Férfi kosár Ek: a főtábla küszöbén a Körmend

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.09.26. 22:23
A Körmend hazai pályán 13 ponttal megverte a svéd Borast kedden a férfi kosárlabda Európa-kupa-selejtező első fordulójának visszavágóján, így kettős győzelemmel továbbjutott, és már csak egy párharcot kell megnyernie a főtáblára jutáshoz.

A magyar csapat csütörtökön 78–61-re nyert Svédországban, így a visszavágó már csak formalitásnak tűnt. A kiegyenlített első negyedet követően a vasiak 25–12-re hozták a második szakaszt, főként az irányító Marquis Wrightnak köszönhetően, a nagyszünetben 44–32 volt az állás.78–61-re nyert Svédországban, így a visszavágó már csak formalitásnak tűnt. A kiegyenlített első negyedet követően a vasiak 25–12-re hozták a második szakaszt, főként az irányító Marquis Wrightnak köszönhetően, a nagyszünetben 44–32 volt az állás.

Fordulás után Gasper Potocnik együttese őrizte megnyugtató előnyét, mígnem a 28. percben a főként a triplavonalon túlról próbálkozó vendégek 11 pontra felzárkóztak. Ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni, a 64–52-ről induló negyedik játékrészben húsz pontra nőtt a különbség (75–55), ami összesítésben 37 pontos előnyt jelentett, így a hátralévő időben már igazi örömkosárlabdát láthattak a piros-fekete szurkolók.

A főtáblára jutáshoz még egy fordulót kell nyerni, a Körmend a román Steauával találkozik október 4-én, illetve 11-én, és hazai pályán kezdi meg a párharcot.

A további magyar csapatok közül a Szolnok múlt szerdán tíz ponttal múlta felül vendégét, a török Trabzonsport, és ha továbbjut, a svéd Södertälje Kings következik. A Falco a második fordulóban csatlakozik a sorozathoz, ahol a bolgár Balkan Botevgrad vagy a román Oradea lesz az ellenfele.

FIBA EURÓPA-KUPA
1. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
Egis Körmend–Boras (svéd) 85–72 (19–20, 25–12, 20–20, 21–20)
Körmend, 1900 néző. V:
Szomosz (görög), Bissuel (francia), Perlic (horvát)
KÖRMEND: Wright 9/3, Ferencz 9/9, FANNING 12/6, DAVIS 11/3, Tuoyo 2. Csere: Koch 6, HOLLINS 15/3, Horti 6, Németh 5/3, Halász 4, Bán 4, Oroszi 2. Edző: Gasper Potocnik
BORAS: J. Person 4, A. PERSON 18/15, Anderrson 5/3, Bisping 13/6, SMITH 4. Csere: Gunnarsson 5/3, Johansson 6/6, Mornar 11, Lundstedt 4, Palm 2. Edző: Henrik Svensson
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–9. 7. p.: 10–18. 15. p.: 30–25. 18. p.: 39–28. 23. p.: 50–34. 28. p.: 60–48. 33. p.: 71–52. 37. p.: 75–55.
Kipontozódott: Mornar (39.p.)
Továbbjutott: a Körmend kettős győzelemmel
Gasper Potocnik:
– Elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Bár az első percekben nagyon kényelmesen játszottunk, sikerült keményíteni a védekezésünkön, és a támadójátékunk is feljavult. Örülök, hogy mindenki játéklehetőséget kapott. Kezdődik a bajnokság, remélem, sikeres lesz a rajtunk.
Henrik Svensson: – Sajnos ezúttal sem sikerült meglepnünk a Körmendet, bár most jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen. Élmény volt ebben a fergeteges hangulatban kosárlabdázni. Gratulálok a Körmendnek a továbbjutáshoz.