Női kosár NB I: egyenlített a ZTE a Győr elleni bronzcsatában

MTI MTIMTI MTI
2019.04.30. 20:05
A Zalaegerszeg magabiztosan, 69–49-re nyert a Győr otthonában a női kosárlabda NB I-ben kedden, ezzel egyenlített a harmadik helyért zajló párharcban.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc utolsó mérkőzésére pénteken 17 órától Zalaegerszegen kerül sor.

Az ötödik hely viszont már elkelt, mivel a Szekszárd a 95–49-es hazai sikerét követően kedden vendégként is jobbnak bizonyult a Ceglédnél.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
CMB CARGO-UNI GYŐR–ZTE NKK 49–69 (16–21, 10–18, 14–20, 9–10)
Győr, 700
néző. V: Benczur, Mészáros dr, Tóth C.
GYŐR: Mandics, Czank 2, Raksányi 4, Szpanu 13/3, GRAY 19. Csere: Krnjics 6, Nagy D. 2, Török Á. 3/3, Varga Zs. Edző: Milos Pavlovics
ZTE: Koizar 8, PUSZTAI 18/3, MALCI 15/3, BOONSTRA 10/6, PARKER 14. Csere: Horti 2, Szalay V. 2, Kovács G. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 7. p.: 9–13. 14. p.: 18–31. 18. p.: 24–37. 14. p.: 36–43. 28. p.: 36–51. 33. p.: 45–61. 36. p.: 47–67
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.
Milos Pavlovics:
– Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a mérkőzés, mint Zalaegerszegen, csak éppen fordított előjellel. Ezúttal nem működött a játékunk, de még így is maradt esélyünk a harmadik hely megszerzésére.
Gáspár Dávid: – Annak örülök a legjobban, hogy megújult a játékunk, egy mentálisan erősebb ZTE volt a pályán. Bízom benne, hogy az egész éves munkánkat pénteken bronzéremmel tudjuk megkoronázni.

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
VBW CEKK CEGLÉD–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 61–82 (16–29, 11–12, 18-28, 16–13)
Cegléd, 450
néző. V: Ádám, Pozsonyi, Fodor A.
CEGLÉD: Swanier 1, Popovics 6, GORJANÁCZ 13/9, Kobolák 6/6, Hamilton-Carter 10. Csere: Révész B. 6, Baugh 12, Böröndy D. 7, Király, Filipowicz. Edző: Peter Jankovic
SZEKSZÁRD: Dojkic 10/6, Theodoreán 2, GEREBEN 17/3, Bishop 4, KISS V. 11. Csere: Studer Á. 7, Bálint 7/2, McCALL 16/3, Mansaré 2, Vincze N. 1, Studer Zs. 5/3. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–6. 5.p: 8-14. 8. p.: 12–22. 13. p.: 23–33. 16. p.: 26-39. 19. p.: 27–41. 22. p.: 27–45. 25. p.: 32–52. 28. p: 42–59. 32. p: 52-71. 35. p: 54-73.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szekszárd javára.
Peter Jankovic:
– Jobb teljesítményt nyújtott a csapat, mint Szekszárdon, de nem lehetek elégedett, hiszen 21 támadó lepattanót szedtek a vendégek, a különbség is 21 pont volt. Az egész szezont tekintve a sok változást és nehézséget leküzdve a hatodik helyen zártunk, amivel elégedettek lehetünk.
Djokics Zseljko:– Együttesem talált motivációt és mindkét meccsen csapatként tudtunk jól játszani. Jó ritmusban kosárlabdáztunk, jól lepattanóztunk, és meg bírtuk fogni a Cegléd meghatározó tagjait. Gratulálok játékosaimnak, akik keményen végigdolgozták az évet, míg a legnagyobb gratuláció a szurkolóinknak jár, akik ide is nagyon sokan elkísértek minket.