Hat gólt kapott a Puskás Akadémiától a gyengélkedő MTK

2024.02.18. 17:23
Meggyőző játékkal rukkolt elő a Puskás Akadémia az MTK Budapest vendéglátójaként (Fotó: Török Attila)
Kiütéses győzelmet (6–1) aratott a Puskás Akadémia hazai pályán az MTK felett a labdarúgó NB I 21. fordulójában. Már a félidőben háromgólos előnyt szerzett a felcsúti csapat, és erre még hármat rápakolt a gyengén játszó kék-fehérek ellen a második félidőben, így ötpontos előnyt szerzett üldözőjével, a Debrecennel szemben.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Puskás Akadémia–MTK 6–1 (Nagy Zsolt 12., Corbu 25., Favorov 45+1., Komáromi 54., Stronati 80., Soisalo 90+1., ill. Molnár R. 65.)
Felcsút, Pancho Aréna, néző. Vezette: Bognár T.
Kiállítva: Végh (82., MTK)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Hazai győzelmet hozott a forduló záró mérkőzése (ha nem számítjuk az FTC elhalasztott találkozóját – a szerk.). Két győzelem otthon, hat idegenben – egyetlen élvonalbeli csapat sem tud ilyen triplázást felmutatni, mint a Puskás Akadémia, és ez nem is meglepő, hiszen a csapatok általában saját otthonukban erősebbek, ebben az idényben azonban eddig nagyon nem ment Felcsúton a házigazdának. Most úgy tűnt, a Hornyák Zsolt irányította csapat mindent meg akar tenni, hogy ezen a mérlegen javítson (egyedül a ZTE FC nyert csak kétszer saját stadionjában ebben a bajnokságban), és az első percekben nyomasztó Puskás-fölényt rögzíthettünk. Az MTK Budapest álmosan, tompán kezdett, egyedül azt lehetett örömmel nyugtázni a találkozó első szakaszában, hogy a húszéves Kovács Mátyás milyen nyugodtan kezeli le a labdát a saját kapuja előterében, és kihozza, megjátssza azt ahelyett, hogy ész nélkül belerúgna egy nagyot. Ezzel együtt a vendégek megpróbálták a két elöl lévő csatár felé ívelni a labdát, de ezeket a próbálkozásokat könnyedén visszaverték a felcsúti védők. A vendégek tompaságát jól jellemezte, hogy Nagy Zsolt őrizetlenül érkezett a hazaiak szögleténél a kapu elé, és a lelátón helyet foglaló Marco Rossi szövetségi kapitány is elégedett lehetett a látottakkal: a magyar válogatott kerettagja mintaszerűen fejelt a fővárosiak kapujába.

A gól sem ébresztette fel igazán a kék-fehéreket, továbbra is a Puskás Akadémia irányította a mérkőzést, a vendégek képtelenek voltak kihozni vagy a hazai térfélen megtartani a labdát, Komáromi György elfutásaiban pedig rendre ott volt a veszély. A huszonkét éves szélső sokadszor jutott át könnyedén a védőkön, és az okosan beadott labdát Marius Corbu rúgta a kapuba. A szünethez közelítve Komáromi maga is megcélozta a kaput, és hogy a két asszisztja mellé egy szerzett gólt is felírhasson, veszélyes lövést küldött kapura, ám a labda, ha nem is sokkal, elkerülte a bal felső sarkot. Egyértelmű felcsúti fölényt hozott az első félidő, az eredmény teljesen megfelelt a látottaknak.

Amilyen jól kezdte az első félidőt a Puskás Akadémia, olyan ragyogóan zárta le – megint csak Komáromi volt a főszereplő, ismét ő okozott megoldhatatlan feladatot az MTK bal oldali védelmének. Az akciót ezúttal Artem Favorov fejezte be. Ez azt jelentette, hogy a találkozó felénél el is dőlt a küzdelem, a pontok sorsa innen már nem lehetett kérdéses, csak a gólkülönbség.

A pihenő alatt mindenki Komáromi Györgyről beszélt, és a hazaiak azt kívánták, szerezzen gólt, hogy feltegye a koronát vasárnapi teljesítményére. A felcsútiak nem is csalódtak, Nagy Zsolt visszaadta a kölcsönt, és bár kiszorított helyzetben érkezett a kapu elé a hazaiak szélsője, Demjén Patrik ezúttal sem tudott hárítani: 4–0!

A folytatásban amolyan kötelező jelleggel kellett csak lejátszani a mérkőzést, a fővárosiak mielőbb indultak volna haza, viszont a Puskás Akadémia játékosai élvezték a játékot, és a 2005-ös születésű, 18 éves Vékony Bence is játéklehetőséget kapott – ő már a ZTE FC ellen debütált az élvonalban, és most ismét megmutathatta magát. A hajrában hármas cserével frissítette csapatát Hornyák Zsolt, miközben a kék-fehéreknél a kispadról érkező Molnár Rajmund megszerezte a szépítő gólt, de a Puskás Akadémia nem lassított, és Patricio Stronati szöglet után az ötödik gólt is a kapuba küldte. S még nem volt vége, mert a ráadás pillanataiban meglett a hatodik hazai találat is.

A két csapat őszi mérkőzésén öt–nullra nyert a Puskás Akadémia a Hidegkuti-stadionban, a jelek szerint a felcsútiak nagyon szeretnek az MTK ellen játszani. A felcsútiak tehát megszerezték harmadik győzelmüket hazai pályán, míg az MTK Budapest 2024-ben az Újpest legyőzését követően harmadszor szenvedett egymás után vereséget, és az FTC elleni 1–5 után ismét nagy gólkülönbséggel maradt alul. 6–1