NB II: kikapott a Pápa Gyirmóton, oda a Lombard veretlensége

2007.11.03. 18:36
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában rangadót bukott el a listavezető Lombard Pápa FC, amely Gyirmóton szenvedett kétgólos vereséget.
A hazaiak vezető góljukat az első félidő hajrájában szerezték, meg a második felvonás elején gyorsan kettőre növelték előnyüket.A Lombard nagy erőket mozgósított a pontmentésért, de próbálkozásaik eredménytelennek bizonyultak.A pápaiak nehezen viselték veretlenségük megszakadását, hiszen a hosszabbításban előbb Rajnayt, majd Alexet állította ki Bede játékvezető utánrúgásért.A pápaiak első veresége egyben azt jelentette, hogy két nagy riválisuk, a Haladás és a Felcsút nemcsak beérte őket pontszámban, hanem mindkét együttes megelőzte őket a tabellán.Ráadásul mostani legyőzőjük, a Gyirmót is ott liheg immár a nyakukban, amelynek hátránya a dobogósok mögött mindösszesen egyetlen árva pont.

NB II, MÁSODOSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, NYUGATI CSOPORT, 13. FORDULÓ:

GYIRMÓT SE - LOMBARD PÁPA 2–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 1500 néző. Vezette: Bede F. (8) (Szalai Z., Varga F.)
GYIRMÓT: Boros 8 – Varga G. 6, Kozmér 7, Radics 6, Németh L. 6 (Szabó Cs., 6, 40.) – Baumgartner 7 (Török Z. –, 63.), Pék 7, Horváth R. 6, Nagy L. 6 (Tóth N. –, 91.) – Szabó Zs. 6, Oross 7. Vezetőedző: Hannich Péter
PÁPA: Szűcs 5 – Zsók 4, Budovinszky 5, Kerényi 6, Rajnay 5-2=3 – Ahodikte 6, Kapic 5 (Roni –, 74.), Tóth G. 6, Geri T. 5 (Nagy T. 5, 56.) – Alex 5-2=3, Germán 4 (Fabinho 4, 56.). Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Horváth R. (1–0) a 42., Oross (2–0) a 48. percben
Kiállítva: Rajnay (91.), Alex (92.)
Hannich Péter: Igazi rangadó volt, amelyen taktikus játékunk alapján megérdemeltük a győzelmet s ezzel összetömörítettük az élmezőnyt.
Kiprich József: A második félidőben felbillent a pálya, de helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni, míg a Gyirmót kontrái eredményesek voltak.