Remek első félidővel a DVSC ötöt vágva legyőzte a ZTE-t

2024.03.17. 14:20
Az első félidőben négyet lőtt a DVSC a Zalaegerszeg kapujába (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Debrecen hazai pályán az első negyven percben négyszer is betalált a Zalaegerszeg kapujába. A második félidőben ugyan szépítettek a vendégek, de Bárány Donát második gólja beállította az 5–1-es végeredményt.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Debreceni VSC–Zalaegerszegi TE FC 5–1 (4–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion. Vezette: Antal
Gólszerző: Ojediran (5.), Vajda B. (26.), Dzsudzsák (33. – 11-esből), Bárány (38., 71.), ill. Németh D. (49.)

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

Futball a húsleves mellé – vasárnap ebédidőben kezdődött a két együttes összecsapása. Nos, kár volt sokat utazniuk a zalaegerszegieknek, mert a Loki gyorsan lerendezte a mérkőzést. Úgy tűnt, a házigazdákat felbosszantotta, hogy az előző körben az akkor listavezető Paks otthonában hiába vezettek sokáig, a hajrában kapott góllal két pontot elveszítettek, és a dühös DVSC-nek a ZTE volt az áldozata.

Noha a felállás szerint mind a két edző megszervezte csapata védekezését, a Debrecen elképzelési működtek sokkal jobban: az első hazai szögletet követően Hamzat Ojediran lőtt szép mozdulattal a kapuba, a félidő közepén Vajda Botond talált messziről az egerszegi kapuba úgy, hogy a gólhoz fontos volt Bárány Donát mozgása – a csatár nem ért bele a labdába, de megzavarta annyira Dombó Dávidot, hogy a kapus már ne tudjon hárítani.

A nézőtérről és a televíziós felvételek alapján sem lehetett egyértelműen megállapítani, beleért-e Bárány Donát a labdába, adta magát a kérdés: ki a gólszerző?

„Beleértem – válaszolta lapunknak a lefújást követően a DVSC támadója. – Éreztem, hogy hozzáért a fejem, remélem, hogy nekem adják és akkor három gólt szereztem. Legutóbb Pakson kihagytam egy ziccert, de bíztam benne, ha tovább dolgozom, előbb-utóbb szerencsém lesz a kapu előtt, de nem lehet csak erre várni. A szögletnél például az a feladatom, hogy a hosszú kapufánál érkezzek, és lám, most odajött a labda, be is tudtam fejelni. A második félidőben pedig szép akciót vezettünk végig a pályán, és bevallom, kicsit visszahúztam a védőmet, hogy Ferenczi János beadására hamarabb odaérjek.”

„A kapuból én is úgy láttam, hogy Donát beleért a labdába – mondta lapunknak Dombó Dávid, a ZTE FC kapusa. – Sajnos ez nem a mi napunk volt, alig kezdődött el a mérkőzés, máris gólt kaptunk, és nem tudtunk reagálni a hazaiak támadásaira. Eddig jól szerepeltünk a tavasszal, folytatni kell a munkát és tanulnunk kell a Loki ellen elkövetett hibáinkból.”

Vajda Botond a gólja után kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Dzsudzsák Balázs váltott gólra, így a piros-fehérek már az első félidőben tekintélyes előnyre tettek szert. És még a szünet előtt Bárány Donát fejelt közelről a hálóba – a center Pakson jókora ziccert hagyott ki, és a meccs után lapunknak nyilatkozva elmondta: mostanában semmi sem sikerül neki az ellenfelek kapuja előtt, de rengeteget dolgozik és bízik abban, hogy előbb-utóbb betalál a kapuba és megfordul a szerencséje.

Elérkezett ez a pillanat? 4–0 az első félidőben, ez mindent elmond a két csapat teljesítményéről.

Márton Gábor, a ZTE FC vezetőedzője hármat is cserélt, vélhetően tízet is változtatott volna, ha erre van lehetősége, mindenesetre a kispadról beszállt Németh Dániel azonnal szépített, sőt csaknem duplázott és akkor akár szorosabb is lehetett volna a mérkőzés. Persze érthető, hogy a Loki a tekintélyes előny birtokában visszafogottabban kezdte a második félidőt, ám nagyszerű akció végén visszaállította a négygólos különbséget: Dzsudzsák Balázs ragyogó indítását követően Bódi Ádám remekül vette át a labdát, majd a megfelelő ütemben szöktette Ferenczi Jánost, aki megnézte, hol érkezik Bárány Donát, a csatár pedig kihasználta a ziccert – máris ünnepelhetett a hazai tábor.

Bárány Donát a jelek szerint kikecmergett a hullámvölgyből, legalábbis ezt remélik a hajdúsági szurkolók. A hátralévő perceket inkább kötelező jelleggel játszották csak le, a Loki nem erőltette a gólszerzést, a ZTE már indult volna haza – a 2024-ben eddig kiválóan teljesítő zalaegerszegiek meglepően sima vereséget szenvedtek.  5–1

1. Ferencváros23163  461–22+39 51
  2. Paksi FC25155  544–29+15 50
  3. Fehérvár FC25133  943–36  +7 42
  4. Debreceni VSC25106  937–31  +6 36
  5. Diósgyőri VTK24105  939–37  +2 35
  6. Puskás Akadémia24  98  737–28  +9 35