Férfi kosár NB I: sorozatban harmadik meccsét nyerte meg a Szeged

2024.03.22. 20:20
A szegediek értékes győzelemnek örülhettek Sopronban (Fotó: SZTE-Szedeák/Facebook)
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 25. fordulójában az SZTE-Szedeák 102–96-ra legyőzte a Sopron KC-t.

A vendég Szeged a harmadik negyed után kényelmesen vezetett, az utolsó negyedben azonban a Sopron kimondottan közel került hozzá. Végül azonban a szegediek megőrizték előnyüket, és 102–96-ra megnyerték a találkozót.

A Szeged egymás után harmadik győzelmét aratta a bajnokság alapszakaszában, és megtartotta esélyét a rájátszásra.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
SOPRON KC SZTE–SZEDEÁK 96–102 (25–30, 23–22, 18–26, 30–24)
Sopron, 1500 néző. V: Cziffra, Frányó, Németh P.
SOPRON: NICHOLS 37/15, Meszlényi 3/3, Griffin 17/3, Sitku 2, MOLNÁR M. 14. Csere: SIDIBE 14/6, Polster, Schöll, Csendes 6/6, Fazekas 3/3. Edző: Gasper Potocnik
SZEGED: WOOLRIDGE 15/3, Cohill, BAILEY 29/12, Bognár 14/3, LAKE 19. Csere: Balogh 2, ZSÍROS 17/12, Mucza 6. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 5. p.: 11–8. 8. p.: 23–18. 12. p.: 27–34. 15. p.: 32–45. 18. p.: 38–49. 22. p.: 52–57. 25. p.: 58–64. 28. p.: 62–78. 32. p.: 68–78. 35. p.: 74–89. 38. p.: 87–93
Kipontozódott: Griffin (39. p.)
Gasper Potocnik: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első öt-hat percben mi irányítottuk a találkozót, ám ezután esélyt adtunk a Szegednek, hogy ritmusba kerüljön, és elkezdjen pontokat szerezni. Pedig a mérkőzés előtt többször hangsúlyoztam, hogy ellenfelünknek sok egyénileg jó játékosa van, akik együtt, csapatként is jól játszanak. Ők kihasználták az általunk felkínált esélyt, mi pedig onnantól kezdve szenvedtünk.
Simándi Árpád: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, büszke vagyok a srácokra, mert Sopronban mindig nagyon nehéz nyerni. A hazaiak tizenöt-tizenhat pontos hátrányban sem adták fel fel. Nagyon boldog vagyok, mert megmaradt az esélyünk, hogy bejussunk a rájátszásba.