Férfi kosár Ek: elszúrt hajrák – de nyert a Körmend és a Falco is

2017.10.04. 21:21
Vojvodáék simán legyőzték a svédeket a párharc első felvonásán (Fotó: MTI)
A férfi kosárlabda Európa-kupa második selejtezőkörének első mérkőzésén a Szolnoki Olaj a 22 pontig jutó Vojvoda Dávid vezérletével otthon 86–63-ra legyőzte a svéd Södertälje Kings együttesét, így karnyújtásnyira került a főtáblától. Szintén nagyot lépett e felé a Steaua Bucuresti ellen 91–75-re nyerő Körmend, mégis lehet hiányérzet, mert volt már közte 27 pont is. Még jobban bánhatja a végjátékot a Falco, hiszen 3:13-mal a vége előtt még 16 ponttal vezetett, de csak eggyel kerekedett felül Bulgáriában.

SZOLNOK–SÖDERTÄLJE (svéd)

A Trabzonspor ellen szenzációs végjátékban továbbjutó szolnokiak már a mérkőzés elején bekezdtek, és előbb 5–0-ra, majd a negyed feléhez közeledve 11–2-re vezettek. A hetedik percben, Quincy Ford triplájával volt meg először a két számjegyű különbség (19–7), az első szünethez pedig 23–14-gyel érkeztek meg a felek.

A második felvonásban ismét beragadt a svéd gárda, az első öt percben csak egy kosarat szerzett, így ekkor Vojvodáék már több mint kétszer annyi ponttal álltak, mint ellenfelük (33–16), és bár Toni Bizaca mindent elkövetett, hogy az arányon javítson, a különbség Ford és Tarik Phillip alley-oopja után ezzel együtt is még nagyobb lett a nagyszünet előtt (45–27).

Ekkor mintha rendezte volna kissé a sorait a vendéggárda, és egy 11–2-es szériával 51–43-ra felkapaszkodtak Bizacáék, de a záró felvonásra újra belelendültek a szolnokiak, Kendrick Perry triplájával már hússzal vezettek (74–54), és végül Vojvoda utolsó másodpercben eleresztett triplájával 86–63-ra nyertek.

KÖRMEND–STEAUA BUCURESTI (román)

Az első körből kettős győzelemmel továbbjutó körmendiek nagyszerű dobóformában játszották le az első félidőt, kétpontos-kísérleteiket közel 70 százalékban (13/19) értékesítették, de a triplákat illetően is remekeltek (8/14).

A román együttes rögvest a mérkőzés elején nagy hátrányba is került (17–6), ehhez képest Marius Runkauskasék nem sokkal később három pontra közeledtek (19–16), és az első negyed végén csak 25–21-re vezetett a Körmend.

A 13. percben még mindig csak három volt a felek között (27–24), de ezt egy 10–2-es szériával alaposan megnövelték a hazaiak, sőt, Dragan Zekovics triplája után (37–29) egy 13–2-es etapot is produkált a magyar együttes, amely megnyugtató előnnyel vonulhatott pihenőre (50–33).

A 28. percben már 27 ponttal is elhúzott a Körmend (65–38), és még a 37. percben is volt közte 24 (83–59), ekkorra viszont már nagyon belelendült a korábbi fehérvári Brandon Taylor, akinek a vezetésével hirtelen 16-ra közeledtek (83–67) a bukarestiek. Sőt, másfél perccel a vége előtt időt kellett kérniük a hazaiaknak (85–71), ami legalább a további zárkózást megakadályozta, a vége 91–75 lett.

BALKAN BOTEVGRAD (bolgár)–FALCO SZOMBATHELY

A sorozatba a 2. fordulóban becsatlakozó szombathelyiek sem kezdtek rosszul, a hatodik percben már nyolc ponttal vezettek, ám a bolgár együttes egy 9–0-s sorozattal fordítani tudott (19–18). A magyar csapat egy 8–0-s periódussal felelt (19–26), a 14. percben pedig először volt két számjegyű a különbség a felek között (28–39). A bolgárok a második negyed közepén, 28–44-nél kezdtek éledezni, és az utolsó percben már hat pontra is felzárkóztak (42–48), de a nagyszünetre Darrin Govens triplájával visszaállt a közte tíz (44–54).

A harmadik negyed során hiába ment el már 13 ponttal is a magyar csapat, két pontot tudott faragni félidei hátrányából a házigazda (68–76), hat perccel a vége előtt azonban így is 18 volt közte (75–93). Még 193 másodperccel a vége előtt is 16-tal vezetett a Falco (79–95), a végjáték viszont a 30 pontig jutó Devin Brooks vezette hazaiakról szólt, akik óriásit hajrázva csak eggyel kaptak ki (95–96).

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

2. SELEJTEZŐKÖR, 1. MÉRKŐZÉSEK
SZOLNOKI OLAJ KK–SÖDERTÄLJE KINGS (svéd) 86–63 (23–14, 22–13, 14–21, 27–15)
Szolnok, 1650 néző. V: Krug (orosz), Kaludjerovics (montenegrói), Perlic (horvát)
SZOLNOK: PERRY 17/9, VOJVODA 22/9, MILOSEVICS 16, Ford 5/3, ANDRIC 8. Csere: Phillip 10/3, Poják 8/6, Tóth Á. Edző: Dragan Alekszics
SÖDERTÄLJE: Borg 2, PAHLMBLAD 14/6, Anderson 4, Ramstedt 12/6, Spires 1. Csere: BIZACA 26/6, Lindström 4/3, Sjölin. Edző: Ludvig Degemas
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 19–7. 14. p.: 31–16. 18. p.: 38-25. 23. p.: 49–36. 28. p.: 53–45. 34. p.: 71–54. 37. p.: 77–60. 39. p.: 81–63
Kipontozódott: Spires (36. p.), Anderson (38. p.)
Dragan Alekszics: –
Nehéz tíz napon vagyunk túl, négy nehéz mérkőzést játszottunk ebben az időszakban, benne egy viszontagságos török utazással. Jól kezdtük a meccset, és úgy tűnt, hamar döntésre visszük akár már a továbbjutást is. A harmadik negyedben viszont nem tudtuk növelni az előnyünket, nem a saját ritmusunkban kosárlabdáztunk. Sikerült megnyugtató előnyt szerezni, és a visszavágón is nyerni akarunk.
Ludvig Degemas: – Jó csapat a Szolnok, de csalódott vagyok, mert rosszul kezdtünk. Egyedül a harmadik negyedben mutattuk meg az igazi arcunkat. Csak akkor érhetünk el a visszavágón jó eredményt, ha végig maximális koncentrációval játszunk.

EGIS KÖRMEND–STEAUA CSM BUCURESTI (román) 91–75 (25–21, 25–12, 17–10, 24–32)
Körmend, 1950 néző. V: Mahlin (orosz), Rohacky (osztrák), Thepenier (francia)
KÖRMEND:
WRIGHT 16, Hollins 11/3, FANNING 18/12, TUOYO 13/3, Csorvási 4. Csere: FERENCZ 14/12, Horti, Halász 2, Koch 8/6, Németh 5/3. Edző: Gasper Potocnik
STEAUA: TAYLOR 18/3, RUNKAUSKAS 13, Marinov 4, Fraseniuc 8/3, BOONE 16. Csere: Zekovics 11/3, Lapornik 2, Baciu 3. Edző: Jukka Toijala
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–2, 7. p.: 19–14. 14. p.: 35–26. 18. p.: 50–31. 23. p.: 54–35. 28. p.: 65–38. 32. p.: 71–48. 36. p.: 80–55.
Kipontozódott: Hollins (39. p.)
Gasper Potocnik: –
Nem vagyok elégedett, mert a találkozó hajrájában nem koncentráltunk eléggé, buta hibákat követtünk el, s eladtuk a tetemes előnyünket. Sokat beszélgettünk a mérkőzés előtt, hogy milyen felfogásban kell majd játszanunk, sajnos csak részben valósítottuk meg. Tizenöt labdát adtunk el, ami nagyon sok.
Jukka Toijala: – Az elején jelentős hátrányba kerültünk, nagyon rossz teljesítményt nyújtottunk. Elsősorban azért, mert nem csapatként játszottunk. A Körmend megmutatta, hogy nemzetközi tapasztalattal felvértezett, nagyon erős gárda, és ezúttal jól is dobott. Remélem, hazai környezetben másképp játszunk.

BK BALKAN (bolgár)–FALCO-ENERGIA VULCANO KC 95–96 (23–28, 21–26, 24–22, 27–20)
Botevgrad, 1200 néző. V: Denkovszki (macedón), Jevtovics (szerb), Karabilecen (török)
BALKAN: Brooks 30/6, Fortenberry 13/3, Ivanov 18/6, Washington 8, Kesar 18/3. Csere: Haughton 6, Petkov 2, Iliev, Kocsev. Edző: Nebojsa Vidics
FALCO: Govens 20/12, Norfleet 22/15, Váradi 4, Pusztahvar 3/3, Tóth N. 8. Csere: Perl 15/6, Zsigeranovics 9, Boriszov 15/9. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 5. p.: 7–13. 8. p.: 19–18. 12. p.: 25–34. 16. p.: 30–46. 18. p.: 38–48. 22. p.: 53–60. 26. p.: 59–71. 28. p.: 63–76. 33. p.: 71–86. 35. p.: 75–93. 38. p.: 85–95
Szrecsko Szekulovics: –
Büszke vagyok a csapatomra, mert idegenben mindig nehéz nyerni egy nemzetközi sorozatban, főleg olyan erős csapat otthonában, mint a Balkan. Harmincöt percig nagyon jól játszottunk, sajnos a hajrára leálltunk és visszakapaszkodott az ellenfél. Kicsit keserű szájízt csak azért érezhetek, mert nem sikerült nagyobb előnyt kiharcolni, de bármennyivel nyertünk volna, otthon így is, úgy is győzni akarunk.

A visszavágókat október 11-én rendezik meg.
A BL-ből búcsúzó Alba Fehérvár már biztosan csoportkörös az Európa-kupában.