Megállt a lejtőn a szabolcsi alakulat: győzelem az ETO ellen

2007.08.29. 19:11
Az első fordulóból elhalasztott mérkőzésen egygólos győzelmet aratott a Nyíregyháza a Győr ellen. A magyar labdarúgó-bajnokság élvonalának szerda esti találkozóján Hegedűs Tibor 44. percben szerzett találata döntött. A sikernek köszönhetően ismét a tabella első felében szerepel Révész Attila csapata.

Gólszerző(k): Hegedűs (44.)
Csere: Szilágyi helyett Moldován (67.), Vukadinovics helyett Montvai (83.), Miskolczi helyett Sipos (87.) ill. Jäkl helyett Csermelyi (27.), Granát helyett Tokody (63.), Müller helyett Varga L. (76.)
Sárga lap: Cséke (53.) ill. Supics (48.), Müller (69.), Völgyi (90+1.)

Meglepően jó iramban kezdődött az első fordulóból elhalasztott mérkőzés a Győr nyíregyházai vendégjátéka. Az első tíz percben az öldöklő iram mellett még a kapuk előterébe is megérkeztek a két csapat játékosai. Az egyik oldalon Igor Bogdanovics, míg a másikon Cséke György szerezhetett volna korai vezetést csapatának, ám mindkét játékos pontatlan volt a befejezésnél.

A 18. percben csak a csoda mentette meg a győri kaput a góltól. Lippai Ákos egy támadáson belül kétszer is telibe lőtte az kapufát, ám balszerencséjére a labda mindkétszer kifelé pattant.

A kezdeti lendületes játék aztán (nem annyira meglepően) a félidő derekához érve tovaszállt a pályáról. A továbbra is küzdelmes mérkőzésen a csapatok átlagtempót diktálva futballoztak. A kapuk az első félidő második felében nem, vagy nagyon ritkán forogtak veszélyben.

Már mindenki elkönyvelte, hogy gólnélküli döntetlennel vonulnak pihenőre a csapatok, ám egy hazai szöglet mégis gólt eredményezett. A "hős" ezúttal Hegedűs Tibor volt, aki Lippai Ákos szögletét követően csúsztatta a labdát Szasa Sztevanovics kapujába. (1-0)

A második játékrészben okosan tartotta az eredményt Révész Attila csapata. A Nyíregyháza nem hagyta kibontakozni a győri támadó gépezetet, s ahogy haladtunk előre az időben, úgy tűnt megszerzi harmadik győzelmét az újonc.

A 68. percben a csereként beállt Tokody Tibor mattolhatta volna, az ezúttal kezdő Máthé Gábort, ám a nyírségiek kapusa hatalmas bravúrral hárította a vendégek támadójának közeli fejesét.

A folytatásban kisé megélénkült az Egervári-csapat játéka, az utolsó negyedórában igen élvezetes, ám nagy helyzetek nélküli játékot láthatott a stadionba kilátogató mintegy 3000 szurkoló.

A Nyíregyháza két sikertelen mérkőzés után ismét győzött, és tíz pontjával (a Győrnek is ennyi van) pontszámban beérte az ötödik helyezett Fehérvár gárdáját.