – Brachi (Szolnoki, 62.), Juhász R. (Tar, 62.), Caneira (Vinícius, 62.), Mamadu (Stopira, 62.) – Papp (Sándor Gy., 30.), V. Gomes (Hudák, 62.) – Álvarez (F. Oliveira, 62.), Haraszti (Kovács I., 62.), Nildo (Gyurcsó, 62.) – Zé Luis (Nikolics N., 62.). Vezetőedző: José Gomes
DINAMO MOSZKVA:
Berezovszkij (Sunyin, 46.) – L. Fernández, Wilkshire (Ionov, 61.), Lomics, Samba (Granat, 46.) – Juszupov, Kaszajev (Zsirkov, 46.), Florescu (Zobnyin, 61.), Katrics – Kurányi (Kokorin, 46.), Gyagyun (Gyenyiszov, 61.). Vezetőedző: Dan Petrescu

A felkészülés kezdete: január 11.
Edzőtábor: Spanyolország (Marbella), január 13–30.; Spanyolország (Marbella), február 7–23.