Férfi kosár Ek: szenzációs hajrá, továbbjutott a Szolnoki Olaj!

2017.09.27. 19:54
Vojvodáék szenzációs hajrával jutottak tovább (Fotó: fiba.com)
A férfi kosárlabda Európa-kupa 1. selejtezőkörében a Szolnoki Olaj a hazai tízpontos győzelme után csak 77–68-ra kapott ki a már 23 ponttal is vezető Trabzonsportól, így továbbjutott. A magyar csapat öt másodperccel a vége előtt szerezte meg az utolsó pontját.

Az első selejtezőkörben tegnap a körmendiek már kiharcolták a továbbjutást, és nem kínálkozott rossz esély az itthon tízpontos sikert arató Olaj előtt sem Törökországban.

Az első percek a hazai Caleb Green és a szolnoki Sztrahinja Milosevics párharcáról szóltak, mindkét játékos hét ponttal állt hat perc alatt, csapataik pedig kilenccel (9–9). A játékrész hajrájában Steven Browning kapta el nagyon a fonalat, és gyors egymásutánban szerzett nyolc pontjának köszönhetően 9–12-ről 19–13-ra fordított a házigazda, amely 19–16-os előnnyel zárta az első tíz percet.

A második negyed elején alaposan beragadt a magyar együttes, Green újabb pontjai a 13. percben már 30–16-os vezetést jelentettek. Az olló továbbnyílását ebben az időszakban Kendrick Perry és Vojvoda Dávid igyekezett megállítani, de 38–26 után megint belelendült a Trabzonspor, és fél perccel a nagyszünet előtt már 20 pont volt a differencia, az első félidő pedig 47–29-cel végződött.

Az ihletett formába lendülő Osiris Eldrige 25. percben szerzett kosara (56–33) után kicsit kapaszkodtak a mieink, egy 10–0-s sorozattal pedig látótávolságba került a tízpontos differencia (56–43).

Aztán sajnos újra belelendültek Eldridge-ék, és ezt a negyedet is megnyerték (64–45), a negyedik játékrészben viszont Luksa Andricék 7–0-s szériával ismét visszakapaszkodtak (67–54). Sokáig úgy tűnt, hogy ennél közelebb már nem tudnak, 65 másodperccel a vége előtt még 15 pont volt közte (75–60), de az utolsó 33 másodpercben Vojvoda négy pontot is dobott (77–67), majd öt másodperccel a vége előtt Kendrick Perry büntetőből megszerezte a továbbjutást érő kosarat (77–68).

A Szolnok így a selejtező második körébe jutott – az Olaj és a Körmend mellett az itt csatlakozó Falco Szombathely is érdekelt lesz ebben a fázisban –, ahol a svéd Södertälje Kingsszel kell majd összemérnie az erejét. A forduló mérkőzéseire október 4-én és 11-én kerül sor.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
1. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
TRABZONSPOR (török)–SZOLNOKI OLAJ 77–68
(19–16, 28–13, 17–16, 13–23)
Trabzon. V: Olaru (román), Jokics (montenegrói), Jevtovics (szerb)
TRABZONSPOR: Vasiliauskas 1, Browning 10/6, Eldridge 20/9, Green 18/6, Kilicli 6. Csere: Heslip 5/3, Obekpa 4, Eslik 2, Zubcic 8/6, Secen 3/3. Edző: Zare Markovszki
SZOLNOK: Perry 16, Vojvoda 19/3, Ford 8/6, Milosevics 14/3, Andric 6. Csere: Phillip 2, Tóth Á. 2, Polyák 1. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 5. p.: 6–7. 8. p.: 9–12. 13. p.: 30–16. 17. p.: 38–25. 22. p.: 54–31. 25. p.: 56–33. 28. p.: 56–43. 32. p.: 67–47. 34. p.: 67–54. 39. p.: 75–63
Továbbjutott: a Szolnoki Olaj, 176–175-ös összesítéssel.