Női kosár NB I: a DVTK az utolsó fordulóban szenvedte el az első vereségét

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2024.03.23. 20:02
A Szekszárd az első csapat, amely ebben az idényben legyőzte a DVTK-t (Fotó: Facebook/TARR KSC Szekszárd)
Az eddig veretlen DVTK 81–78-re kikapott a Szekszárdtól, míg a Győrt mindössze egy ponttal, 75–74-re győzte le a Sopron a női kosárlabda NB I alapszakaszának 18., utolsó fordulójában.

Az elmúlt bő 30 esztendő során hétszer fordult elő, hogy a női élvonalban veretlenül nyerje meg az alapszakaszt egy csapat: a Sopron négyszer (2021, 2019, 2013 és 2012), a Pécs kétszer (2005, 2000) és a Tungsram (1988) egyszer volt képes arra, hogy az összes meccsén győzzön. A DVTK-nak most volt sansza ehhez hasonló bravúrra, ám ehhez Szekszárdon kellett volna nyernie a 18. fordulóban, s ez azért sem tűnt egyszerűnek, mert a tolnaiak számára is nagy téttel bírt a meccs. Győzelmük esetén ugyanis befutottak volna harmadiknak, míg egy vereség eredményeképpen az ötödik helyre is lecsúszhattak. Az alapszakaszt már korábban megnyerő diósgyőriek fájó vereségből érkezve próbáltak javítani, a győri, Sopron ellen, esélyesként két ponttal elvesztett kupadöntő után, de nem lehetett tudni, milyen mély sebet ejtett Aho Nináékon az elvesztett finálé. Szabó Gergő, a szekszárdiak ügyvezetője Kaila Charlesnak egy jófajta helyi borral kedveskedett feldobás előtt, a vendégek amerikai bedobója, mivel a meccs későbbi legjobbja szombaton lett 26 éves. Az ausztrál Darcee Garbin triplájával indult a találkozó, s ki hitte volna, hogy ekkor vezet először és utoljára a DVTK... Pedig így történt! Mindkét csapat nagyon meg akarta nyerni a meccset, ez rengeteg hibát és idegességet szült az első negyedben. A szülinapos Charles jókora sapkát kapott Mányoky Rékától − harciasan kosárlabdáztak a hazaiak, a kétes szitukban rendre ők szerezték meg a labdát. A vendégek első negyedben szerzett 15 pontjából 11-et Garbin jegyzett. Már 12 ponttal is vezetett a koncentráltabb hazai csapat, de ehhez kellett, hogy hihetetlenül agresszív védekezés sok hibára késztesse a borsodiakat, akik 15-ször adták el a labdát az első húsz percben. A 22. percben nagy bajban volt a DVTK, az amerikai Kathryn Westbeld triplája után 16 ponttal járt előrébb a KSC. A vendégek összekapták magukat, és a 30. percben három pontra felzárkóztak és visszajöttek a meccsbe. A második félidőben 25 pontot jegyző Charles kosarával egyenlített a Diósgyőr a 36. percben, ám a végjátékban a Miklós Melinda vezette hazaiak maradtak higgadtabbak és győztek, ezzel megcsípték a harmadik helyet.

A tabellán második győriek a listavezetővel ellentétben épp az első félidőben tudtak igazán jó játékot mutatni, viszont a folytatásban egyre közeledett a Sopron, majd a hajrát is jobban bírta, így végül csupán egy ponttal, de le tudta gyűrni a Győrt

A játéknap további mérkőzésein a Vasas a Szigetszentmiklóst, a Pécs a BEAC-ot, míg a TFSE-MTK a Ceglédet verte meg magabiztosan.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
TARR KSC SZEKSZÁRD–DVTK HUN-THERM 81–78 (18–15, 20–12, 22–26, 21–25)
Szekszárd, 800 néző. V: Cziffra, Török D., Földesi.
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 2, Mányoky 7/3, MIKLÓS M. 17/3, WESTBELD 18/6, MONROE 15. Csere: Krnjics 4, SZTANACSEV 14/6, Theodoreán 2, Boros J. 2. Edző: Djokics Zseljko
DIÓSGYŐR: Aho T. 2, Aho N. 5, CHARLES 27/6, GARBIN 17/12, Tadics 4. Csere: Oláh F., Jovanovics 6/6, Lelik 4, KÁNYÁSI 13/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 6. p.: 12–5. 9. p: 14–11. 14. p.: 25–17. 18. p.: 32–22. 21. p.: 43–27. 25. p.: 47–40. 30. p.: 60–53. 35. p.: 65–62. 39. p.: 76–68
Djokics Zseljko: – Nagyszerűen játszottunk az első félidőben, kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, a szünet után viszont a Miskolc agresszívebb védekezésével nem tudtunk mit kezdeni, sok labdát adtunk el és rengeteg gyors indítást kaptunk. Hat vereségből négy egylabdás meccs volt, örülök, hogy ezúttal mi tudtunk szoros mérkőzést nyerni. Ez a rájátszásra nagy lökést adhat a csapatnak.
Völgyi Péter: – Az első félidőben hagytuk, hogy a Szekszárd nagy előnyt építsen ki magának, köszönhetően az eladott labdáinknak. A szünet után feljavultunk, de ez is csak arra volt elég, hogy egylabdás meccset játsszunk, aminek a végén a higgadtabb csapat nyert. Ettől függetlenül örülök az alapszakasz első helyének, remélem, hogy a rájátszásban a pályaelőnyt kihasználva messze jutunk.

SOPRON BASKET–SERCO UNI GYŐR 75–74 (23–18, 12–26, 22–22, 18–8)
Sopron, 1000 néző. V: Goda, Csabai-Kaskötő, Jakab.
SOPRON: PAPP K. 19/3, BÖRÖNDY 12/3, Sitku Zs. 5/3, VARGA A. 16/3, BROOKS 18. Csere: Fegyverneky 2, Toman D. 3/3, Jevtovics. Edző: Gáspár Dávid
GYŐR: Ruff-Nagy 3, DUBEI 16/6, CARLETON 21/6, Gyöngyösi 5/3, Goree 7/3. Csere: Bach, Dombai 8/3, ANIGWE 14, Török Á. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–8. 5. p.: 13–11. 8. p.: 17–18. 12. p.: 23–30. 15. p.: 24–34. 18. p.: 33–38. 22. p.: 44–44. 25. p.: 48–51. 28. p.: 53–62. 33. p.: 67–68. 35. p.: 67–72. 39. p.: 71–74. Kipontozódott: Ruff-Nagy (32. p.)
Gáspár Dávid: – Nagyon köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen jó hangulatot teremettek, a kupagyőzelem után hazai pályán a legjobb játékunkkal igyekeztünk őket megörvendeztetni. Fantasztikus győzelmet arattunk, büszke vagyok a lányokra! Egy percig sem adtuk fel, kihoztuk a maximumot ebből a mérkőzésből és a mögöttünk álló időszakból is.
Cziczás László: – Nagyon élvezetes mérkőzést játszottunk, de a kulcspillanatokban megremegtünk egy kicsit, pedig készültünk minden eshetőségre. Ritmusban vagyunk és remélhetőleg jó állapotban tudjuk elkezdeni a rájátszást.

E.ON ELTE BEAC–NKA UNIVERSITAS PÉCS 71–81 (26–20, 23–26, 12–13, 10–22)
Gabányi László sportcsarnok, 120 néző. V: Söjtöry, Major, Popgyákunik.
BEAC: K. MORGAN 20/9, ANGYAL B. 15/3, Milkovics 5/3, Ozola 10/6, TÓTH F. 11. Csere: Zsámár L. 2, Katona B. 4, Gábor 4. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
PÉCS: Laczkó 4, M. TADIC 16, WALLACE 17/9, Mérész B. 6, P. WILLIAMS 14. Csere: WENINGER 6, Olawuyi 5, Szmailbegovics 7/3, M. Williams 6, Kiss A. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–6. 8. p.: 18–16. 12. p.: 29–24. 16. p.: 41–36. 19. p.: 47–41. 23. p.: 53–51. 28. p.: 57–59. 33. p.: 63–68. 38. p.: 68–76
Mészárosné Kovács Andrea: – Látható volt, hogy kevesen vagyunk, a mérkőzés előtt elvesztettük Juhász Angit is, és a sérülésből visszatérőknek is újra bele kell rázódni a ritmusba. Nem bontanám külön a két félidőt, úgy érzem, abszolút pozitív a meccs összképe. A második félidőben egyértelműen a fáradtság hibájára voltak írhatóak azok a hibák, amiket elkövettünk. Büszke vagyok a csapatra, az elmúlt három mérkőzéshez képest sokat léptünk előre védekezésben, ritmusban, dinamikában.
Jovan Gorec: – Gratulálok a BEAC-nak, szűk rotációval dolgoztak, de így is harminc percen át nehezítették meg a dolgunkat. Hullámvölgyből jöttünk, amit a Magyar Kupából történt kiesésünk okozott, ez egyértelműen érződött még az első félidőben rajtunk. A záró negyedre elfáradt a BEAC, de ehhez kellett, hogy védekezésben mi is komolyan dolgozzunk addig. Sok sikert kívánok nekik a Play Off-ban!

BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS–VASAS AKADÉMIA 76–85 (16–21, 22–14, 18–28, 20–22)
Szigetszentmiklós, 155 néző. V: Nyilas, Rózsavölgyi, Németh P.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Koch 3/3, Zsámár P. 5/3, BALTKOJIENÉ 24/9, Petrénaité 6, Gróf J. Csere: TREHUB 14, Takács D. 8/3, MULLINGS 10, BAJZÁTH 6/6, Vincze N. Edző: Riskó Dávid
VASAS: M. TAYLOR 17, Szerencsés 2, Gelei 7/3, JÁHNI 21/3, SALAMON ZS. 12. Csere: Allen 2, MADÁR K. 8, TÓTH O. 14/3, Budácsik 2, Kádár O., Boros B. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–11. 8. p.: 14–17. 13. p.: 20–23. 17. p.: 29–33. 22. p.: 42–39. 27. p.: 53–53. 33. p.: 60–69. 38. p.: 67–78
Nagy csata folyt a pályán, a Vasas picit tompább volt és felforgatott kezdővel lépett pályára, hiszen a múlt hétvégén Győrben a Magyar Kupa végjátékában szerepelt Milos Pavlovics együttes, így ez érthető volt. Takács Dorina hármasának is köszönhetően a hazaiak mehettek előnnyel a nagyszünetre. A harmadik negyed derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor a látogató egy 10-0-s szérinak köszönhetően nagyobb előnyre tett szert. A végjátékot a Vasas kontrolálta jobban és Myah Taylor valamint Tóth Orsolya pontjaival a győzelmet is behúzta.
Riskó Dávid: – A vendékek letámadása volt ma a kulcs momentum. Azért bosszantó ez, hogy letámadás ellen nem tudtuk felhozni a labdát, mert készültünk rá, sokat gyakoroltuk. Annak örülök, hogy fel tudtuk venni a kesztyűt a Vasassal, tudtunk egy hasonló agresszivitási szintet hozni. Ugyanezzel a lendülettel megyünk bele a playoutba és szerdán elindulunk a győzelemért.
Milos Pavlovics: – Mindenképpen számított az, hogy amikor a kellő agressziót bele tudtuk tenni, akkor fordítottuk meg a mérkőzést. Nyilván pontosan vártuk azt, hogy ez egy kemény és küzdelmes mérkőzés lesz főként, hogy egy kemény heten vagyunk túl. A kupában rengeteg érzelem játszott szerepet. A második negyedben kicsit puhábbak voltunk és megadtuk az esélyt a hazaiaknak, akik éltek is vele. A harmadik negyedben viszont úgy jöttünk ki, hogy megfordítjuk a meccset. Úgy terveztem, hogy később pihentetek egy-két játékost, de ezen a mérkőzésen ezt nem lehetett. Viszont a fordulópont mindenképpen az egész pályás védekezésünk volt, amikor eladott labdákra kényszerítettük az ellenfelünket, amiből könnyű kosarakat tudtunk szerezni. Ez döntötte el a meccset.

VBW CEKK CEGLÉD–TFSE-MTK 65–73 (20-17, 15-17, 14-22, 16-17)
Albertirsa, 114 néző. V: Kovács N., Nepp, Téczely.
CEGLÉD: Rakita 3/3, CZANK 16/6, Szirony 8, SHEMATSI 12/6, BARNAI 12. Csere: Horváth, Farkas 5/3, Kobolák 4, Andi 5, Kovács. Edző: Földi Attila
TFSE: Dúl P. 3, BAA 10/3, SZABÓ 14/12, CARTER 17/6, Czinano 6. Csere: Pusztai 6/3, Király 9/9, Németh 8, Burján. Edző: Hegedűs Péter
 Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–7. 8. p.: 17–13. 10. p.: 20-17. 14. p.: 24–23. 19. p.: 31–30. 23. p.: 37–38. 28. p.: 45–50. 33. p: 53-56. 37. p: 60-67
Földi Attila: –Az eladott labdák és az ellenfélnek adott második esélyek miatt kaptunk ki, de ma tényleg csapatként játszottunk és mindenki, aki beszállt, hozzá tudott tenni a játékunkhoz. Volt akarás, volt harc, ami ma ennyire volt elég, de ez is egy olyan mérkőzés volt, amire tudunk építeni, és ezt is fogjuk tenni.
Hegedűs Péter: –Nem volt egy szép mérkőzés, nem játszottunk jól. Kicsit csalódott vagyok, hogy ilyen közel a rájátszáshoz, még mindig ennyire pontatlanok vagyunk. Szerdáig össze kell szedni magunkat. Ennél sokkal jobb teljesítményre képes ez a csapat, amit már idén megmutatott, úgyhogy ezen fogunk dolgozni gőzerővel, hogy szerdán bárki is lesz majd az ellenfelünk, egy jobb játékkal rukkoljunk elő.