Női kosár NB I: 98 pontot dobva nyert a Győr a Pécs ellen

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.24. 21:03
Nem volt ellenszere Carletonra a Pécsnek (Fotó: gyorikosar.hu)
Tízpontos győzelmet aratott a Serco UNI Győr a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A többi meccsen nyerni tudott a Diósgyőr, a Szekszárd, a Sopron és a BEAC is.

Kiegyenlített küzdelmet hozott a Győr és a Pécs ütközete, ahol a szoros első negyed után a hazaiak tudtak sebességet váltani, s a nagyszünetben már kilenc pont volt az előnyük. A fordulás után összeszedte magát a baranyai együttes, s az utolsó játékrész előtt öt pontra csökkentette a hátrányát. Ezzel viszont nem mentek sokra a pécsiek, mivel a végjáték a hazaiaké volt, akik 10 pontos győzelmet ünnepelhettek az utolsó dudaszó után. A győriek legjobbja a 25 pontos kanadai kiválóság, Bridget Carleton volt, míg a másik oldalon a 17, illetve 16 pontot szóró Avery Williams, Sydney Wallace kettős emelkedett ki a mezőnyből.

Az erős hazai kezdés után összekapta magát a listavezető, eddig hibátlan Diósgyőr otthonában vendégeskedő MTK: a fővárosi együttes a 23 pontot szóró Szabó Fanni vezérletével a második, majd a harmadik játékrészt is megnyerte, s egy pontra feljött a borsodiak mögé. A hazaiak – akik a hét közben még az Euroligában játszottak – ezek után ismét beleerősítettek, s ha nehezen is, de kicsikarták a győzelmet lelkesen kosarazó ellenfelükkel szemben.

A kifejezetten szoros és színvonalas első három negyed után teljesen szétesett a Vasas a záró játékrészben, s ezt könyörtelenül kihasználta a vendég Szekszárd, amely Kathryn Westbeld vezetésével 24 ponttal válaszolt a hazaiak 7 pontjára. A végeredmény 15 pontos vendégsiker lett, az utolsó negyed láttán megérdemelten.

Nem borult a papírforma Sopronban, ahol a hazai együttes 35 pontot számolt a vendég Ceglédre. A 80 pontig jutó soproniak legjobbja a 15 pontos Varga Alíz volt, míg a ceglédiek közül a 18 pontot dobó Chryslin Carr emelkedett ki.

Végül, de nem utolsósorban a litván légiósok remeklése sem volt elég a Szigetszentmiklósnak a BEAC otthonában. A vendégeknél úgy Martyna Petrenaite, mint Santa Baltkojiene 22 pontot szórt, de a mérkőzést egy ponttal az újbudai gárda nyerte meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Serco Uni Győr–NKA Universitas Pécs 98–88 (25–23, 22–15, 27–31, 24–19)
Győr, 400 néző. V: Földházi, Cziffra, Török D.
GYŐR: Slocum, Dombai 7/3, CARLETON 25/12, Gyöngyösi 7/6, GOREE 16. Csere: Ruff-Nagy 11/3, BACH 6, TÖRÖK Á. 15/6, DUBEI 11/3. Edző: Cziczás László
PÉCS: WALLACE 16/12, Szmailbegovics 2, M. WILLIAMS 17/3, KISS A. 6, Olawuyi 6. Csere: M. TADIC 13, P. Williams 10, Weninger 7/3, Laczkó, Mérész 11, Simon Zs. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–8. 8. p.: 18–17. 12. p.: 30–23. 15. p.: 37–32. 18. p.: 45–36. 23. p.: 55–45. 27. p.: 64–61. 30. p.: 69–69. 34. p.: 78–78. 38. p.: 92–80
Cziczás László: – Sok nehézséggel küzdöttünk ebben az idényben, de a csapat hitét bizonyítja az a kohézió, amely a kiváló erőkből álló Pécs elleni értékes győzelemhez vezetett.
Jovan Gorec: – Csapatom jól teljesített támadásban, a védekezéssel azonban kevésbé lehetünk elégedettek. A Győrön látszik az Euroliga-tapasztalat, megérdemelt a második helyezése.

DVTK Hun-Therm–TFSE-MTK 64–58 (23–13, 11–17, 11–14, 19–14)
Miskolc, 1400 néző. V: Makrai, Győrffy, Szilágyi.
DVTK: Aho N. 8/3, Aho T. 3/3, Charles 4, Lelik, A. Tadic 4. Csere: KÁNYÁSI 17/9, GARBIN 19/6, Grigalauskyte 4, Tenyér 2, Oláh F. 3/3. Edző: Völgyi Péter
TFSE-MTK: Dúl T. 3/3, Dúl P. 7/3, SZABÓ F. 23/6, CARTER 12/6, Németh 2. Csere: Király 5/3, Burján 6/6. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 4. p.: 5–8. 8. p.: 13–8. 9. p.: 15–11. 10. p.: 23–13. 13. p.: 25–20. 15. p.: 29–20. 17. p.: 29–26. 19. p.: 32–30. 23. p.: 36–35. 24. p.: 36–38. 26. p.: 36–42. 30. p.: 45–44. 32. p.: 45–47. 35. p.: 51–49. 36. p.: 53–55. 38. p.: 57–58. Kipontozódott: Németh (33. p.), Lelik (39. p.), Dúl P. (40. p.)
Völgyi Péter: – Szenvedtünk az egész meccsen. Volt egy jó időszakunk, de utána könnyű ziccereket hibáztunk, ezért nem lett nagyobb különbség a félidőre. A szünet után fej fej mellett haladtunk, feljavult a védekezésünk, azonban ellenfelünk triplákat tudott dobni, és ezekkel majdnem meg is nyerte a meccset.
Hegedűs Péter: – Nagyon csalódott vagyok. Hét emberrel görcsölünk egész héten, a lányok mindent megtettek, de a jövő héten nehéz lesz újrakezdeni. Szomorú, hogy így ért véget a hét, úgy emlékszem, hogy hat büntetőt hagytunk ki a végén, ami nekünk kifelé jött, az a másik oldalon bement. Arra, hogy egy európai élcsapat ellen, a fantasztikus közönségük előtt ilyen meccset tudunk játszani, és hogy így kaptunk ki, senki nem fog emlékezni.

Sopron Basket–VBW CEKK Cegléd 80–45 (25–16, 25–8, 16–8, 14–13)
Sopron, 600 néző. V: Varga-Záray, Balog, Földesi.
SOPRON: Turner 4, BÖRÖNDY 12/3, Sitku 9, BROOKS 14, Mompremier 10. Csere: VARGA A. 15/3, Toman D., Kókai 7/3, Papp 7/3, Jevtovics 2. Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: CARR 18, Czank 3, Rakita 6/6, Shematsi 8, Barnai 2. Csere: Andi 4, Szerelem-Kobolák, Farkas 4, Kovács K., Horváth B. Edző: Lo Elhadji Malick
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–10. 8. p.: 18–10. 12. p.: 33–16. 15. p.: 39–18. 18. p.: 48–22. 22. p.: 54–24. 25. p.: 61–24. 28. p.: 65–24. 32. p.: 69–34. 35. p.: 74–34. 38. p.: 74–41
Gáspár Dávid: – A Cegléd játéka a korábbi mérkőzésünkhöz képest fejlődött, az első negyedben nagyon szép támadásokat vezettek a vendégek. Összességében három mérkőzésen vagyunk túl egy hét leforgása alatt, ami az idén nekünk nem megszokott. Szép eredményekkel zártunk, büszke vagyok a csapatra!
Lo Elhadji Malick: – A Sopron ellen pályára lépni mindig nagy élmény. Az eredményre nem panaszkodhatunk, és az is megvalósult, amit terveztem, minden játékosomnak kellő játékpercet tudtam biztosítani. Nekünk most kezdődik igazán a bajnokság.

VASAS AKADÉMIA–TARR KSC SZEKSZÁRD 60–75 (17–14, 16–18, 20–19, 7–24)
Pasaréti út, 222 néző. V: Minár, Nyilas, Jankovics
VASAS: Taylor 6/3, Gelei 1, Szerencsés 4, Jáhni 11/9, Budácsik. Csere: ALLEN 18/6, MADÁR E. 13/3, Salamon Zs. 4, Boros B. 3, Tóth O., Villányi, Madár K. Edző: Milos Pavlovics
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 8, Boros J. 6, MIKLÓS 13/6, WESTBELD 23/3, Krnjics 2. Csere: Szücs G. 3/3, Theodoreán 2, MONROE 12, Horváth Bernadett 6/3, Bernáth, Mányoky R. Megbízott edző: Horváth Zsófia
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–2. 8. p.: 15–14. 14. p.: 25–16. 17. p.: 26–25. 23. p.: 43–44. 28. p.: 50–48. 33. p.: 56–59. 37. p.: 56–71
Kipontozódott: Budácsik (37. p.)
Milos Pavlovics: – Keserédes érzéseim vannak, hiszen először tudtunk ilyen sokáig meccsben maradni egy nálunk sokkal erősebb csapat ellen. Harminc percen keresztül tartottuk magunkat a megbeszéltekhez és kifejezetten jól játszottunk, de el kell hinnünk, hogy többre is képesek vagyunk.
Horváth Zsófia: – Fontos volt ez a mérkőzés, ezért nagyon örülök a győzelemnek. Nehéz rangadó után jöttünk Pasarétre a Vasashoz, amely mindig motivált és nehéz ellenfél. Számítottunk arra, hogy nem az első félidőben dől el a találkozó, az utolsó negyedben sikerült pluszenergiát mozgósítanunk, ami győzelmet ért.

E.ON ELTE BEAC–BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 75–74 (22–18, 16–16, 17–21, 20–19)
Gabányi László Sportcsarnok, 300 néző. V: Kapitány, Ádám, Téczely.
BEAC: K. MORGAN 20/9, Angyal B. 16/12, Katona B. 2, TÓTH F. 19, OZOLA 14. Csere: Drahos 2, Juhász A. 2, Pavics, Orosz Zs., Milkovics, Zsámár L. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SZIGETSZENTMIKLÓS: BALTKOJIENE 22/6, Zsámár P. 3/3, Rozmán 5/3, PETRENAITE 22/9, Gróf J. 2. Csere: KOCH 14/9, Vincze N. 2, Bajzáth 4/3. Edző: Riskó Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–6. 13. p.: 27–19. 18. p.: 28–32. 19. p.: 36–32. 24. p.: 42–42. 29. p.: 51–55. 33. p.: 65–63. 39. p.: 75–71
Mészárosné Kovács Andrea: – Igazából nem értem, hogy a mérkőzés egyes szakaszaiban, perceiben mi is történt a pályán. Jól kezdtük a meccset, emberfogás ellen előnyt szereztünk, a zónavédekezés ellen, amely nem volt épp acélos, viszont nem találtuk az üres embereket, rossz helyzeteket választottunk.
Riskó Dávid: – A vereségből sokat lehet tanulni, bár jobb lett volt nyerni. Sérülések és betegségek hátráltatták az edzéseket hét közben, ehhez képest alázatos hozzáállással kosaraztak a lányok, amivel meg is leptek.