Kiütötte a DVTK a borsodi rangadón a Mezőkövesdet

2013.10.05. 16:02
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a DVTK Futács Márkó és Bacsa Patrik duplájával, valamint Augusto Batioja góljával 5–0-ra legyőzte az újonc Mezőkövesdet.

A Mezőkövesd nem volt egy súlycsoportban a DVTK-val (Fotó: Havran Zoltán)

1982 óta először vívott két borsodi csapat NB I-es mérkőzést: akkor a Diósgyőr az Ózdi Kohásszal csapott össze, míg most az abszolút újonc Mezőkövesd volt az ellenfél.

A Mezőkövesd remekül kezdte a mérkőzést, és ezzel meg is lepte a Diósgyőrt. A vendégek az első fél órában több nagy helyzetet kidolgoztak, de a DVTK kapusa, Ivan Rados remekül védett, így a vezetést nem tudták megszerezni a kövesdiek.

A DVTK az első játékrész utolsó negyedórájára talált igazán magára, és Futács Márkó fejesével meg is szerezte a találkozó első gólját. A találatnál Barczi indult meg a jobb szélen, majd egy remek cselt követően a tizenhatos vonaláról Futács fejére emelte a labdát. A DVTK támadója nem hibázott, és a leshatárról remekül bólintott a kapuba. 1–0

A második félidőben sem adta fel a Mezőkövesd, sorra vezette a támadásokat, de a második gólt mégis a DVTK szerezte, méghozzá tizenegyesből. Horváth Tamás kapus rettentően rossz ütemben futott ki, és a tizenhatoson belül elkaszálta a gólhelyzetben kilépő Bacsát. Bognár Tamás játékvezető azonnal elővette a piros lapot, valamint a büntetőpontra mutatott. A tizenegyeshez Futács állt oda, és higgadtan a bal alsóba lőtt. 2–0

Az emberelőnyben futballozó diósgyőriekkel már nem tudtak mit kezdeni a kövesdiek. A remekül játszó Bacsa került helyzetbe, miután becselezte magát a tizenhatoson belülre. A DVTK támadójának egy kis szerencsére is szüksége volt (pontosabban a kövesdi védők elképesztő ügyetlenkedésére és határozatlanságára…), de végül belőtte a diósgyőriek harmadik találatát. 3–0

A negyedikre sem kellett sokat várni. Az akció most a duplázó Futácstól indult, aki remekül és önzetlenül tálalt Góhér elé, aki Augusto Batiojának adta a labdát, az ecuadori pedig öt méterről a kapuba lőtt. 4–0

A kegyelemdöfést a kövesdieknek Bacsa adta meg. Futács passzolt megint balról középre, Bacsa az ötösről megszerezte második találatát: lövését már nem tudta kipiszkálni a gólvonal mögül a kiállítás után beálló Ficsór kapus. 5–0

Ezt követően gól már nem született, így a visszafogottan kezdő DVTK végül nagyon fölényesen, 5–0-ra megverte az újonc Mezőkövesdet. Tomiszlav Szivics csapata már hat bajnoki óta nem kapott gólt, és ezzel a sikerrel feljött a tabella második helyére.